Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
bkralik
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: AP 60ghz

Příspěvekod bkralik » 4 years ago

Daxxim píše:
Chimiak píše:Ahoj,
bylo by super zobrazeni frekvence. Diky

bkralik píše:Udělal jsem pár vylepšení 60g.bkralik.cz - zapnul jsem možnost měření (ikonka vlevo nahoře, má to svoje mouchy, časem vychytám) a do "bublin", které se ukážou při kliknutí na spoj, je nově napsaná přesná spočítaná vzdálenost spoje...


Frekvence by fakt nebyla špatná, bkralik je někde k dispozici popis toho jejich api? Hledal jsem ale nenašel :(
Jinak krásná práce ;)


Nemají žádné "veřejně popsané" API, jen to přes které si GoogleMapa toho portálu stahuje seznam stanic. K dohledání je ve zdrojáku nebo v seznamu síťových spojení.
Bohužel tam frekvence ani data založení/vypršení nejsou dostupné, to by člověk musel tahat z těch jednotlivých stránek a to by se ČTU asi úplně nemuselo líbit. Ledatak na ně zkusit zapůsobit, aby tam udělali opravdu nějaké plnohodnotné veřejné API...
0 x

korbic
Příspěvky: 59
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod korbic » 4 years ago

A udělat v "bublině" otevřené stanice proklikávací číslo stanice, např. FS PtP A #0004014 aby vedlo na https://60ghz.ctu.cz/stanice/0004014 odkaz na jejich web asi nebude problém. Na té stránce pak všechny údaje vč. frekvence jsou. Díky.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

2 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

Koukám, že ve výčtu povolených zařízení není RBwAPG-60ad A (L4), Je to totožné jako RBwAPG-60ad (L3)?
Jako označení je různé, ale to může být jen kvuli licenci. Nebo to je jiný HW?

Díky
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Laibir píše:Koukám, že ve výčtu povolených zařízení není RBwAPG-60ad A (L4), Je to totožné jako RBwAPG-60ad (L3)?
Jako označení je různé, ale to může být jen kvuli licenci. Nebo to je jiný HW?

Díky

to je stejny HW jen L4 license.
0 x

patriklefka
Příspěvky: 18
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod patriklefka » 4 years ago

Díky za seznam.
Nicméně jákékoliv varianty LHGG 60 bohužel podle všeho nelze dle d4 legálně provozovat, neboť nebyly dle CE dokumentů schváleny podle Modulu B+C ani H, ale jen podle Modulu B. Pokud někdo disponuje certifikátem, kde by tomu bylo jinak, prosím o jeho postnutí. Díky.
Mimochodem RBwAPG-60ad-A taky problém v papírech.
Naposledy upravil(a) patriklefka dne 22 Jan 2020 20:47, celkem upraveno 2 x.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Laibir píše:Koukám, že ve výčtu povolených zařízení není RBwAPG-60ad A (L4), Je to totožné jako RBwAPG-60ad (L3)?
Jako označení je různé, ale to může být jen kvuli licenci. Nebo to je jiný HW?

Díky


je takovej problém to nahradit verzí 3x60ad? asi ne....
možná že když se do RBCube-60ad nahraje l4 tak to bude stejný sektor 60st...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Cube je bohužel jen 100mbit eth.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

okoun píše:
Laibir píše:Koukám, že ve výčtu povolených zařízení není RBwAPG-60ad A (L4), Je to totožné jako RBwAPG-60ad (L3)?
Jako označení je různé, ale to může být jen kvuli licenci. Nebo to je jiný HW?

Díky


je takovej problém to nahradit verzí 3x60ad? asi ne....
možná že když se do RBCube-60ad nahraje l4 tak to bude stejný sektor 60st...


Nebude.. má užší vyzařovák. Ale to 60ad A mi přijde fakt divný. Musím to prozkoumat v čem se to liší. Mám obě varianty. S A i bez A. Přitom jsem myslel, že AS (3 sektory) je jen vylepšené 60ad A.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

Laibir píše:
okoun píše:
Laibir píše:Koukám, že ve výčtu povolených zařízení není RBwAPG-60ad A (L4), Je to totožné jako RBwAPG-60ad (L3)?
Jako označení je různé, ale to může být jen kvuli licenci. Nebo to je jiný HW?

Díky


je takovej problém to nahradit verzí 3x60ad? asi ne....
možná že když se do RBCube-60ad nahraje l4 tak to bude stejný sektor 60st...


Nebude.. má užší vyzařovák. Ale to 60ad A mi přijde fakt divný. Musím to prozkoumat v čem se to liší. Mám obě varianty. S A i bez A. Přitom jsem myslel, že AS (3 sektory) je jen vylepšené 60ad A.


Mechanicky jsou jednotky pro 60 GHz stejné, ale jsou 3 v odklonech v horizontální ose každyý o 45st. Tedy předpokládám stejné radiové parametry jako klasická wAP, která má 60st, ale tohle má 180st.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

To ano, pak nechápu proč jedno zařízení prošlo a druhé ne. Přitom se buď liší softwarem (případ L3 a L4) nebo pokud hw, tak o 2 antény víc. Protože mě by stačilo 60° a ne 180°.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

no a není to náhodou tak že akorát nikdo nežádal a ne že neprošlo?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 4 years ago

Insider píše:
Laibir píše:
okoun píše:
je takovej problém to nahradit verzí 3x60ad? asi ne....
možná že když se do RBCube-60ad nahraje l4 tak to bude stejný sektor 60st...


Nebude.. má užší vyzařovák. Ale to 60ad A mi přijde fakt divný. Musím to prozkoumat v čem se to liší. Mám obě varianty. S A i bez A. Přitom jsem myslel, že AS (3 sektory) je jen vylepšené 60ad A.


Mechanicky jsou jednotky pro 60 GHz stejné, ale jsou 3 v odklonech v horizontální ose každyý o 45st. Tedy předpokládám stejné radiové parametry jako klasická wAP, která má 60st, ale tohle má 180st.


Spis by me zajimalo, jestli je to v praxi pouzitelne, viz. jak tu nekdo psal, ze pripojeny klient cestuje po tech trech sektorech a tim se vyrazne meni uroven signalu.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

Takže jediné řešení pro mě je koupit zařízení s L3 a dokoupit L4?
To je srr...
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 4 years ago

Nezkoušel někdo, co u jednotek udělá nasprejování barvou, případně nějaká krycí barevná fólie, se signálem? Chtěl bych to zkusit dát na místo, kde by se ale ten šedý plast moc nelíbil památkářům...
0 x
..:: DobraSit.cz ::..