Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

Petr S. píše:Nezkoušel někdo, co u jednotek udělá nasprejování barvou, případně nějaká krycí barevná fólie, se signálem? Chtěl bych to zkusit dát na místo, kde by se ale ten šedý plast moc nelíbil památkářům...


viewtopic.php?f=7&t=26045&start=75
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

sacnok píše:
Petr S. píše:Nezkoušel někdo, co u jednotek udělá nasprejování barvou, případně nějaká krycí barevná fólie, se signálem? Chtěl bych to zkusit dát na místo, kde by se ale ten šedý plast moc nelíbil památkářům...


viewtopic.php?f=7&t=26045&start=75


Neudělá to nic.
0 x

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 4 years ago

Má se u LHG registrovat MAC co je na štítku či radiové části? Nebo je to úplně jedno :-)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Bych řekl, že různý výklad není ani možný: MAC Wireless adresu nebo výrobní číslo, nebyla-li MAC adresa výrobcem přidělena.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

felix píše:Má se u LHG registrovat MAC co je na štítku či radiové části? Nebo je to úplně jedno :-)

tyto udaje se musi shodovat

PS stejne to je kazdymu putna vcetne CTU
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 4 years ago

ludvik píše:Bych řekl, že různý výklad není ani možný: MAC Wireless adresu nebo výrobní číslo, nebyla-li MAC adresa výrobcem přidělena.


vyklad muze byt ruzny , neuvadi jestli fyzickou nebo vysilanou mac adresu
0 x

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 4 years ago

K3NY píše:
felix píše:Má se u LHG registrovat MAC co je na štítku či radiové části? Nebo je to úplně jedno :-)

tyto udaje se musi shodovat

PS stejne to je kazdymu putna vcetne CTU


Mám teď spoj, kde to vůbec nesedí (ani o číslo vedle). Píšu jim tam MAC radia, ať to sedí s případným skenem...
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Máte už někdo Cube60 lite?
Discomp měl naskladnit dnes ale je to posunuté někdy na březen....
0 x
Bývalý ISP...

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 4 years ago

už se někomu ozvalo ČTU kuli 60tce ?
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

Máte už někdo Cube60 lite?
Discomp měl naskladnit dnes ale je to posunuté někdy na březen....


Je potřeba si je předobjednat. Jedna dodávka už přišla, ale asi ji už skoupil starnet.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

se docela divim že taková firma jako starnet si to nekupuje přímo od MKček?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Protoze u mikrotiku musis platit dopredu a pak cekas co ti prijde a co ti neprijde platis v usd takze musis hlidat kurz a mit na uctu dostatek ber to tak ze zasilky se pocitak 100000Usd. Starneti nakupujou se splatnosti 2 - 3 mesice jako Cez. Tohle neni vymysl ale info od naseho dodavatele.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

to je sice fajn ale ušetříš tu maržičku co na tom má discomp takže při jejich velikosti je to jen lenost, jinak by na to měli finance.... mám pocit že alliance nakupuje přímod od MK? ta má ale rozhodně méně userů jak starnet....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Nebo bych rek spis vycuranost ... Preci jen mit a nemit 2,4 M a cekat na zbozi to je dost i na starnety takhle proste vydupou s dodavatelem :/
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Pánové je to snové. Ale Mikrotik dá discompu lepší ceny než ispa a nebo hvezdonetu. Je to vždy o objememch a není na tom rabat 30% aby byl nákup direkt výhodný. Nemluvě o záruce která je rok místo dvou. Ačkoliv většinou je to buď mrtvé od výroby, nebo to jede roky.
0 x