Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Problém se čtením?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 5 years ago

by ten motor musel jet furt :stuck_out_tongue_winking_eye:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Zrovna říkám, že blbější teorii nemám. Ta doba, kdy motor ještě tu kapotu ohříval, může být pro vytvoření první vrstvy rozhodující. To že pak na to mohlo dlouho sněžit, nemusí být úplně rozhodující.
Toto je pouze jedna z teorií, kdo chce, může vytvářet další, konče tím, že je to zbytečné a ta fólie má stoprocentně pozitivní vliv. Stejně si ale myslím, že jakýkoliv potah na "parabolu" to nevyřeší a skončí to na radomu, ať už s límcem nebo bez něj. mpcz, 15.12.2018
0 x

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 5 years ago

Auto stálo na otevřeném prostranství 2 hodiny před tím, než začalo sněžit... teplem od motoru to rozhodně nebude.
pcwifi píše:by ten motor musel jet furt :stuck_out_tongue_winking_eye:
0 x

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 5 years ago

Nevím zjistím. Viděl jsem to na autě zákazníka, zeptal jsem se kdo to dělal a přistavil jsem auto do firmy, co dělá celopolepy na auta a objednal si polepení přední kapoty, zpětných zrcátek a nášlapných prahů. V létě jsem neměl důvod se zajímat o to, co je to za fólii a kdo ji vyrábí. Že se na ní nedrží mokrý sníh jsem zjistil až tento týden.

ludvik píše:Firma? Výrobce fólie, její typ jaký?
Pelirob píše:... tak jsem nechal přední kapotu potáhnout průhlednou ochrannou fólií. Celé úterý padal hnusný mokrý a těžký sníh, auto stálo venku a když jsem k němu večer přišel, jediné místo, které bylo bez sněhu byla přední kapota. ...
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 5 years ago

Na aute trvá cca 5-6 hodín kým vychladne ja jazdím každé ráno o 5 a par krát som v zime prišiel v noci a rano bola kapota jedine miesto kde nebola námraza
0 x

SpeedyGT
Příspěvky: 123
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod SpeedyGT » 5 years ago

Nezkoušel na to někdo límce co se prodávaly na Nanobeamy? Pár jich na skladě máme tak případně v pondělí to můžu zkusit naroubovat, předek pak stříknout sprejem na Sikla. :smile:

42b6ff56-e07f-4e32-b074-a2b6e6b58ef7.jpg
42b6ff56-e07f-4e32-b074-a2b6e6b58ef7.jpg (6.36 KiB) Zobrazeno 3429 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

To je mile, davat na to dekel z ubnt ale co zadok toho LHG ? Ten zostane otvoreny...deklom zakryjes len predok a cez zadok ti tam pekne nafuka snehu ktory ked prepadne dovnutra uz odtial nevyleze...az po otepleni.
0 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 5 years ago

SpeedyGT píše:Nezkoušel na to někdo límce co se prodávaly na Nanobeamy? Pár jich na skladě máme tak případně v pondělí to můžu zkusit naroubovat, předek pak stříknout sprejem na Sikla. :smile:

42b6ff56-e07f-4e32-b074-a2b6e6b58ef7.jpg

Proc premyslite nad timto, kdyz pan Stourac za 500,- Kc nabizi co nabizi - hotovou verzi, vcetne vymysleneho uchyceni, s radomem ktery sam o sobe zabranuje ulpyvani snehu bez potreby kdo vi jak ucinneho prestrikavani sprejem a s (zrejme narozdil od tohoto) minimalnim utlumem na 60 GHz?
Tedy z druhe strany - pokud mate nejake ty stare UBNT radomy skladem, tak usetrite 500 Kc, i kdyby to tam rozmerove pekne pasovalo, tak to tam budete pul hodiny pridelavat (vymyslet nejake uchytky), bude to mit vetsi utlum a dvakrat za rok polezete na stozar splichat to sprejem za tisicovku? A doufat, ze ten sprej bude fungovat a snih tam moc casto drzet nebude...?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

arrabbella píše:
SpeedyGT píše:Nezkoušel na to někdo límce co se prodávaly na Nanobeamy? Pár jich na skladě máme tak případně v pondělí to můžu zkusit naroubovat, předek pak stříknout sprejem na Sikla. :smile:

42b6ff56-e07f-4e32-b074-a2b6e6b58ef7.jpg

Proc premyslite nad timto, kdyz pan Stourac za 500,- Kc nabizi co nabizi - hotovou verzi, vcetne vymysleneho uchyceni, s radomem ktery sam o sobe zabranuje ulpyvani snehu bez potreby kdo vi jak ucinneho prestrikavani sprejem a s (zrejme narozdil od tohoto) minimalnim utlumem na 60 GHz?
Tedy z druhe strany - pokud mate nejake ty stare UBNT radomy skladem, tak usetrite 500 Kc, i kdyby to tam rozmerove pekne pasovalo, tak to tam budete pul hodiny pridelavat (vymyslet nejake uchytky), bude to mit vetsi utlum a dvakrat za rok polezete na stozar splichat to sprejem za tisicovku? A doufat, ze ten sprej bude fungovat a snih tam moc casto drzet nebude...?

