Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

hapi píše:co třeba že sem se ptal na offset?
síto se nestříkat nedá?
nevšim sem si že offsetky standardně mají radom.

Původně mi to přišlo jako hloupost, stříkat síto, ale pak jsem si uvědomil, maje lakovnu, že to zas tak od věci nemusí být.Ty posměšky typu "síto na králíkárnu" jsou totiž odvádějící od pokusů. Chtělo by to zkusit, na separaci forem a odlitku používám teflonový spray, který je po zatuhnutí dost hustý a je docela možné, že se ty malé dírky (60-ka má dírky podstatně menší) úplně zalepí.
Druhá věc ovšem je, že ta konstruce LHG-čka přímo vybízí k usazování sněhu. Nohy jsou dost široké a je možné, že se sníh bude hromadit uvnitř i kdyby parabola měla adhezi nulovou. mpcz, 01.dec.2018
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

hocimin1 píše:Kolik pres to hrnete realneho trafiku, nejaky ten spoj do 500m? Ptam se na realny, ne nejake testy kolik to presnese.


Realne s wapkou v parabole aktualne tece na 300m 400+100... spoj jsem nasadil jako nahradu mezi panelaky za odesly gigabeam wifiber. Nemel jsem nic rychleho na sklade a potreboval jsem tam alespon 360Mb/s spoj...

potom mam jeste jednu testovaci wapku na 120m jako druhy spoj na kancelar a jsem schopen tam merit kolem 350Mb/s na speedtestu do netu.

LHG mam zatim testovaci jedno... vicemene abych vedel co to bude delat v zime. Nasadil jsem ho na 550m protlacim pres to vic nez pres airfiber24 ktery privadi konektivitu (500Mb/s full duplex - jede v limitu)

Vice toho zatim nepouzivame... nechceme problemy s CTU, ale soucasne chceme mit nejake zkusenosti...
0 x

djvolt1942
Příspěvky: 25
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod djvolt1942 » 5 years ago

ArkaNoid píše:Antons B. [MikroTik Support]
št 22. 11. 15:31 (pred 22 hodinami)
komu: ja

Hello,

currently we don't have any radom covers for LHG product line.

Best regards,
Antons B.

Takato odpoved od MKT, ze ci nemaju kryt na LHG 60G.


But we have one:
http://24.multimediahd.pl/en/60ghz/106- ... lders.html
and complete solution:
http://24.multimediahd.pl/en/60ghz/105- ... cover.html
0 x
_________________
###############
PtP 60GHz Pro MHD: $660 exc VAT
http://24.multimediahd.pl/en/60ghz/8-wi ... link-.html
www.siec.multimediahd.pl/60ghz
###############
Madex Cables

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

takhel se dela legalni provoz na lhg60
DSC_0577_01_01.JPG
DSC_0577_01_01.JPG (69.27 KiB) Zobrazeno 3676 x


neni nad to si sam sobe vystavit prohlaseni o shode :)
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 5 years ago

Říkám si proč to hodili na akvizovanou společnost. Možná pokud by byl průšvih, tak by to tak nebolelo. Také si nejsem jist, zda-li neporušují průmyslová práva výrobce, tím že si to jakoby přivlastnili. Ale čert ví a nebo Michal (Insider)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

jak čert ví, je to jenom nálepka
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

Laibir píše:Říkám si proč to hodili na akvizovanou společnost. Možná pokud by byl průšvih, tak by to tak nebolelo. Také si nejsem jist, zda-li neporušují průmyslová práva výrobce, tím že si to jakoby přivlastnili. Ale čert ví a nebo Michal (Insider)


