Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: AP 60ghz

Příspěvekod Selič » 4 years ago

Na linku, kde je SXTsq60 zapojený do RB750up to úplně náhodně hlásí:
interface, warning erher1 excessive or late collision, link duplex mismatch?

Nemáte někdo tušení co s tím? Je to slinkované na 100Mb FD. Kabelem to není, ten byl vyměněn jako první. Je tam 5m.
Něco podobného dělalo spojení Alix vs. RB750up - tam stačilo dát flow control na off a byl klid.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

dagus píše:Pánové je to snové. Ale Mikrotik dá discompu lepší ceny než ispa a nebo hvezdonetu. Je to vždy o objememch a není na tom rabat 30% aby byl nákup direkt výhodný. Nemluvě o záruce která je rok místo dvou. Ačkoliv většinou je to buď mrtvé od výroby, nebo to jede roky.

O tom zadna. Jan jen rozporuji to ze hvezdoneti radsi nakoupi na 3 mesicni splatnost protoze si to proste tak nastavi (otazka toho kdo to tak necha nastavit) nez ze budou platit dopredu a pak cekaji jestli jim to vubec prijde je to takova sazka do loterie ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

dagus píše:Pánové je to snové. Ale Mikrotik dá discompu lepší ceny než ispa a nebo hvezdonetu. Je to vždy o objememch a není na tom rabat 30% aby byl nákup direkt výhodný. Nemluvě o záruce která je rok místo dvou. Ačkoliv většinou je to buď mrtvé od výroby, nebo to jede roky.


zajímalo by mě odkud máš takové info, kdyby to tak bylo proč by se s tím třeba alliance zaobírala a také by to od někoho nepřeprodávala?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Jen pro info, stačí trochu lepkavého sněhu a spoj LHG-LHG na 394m se rozpadne. A nemusí být vůbec plná parabola sněhu, stačí cca 1cm silná vrstva nafoukaná do jedné strany spoje, kdy je ještě krásně vidět vzor "plástve".

710 m.n.m, anténa ve štítu budovy cca 10m vysoko, otevřený prostor kolem.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Petr Bačina píše:Jen pro info, stačí trochu lepkavého sněhu a spoj LHG-LHG na 394m se rozpadne. A nemusí být vůbec plná parabola sněhu, stačí cca 1cm silná vrstva nafoukaná do jedné strany spoje, kdy je ještě krásně vidět vzor "plástve".

710 m.n.m, anténa ve štítu budovy cca 10m vysoko, otevřený prostor kolem.

A proto jsou radomy od jaj a teflonove spreje :D
1 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Já vím, jen jsem předal osobní zkušenost ;-)
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Ja myslel ze stiznost ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

No to ani tak ne, i když by se mi líbilo, když by nebyl potřeba radom za další peníze. Spíš aby s tím ostatní počítali, že i na tak krátkou vzdálenost to může být problém.
0 x

melvi
Příspěvky: 158
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod melvi » 4 years ago

Starnet chápe, že přímý dovoz se ve většině případů nevyplatí

1) cashflow
2) doprava
3) administrativa
4) reklamace
5) hr náklady

Přímý dovoz se vyplatí u speciálního zboží, kde buď chci mít exkluzivitu ( náskok ) a nebo kusového předraženého zboží kde je omezená konkurence a tedy extrémní marže ( typická ukázka byly před dávnými lety, nevím jak teď, spoje od SIAE, místní oficiální distributor desetitisíce navíc na kuse než distributor v Polsku s rychlejším dodáním)

U většiny věcí stačí oslovit místní + Polsko a když srovnáte nabídky, tak se dostanete na stejnou nebo lepší cenu, než když uděláte vlastní dovoz. Je to logické, DISCOMP chce vozit narvané kontejnery a jede v objemu, všechny náklady se podělí brutálním množstvím, navíc má jinou pozici vůči výrobci a tedy i lepší objemovou marži.


S_a_M píše:
dagus píše:Pánové je to snové. Ale Mikrotik dá discompu lepší ceny než ispa a nebo hvezdonetu. Je to vždy o objememch a není na tom rabat 30% aby byl nákup direkt výhodný. Nemluvě o záruce která je rok místo dvou. Ačkoliv většinou je to buď mrtvé od výroby, nebo to jede roky.

O tom zadna. Jan jen rozporuji to ze hvezdoneti radsi nakoupi na 3 mesicni splatnost protoze si to proste tak nastavi (otazka toho kdo to tak necha nastavit) nez ze budou platit dopredu a pak cekaji jestli jim to vubec prijde je to takova sazka do loterie ;)
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Když přijdeš přímo za MK, že plánuješ během 1 roku vzít HW třeba za 3 miliony, nebude to pro ně zajímavý kšeft, bude to spousta starostí a podrazili by tím nohy svým stávajícím partnerům (distributorům).
Když se stejnou poptávkou přijdeš za kterýmkoliv českým dovozcem, tak ho to rozhodně bude zajímat (neboť co on za 3mil neprodá, to prodá někdo jiný a to je 6mil rozdíl, žejo ;-) )
S takovou možná domluvíš super ceny (někdo je schopen prodat za 2% jen aby to měl v obratu) nebo ti dají dlouhou splatnost (faktoring).
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

S_a_M píše:
Petr Bačina píše:Jen pro info, stačí trochu lepkavého sněhu a spoj LHG-LHG na 394m se rozpadne. A nemusí být vůbec plná parabola sněhu, stačí cca 1cm silná vrstva nafoukaná do jedné strany spoje, kdy je ještě krásně vidět vzor "plástve".

710 m.n.m, anténa ve štítu budovy cca 10m vysoko, otevřený prostor kolem.

A proto jsou radomy od jaj a teflonove spreje :D


To tomu LHG moc nepomůže:)
Nám taky dnesk slítlo asi 40 přípojek :) Prostě ten sníh to zalepí a čeká se až zkape
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Ja mam dva spoje na horach a jeste to nic nerozhodilo tak teda nevim :)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

S_a_M píše:Ja mam dva spoje na horach a jeste to nic nerozhodilo tak teda nevim :)


Tak on je rozdíl mezi Voda a Led
Voda to žere, led jelikož nevodí tomu nevadí.
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Beru to tak ze to proste funguje prakticky porad jen kdyz mi pani neshodi v patek jistic a vrati se v nedeli ;) to baterky nedali :)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

sauron
Příspěvky: 25
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod sauron » 4 years ago

Mám taky zkušenost že LHG drží (s radomem) a sikly padaj jak švestky.
Ten radom je docela nutnost a funguje to s ním super.
0 x