To máš dle mého pravdu, pan kolega Šťourač je evidentně sociálně založený, já bych to za pětistovku nedělal i kdybych to uměl.
Z třetí strany - pokud se ukáže, že útlum plastu deklu na límci z UBNT je vyhovující, lze vyrobit velmi rychle a sériově klasický dekl bez límce - to pro případ, že by kolega Hapi nestrašil bezdůvodně a konstrukce LHG60 ten límec ve větru snášela s obtížemi. A ještě jeden rozdíl, dekl od P.Š. má (pokud dobře vidím) podseklou přední stranu, což má určitě pozitivní účinek na odpadnutí sněhu. mpcz, 16.12.2018
p.s. Je to divné, že ty "nehomologované" dekly ještě nikdo před LHG60 nestrčil jen tak na zkoušku, přestože se o tom tady mluví už pár týdnů a je to práce na pár minut.
0 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 5 years ago

mpcz píše:To máš dle mého pravdu, pan kolega Šťourač je evidentně sociálně založený, já bych to za pětistovku nedělal i kdybych to uměl.
Z třetí strany - pokud se ukáže, že útlum plastu deklu na límci z UBNT je vyhovující, lze vyrobit velmi rychle a sériově klasický dekl bez límce - to pro případ, že by kolega Hapi nestrašil bezdůvodně a konstrukce LHG60 ten límec ve větru snášela s obtížemi. A ještě jeden rozdíl, dekl od P.Š. má (pokud dobře vidím) podseklou přední stranu, což má určitě pozitivní účinek na odpadnutí sněhu. mpcz, 16.12.2018

Ano, má to tak i na těch svých 60G parabolách. Ten sníh tam nemá šanci. Což je další plus oproti jakémukoliv jinému "deklu".
mpcz píše:p.s. Je to divné, že ty "nehomologované" dekly ještě nikdo před LHG60 nestrčil jen tak na zkoušku, přestože se o tom tady mluví už pár týdnů a je to práce na pár minut.

Není to tak jednoduché, jak se může zdát. Když před LHG za normálních podmínek někdo strčí dekl, "ATPC" to hned automaticky srovná a pozná se prd. Muselo by se to testovat na spoji "na hraně vzdálenosti", kde už "ATPC" jede na max. Myslím, že zjistit nějaké číslo (i vzhledem k tomu, jak se diag.60G radia chova) je v běžných amaterských podmínkách proto téměř nemožné.
Navíc znovu opakuji, že díky panu Štouračovi i zcela zbytečné :-) Nedokážu si představit toto absolvovat a pak něco bastlit, když by byl výsledek stejně výýrazně horší a dražší než jeho řešení.
1 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Už jsem zde psal:


Nicmene zkousel jsem ten maxlink radom:

Pri nandavani na jednu stranu se rozhybou cisla, ale pak se ustali. Signaly rssi na jedne strane o 2db horsi a na druhe o 2 lepsi.
Pri nandavani btest spoje z 860/860 udp FD klesne na 400 a za par s. vyskoci zase na puvodni hodnoty.

Z testovani bych rekl, ze radom bude mit nejaky utlum, ale nic zasadniho a myslim ze to s temi radomy normalne povali.

Myslim, ze atpc jsem nemel, protoze jsme meli ten spoj na -68 rssi pri testech. Otazkou je, jestli nove verze 43.7 si nedrzi uroven signalu na horsich hodnotach co jim staci a pak pritapi, ale to je myslim blbost a atpc je na tech -50 jako vzdy predtim.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

to Basty: sorry, asi jsem přehlédl. to Arrabbella: no vidíš, to je klasická situace, stává se to i u nás - sedíme, mudrujeme, rozvíjíme teorie, cigaret vykouřených, vína vypitého a jeden z techniků už je i zpátky a říká "vážení, je to takto ...".
A ten dekl bez límce píši jen pro případ ... , dále výše. A tomu, že čip v LHG60 měří opravdu regulérně sílu signálu uvěřím, až to uvidím. mpcz, 16.12.2018
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

je úplně jedno co to měří, důležitý je že to drží rate 2.3Gbit. Všechno ostatní není podstatný protože výsledkem je rate a to je to co nás zajímá.

i ty jednotky maji svůj plastovej obal a ne zrovna tenkej a jede to. Proč by něco jako tenkej radom měl vadit? dej už s tím pokoj. Furt tě zajímá jestli to ubude a ještě si pro to nic neudělal.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

hapi píše:je úplně jedno co to měří, důležitý je že to drží rate 2.3Gbit. Všechno ostatní není podstatný protože výsledkem je rate a to je to co nás zajímá.
i ty jednotky maji svůj plastovej obal a ne zrovna tenkej a jede to. Proč by něco jako tenkej radom měl vadit? dej už s tím pokoj. Furt tě zajímá jestli to ubude a ještě si pro to nic neudělal.

- No, jak pro které pokusy, že.
- Tenký dekl původní jednotky mají, ale není materiál, jako materiál. Někdo ho míchá na to, aby šel vakuovat, někdo kvůli barvení, někdo s ohledem na UV odolnost, na odolnost proti smogu atd. Kromě toho - neříkám, že to nepojede, říkám, že je to vhodné zkusit, zvláště, když to zabere pár minut a jak vidno, jsou tu tací, kteří z toho vědu nedělají, že. Dále, u klasického vypouklého deklu překonává signál podstatně větší průřez materiálu, než u svislé desky jako u původní jednotky, zvlástě směrem k okraji je to markantní.
- Jelikož takový spoj nemám, těžko pro to můžu něco udělat. Mohl bych, ale přijde mi to vůči tomu, že ho již někteří provozují v odladěném stavu značně neúměrná práce.
A protože tvé poznámky nesou značnou dávku nezdravé nervozity, teď jedna otázka na oplátku: Prosím, jaká je průměrná doba životnosti tvého technika, pokud vůbec někdo vydržel víc jak týden a kolik jich to už zkusilo? Pokud je to tajné, klidně do SZ, prověrku mám.
0 x