Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: AP 60ghz

Příspěvekod basty » 4 years ago

Diky Diky... v system routerboad mas r2? Jaks to ladil? Jaky s tim mas zkusenosti s tim spojem? Jak casto to prepina na zalohu? Jakou tam mas verzi?
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 4 years ago

Řešil někdy někdo nedostupnost vzdálené strany PTP spoje LHG 60G? Dnes jsem poprvé zaznamenal situaci, že se spoj po půl roce rozpojil na pár sekund (rušení nulové, vzdálenost 450m). Data pak přenášel/přenáší dále bez problému, ale vzdálená jednotka na ping nedostupná.... ani přístup na ni již nedostupný.. Z WAN strany i přes MAC nedostupné... Datový provoz běží bez problému...
Naposledy upravil(a) 3com dne 21 Feb 2020 23:52, celkem upraveno 1 x.
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

3com píše:Řešil někdy někdo nedostupnost vzdálené strany PTP spoje LHG 60G? Dnes jsem poprvé zaznamenal situaci, že se spoj po půl roce rozpojil na pár sekund (rušení nulové, vzdálenost 450m). Data pak přenášel/přenáší dále bez problému, ale vzdálená jednotka na ping nedostupná.... ani přístup na ni již nedostupný.. Z WAN strany i pře MAC nedostupné... Datový provoz běží bez problému...

Takhle se mi postupně vysypalo pár boardu (arm) s FW 6.45.7, není to taky tvůj problém?
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 4 years ago

Vyřešeno. Z WAN strany Wireless interface nedostupne nijak.... ani přes MAC, ani IP-Neighbors neviditelné. Z Lan strany viditelné, připojení na switch a v IP-Neighbors viditelné, restart jednotky přes MAC-Telnet, login a už dostupná jak dříve i přes IP a ping. ROS 6.45.7 ....po této události samozřejmě upgrade ROS na poslední verzi tak uvidíme co dále...
Naposledy upravil(a) 3com dne 21 Feb 2020 23:23, celkem upraveno 1 x.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

cerva píše:Takhle se mi postupně vysypalo pár boardu (arm) s FW 6.45.7, není to taky tvůj problém?

Máš to ověřené, že to je verzí RouterOS? Mi se takhle a přesně s tou verzí sekl RB4011 na kterém běží NAT+PPPoE+SSTP VPN. Jestli to neagovalo na ping si nepamatuji, ale ssh/web/winbox nefungovaly, sstp i l2tp/ipsec vpn taky ne. Nereagovalo to ani na sériové konzoli.
Schválně jsem to nenechal restartovat a jel jsem k tomu 10km daleko, protože jsem zákazníkovi tvrdil, že to jsou spolehlivé a nesekající-se boxy a ono to nevydrželo ani 2 měsíce...
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

3com píše:Vyřešeno. Z WAN strany Wireless interface nedostupne nijak.... ani přes MAC, ani IP-Neighbors neviditelné. Z Lan strany viditelné, připojení na switch a v IP-Neighbors viditelné, restart jednotky přes MAC-Telnet, login a už dostupná jak dříve i přes IP a ping. ROS 6.45.7 ....po této události samozřejmě upgrade ROS na poslední verzi tak uvidíme co dále...

Nedíval jsi se, jak se z pohledu ROS tvářil ten wlan60 interface? Podobný případ (jakoby 60g rádio ztratilo spojení se zbytkem boardu) tady už byl kdysi zmiňován.
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

rsaf píše:
cerva píše:Takhle se mi postupně vysypalo pár boardu (arm) s FW 6.45.7, není to taky tvůj problém?

Máš to ověřené, že to je verzí RouterOS? Mi se takhle a přesně s tou verzí sekl RB4011 na kterém běží NAT+PPPoE+SSTP VPN. Jestli to neagovalo na ping si nepamatuji, ale ssh/web/winbox nefungovaly, sstp i l2tp/ipsec vpn taky ne. Nereagovalo to ani na sériové konzoli.
Schválně jsem to nenechal restartovat a jel jsem k tomu 10km daleko, protože jsem zákazníkovi tvrdil, že to jsou spolehlivé a nesekající-se boxy a ono to nevydrželo ani 2 měsíce...

Stalo se mi to na 4011, LHG60 a 2011. Shodný projev, síťování funguje, management ne. Třeba bridge na 2011 jel, ping ne. Po jistém přemlouvání (snaze vyvolat nějaký trigger v RoS, jako třeba změna rychlosti portu) na chvíli LHG najelo, přes MAC telnet jsem se dostal a v logu byla spousta hlášek "waiting for program XY". Reboot pomohl, po třetím záseklém boardu jsem upgradoval všechny kusy na síti a je klid.
0 x

mulderSk
Příspěvky: 34
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod mulderSk » 4 years ago

basty píše:Diky Diky... v system routerboad mas r2? Jaks to ladil? Jaky s tim mas zkusenosti s tim spojem? Jak casto to prepina na zalohu? Jakou tam mas verzi?


Nie je tam r2 ale kupovane fakt nedavno tie r2 sa robia uz davno tusim tak neviem ze by som mal stastie ? :-) ladil som to s tym zameriavacom plastovym. Zalohu prepina pri asi 2mm troska veci dazd pri slabsom to este drzi celkom ok zaloha sa prepne do 2s takze si to ani skoro nevsimnu :-)verzia je 6.45.6
Přílohy
3.jpg
3.jpg (84.71 KiB) Zobrazeno 3546 x
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

ano, asi to bude to stesti bez r2, tim padem to jak tu odkazuji, ze s novymi tohle uz nelze provozovat...
0 x

mulderSk
Příspěvky: 34
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod mulderSk » 4 years ago

basty píše:ano, asi to bude to stesti bez r2, tim padem to jak tu odkazuji, ze s novymi tohle uz nelze provozovat...

tak nasiel som aj jednu r2 ale to je len na 2800m
Přílohy
4.jpg
4.jpg (83.53 KiB) Zobrazeno 3540 x
0 x

mulderSk
Příspěvky: 34
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod mulderSk » 4 years ago

basty píše:ano, asi to bude to stesti bez r2, tim padem to jak tu odkazuji, ze s novymi tohle uz nelze provozovat...

myslim ze by aj ta r2 mala dat 3800m
Přílohy
6.jpg
6.jpg (77.79 KiB) Zobrazeno 3534 x
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

hm tady uz jsou horsi cisla no... u te r2... No budu jeste testovat a uvidime, jeden spoj bez r2 muzu vymenit z kratke trasy...
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Dělají mi to 2 LHG 60 obě jsou to klienti. Radio se na hodinu, dvě odmlci na ping al data přenáší a po zmíněné době se zase rozjede na týden, dva a dělá že nic... po MAC Telnetu se na to dostat dá. Winbox, www, Ping nic.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Mne sa stavalo na jednom spoji, ze po asi 3 mesiacoch sa proti strana odmlcala (station) a stacilo len disable/enable w60g interfejsu na AP a hned to islo. Po upgrade ros to ide.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

řeším to tedy, také se mito stalo na LHGG i na jiých ARMECH jako je 4011 čo RB1100AHx4 všechno bylo od ARMU nikde jinde se to nestalo....

viewtopic.php?f=43&t=29982
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...