Myslím, že co se týče práv, je to košer. Horší je to s provedením, vykřičník se v rámci RED již nepoužívá.
Prohlášení o shodě může vystavit kdokoliv, jenom musí počítat s návštěvou ČOI, která ale asi rychle sklapne kufry, pokud to nedodává na trh. No a potom pozor na §74 ZEK, kde je to trochu vošajstlich, ale v důsledku košer, protože tam je trestné až neodstranění nepovoleného zařízení.
Problém je, že pokud by to šlo výkonově nastavit tak, aby to valilo těmi povolenými 20dBm EIRP, tak to bude fungovat na max 300 m:), ne na 3 km
Mno a tady je ten problém. Ono to technicky upravit nejde :)
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

jenze nez to urednici vyresi uz bude vse povolene takze z toho chlapci vyjdou s cistym stitem a haldou novejch zakazniku ....
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

ale proč? přeci si je můžete také verbovat nové zákazníky, myslíte že tato nálepka jako něco povoluje? je to přeci úplně stejné jako by tam nebyla a spíš horší o to že může případná kontrola tvrdit že firma se snažila o uvést majitele zařízení v omyl.
já nevím jestli máme jako provozovatele zařízení ještě povinost krom hlídání nálepek ještě hlídat jestli je tam ta nálepka opravdu oprávněně, ale asi bohužel ano....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

tezko muzu nabizet 1gb vzduchem s instalaci zdarma kdyz vim ze pouzivani je za hranou a zarizeni nesplnuje ... oni na tom totiz pripojujou i koncaky ....
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

já to chápu jak píšu ta nálepka na to vůbec nic nemění přeci každý kdo se jen trochu o to zajímá ví jak to je....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 5 years ago

ppp76 píše:tezko muzu nabizet 1gb vzduchem s instalaci zdarma kdyz vim ze pouzivani je za hranou a zarizeni nesplnuje ... oni na tom totiz pripojujou i koncaky ....


Když to nikdo z čtu neřeší, tak kde je problém na to připojovat koncáky? Je to jen věc dané firmy, pokud si to troufne...
Jo, a ohledně toho vyřešení a zlegalizování, seš si tím nějak jistý. Třeba to dopadne jak s rozšiřováním 5Ghz pásma, které před pár lety podle některých mělo být otázkou pár měsíců :)
Na internetu se totiž natlachá se spousta věcí, každý má doma u komplu zaručené informace, ale na to už jsme si zvykli ;)
0 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 5 years ago

Jo, a ohledně toho štítku, napadal mě výborná věc. Ten štítek, asi nebude problém komplet okopírovat, a vylepit to na svoje LHGčka, ne? Kdo bude kdy dopátrávat zda jsem to od té firmy opravdu koupil.
Starnet to má podle mě pro právní stránce ošetřeno. Pokud si můžou dovolit vyhodit za reklamu na seznamu takový balík, mají jistě právníky kteří umí perfektně zdržovat, odvolávat se do nekonečna apod. Prostě pokud máš peníze, máš všechno.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

Ispič píše:
ppp76 píše:tezko muzu nabizet 1gb vzduchem s instalaci zdarma kdyz vim ze pouzivani je za hranou a zarizeni nesplnuje ... oni na tom totiz pripojujou i koncaky ....


Když to nikdo z čtu neřeší, tak kde je problém na to připojovat koncáky? Je to jen věc dané firmy, pokud si to troufne...
Jo, a ohledně toho vyřešení a zlegalizování, seš si tím nějak jistý. Třeba to dopadne jak s rozšiřováním 5Ghz pásma, které před pár lety podle některých mělo být otázkou pár měsíců :)
Na internetu se totiž natlachá se spousta věcí, každý má doma u komplu zaručené informace, ale na to už jsme si zvykli ;)


5GHz je úplně jiná kapitola
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Přijde ČTÚ na kontrolu, najdou na stožáru něco s takovou nálepkou, změřit to nemají jak, tak si k tomu alespoň vyžádají papíry. Po patřičné zdržovačce (pošlou jim něco jiného, třeba rolku hajzlpapíru) jim pošlou úplně důvěryhodné prohlášení o shodě. A co dál? Bude ČTÚ pátrat dále u toho kdo to zařízení prohlášením vybavil? I kdyby tak ten (opět po patřičné zdržovačce) vytáhne nějaké měřící protokoly...
Pro ČTÚ bude nemožné takové zařízení získat aby na něm udělali kontrolní měření...
0 x