Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
RAket
Příspěvky: 267
Registrován: 17 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod RAket » 4 years ago

Alespon je videt jak to v nasem bananistanu funguje. Prvni den “registrace” a “zlegalizovano” 10tis.+ zarizeni.

Uz vidim, jak se tam objevi vsecky zarizeni, vcetne sousedovo spoje z baraku do garaze, pac to jde prece pres dvorek outdoor-em.

Jednou je to VO, takze se vysila a jedem. Ruseni si “resi” subjekty mezi sebou.

Jinymi slovy, kupte co na trhu jeste zbylo a pripojujte, kdo driv maze ten driv jede a az vam nekdou tou wAPkou z vedlejsiho baraku zarusi LHG, metro-zampion, apod. tak si nechodte stezovat. Vemte stipacky nebo prach a broky do ruky.
E-band to jisti.
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 4 years ago

Spíš by mě zajímalo co stanice co nejsou/nebudou nahlášené. Jenom tady když vemu okruh 20km tam jen co vím bez detailního zkoumání co vidím z auta je +- tak 40ks co jsem schopný ihned říct odkud kam to míří a od koho to je a v mapě to není. A paradox je, že většinou jsou to velké firmy co mají x tisíc zákazníků s působností na velkém uzemí žádní malí hráči.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

hapi píše:nevidím žádný problém v použití.


Tedy můžeme dnes s jistotou potvrdit, že zařízení SXTsq 60 Lite a wAP G-60-SA jsou komfortní s d3 a d4. Velmi brzy připravíme tabulku produktů. které lze bez obav použít. Máme k dispozici podklady od Mikrotik včetně příslušných protokolů. Každopádně platí dvě omezení:

Společnost MikroTik neoznačuje svoje produkty CE + čtyřmístné číslo, a to i když pro některé produkty má právo toto označení používat.
Produkt WIreless Wire Dish používat pouze podle řádků d5 a d6. Pro řádky d3 a d4 musí výrobce upravit certifikaci.


Problém vidím v tom že AP běží v d3/d4 a klienti na LHGG (jiný ani nemají smysl) jsou d5/d6 ale to asi bude každýmu jedno.

Furt mě ale překvapuje že je v mapě dost lidí co si napíšou sami k zařízení EIRP přes 55dBm.


hmm divný zkoušel jsem to a 55dBm mi to nepustilo :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 4 years ago

platnost stanice je 6 měsíců to budem každej pul rok obnovovat ?
jak jste natom už máte všechno přihlášeno ?
0 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 4 years ago

Asi koukáme do jiné mapy, já tam vidím 12 měsíců platné a 18 měsíců chráněno...
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

hapi píše:nevidím žádný problém v použití.


Tedy můžeme dnes s jistotou potvrdit, že zařízení SXTsq 60 Lite a wAP G-60-SA jsou komfortní s d3 a d4. Velmi brzy připravíme tabulku produktů. které lze bez obav použít. Máme k dispozici podklady od Mikrotik včetně příslušných protokolů. Každopádně platí dvě omezení:

Společnost MikroTik neoznačuje svoje produkty CE + čtyřmístné číslo, a to i když pro některé produkty má právo toto označení používat.
Produkt WIreless Wire Dish používat pouze podle řádků d5 a d6. Pro řádky d3 a d4 musí výrobce upravit certifikaci.


Problém vidím v tom že AP běží v d3/d4 a klienti na LHGG (jiný ani nemají smysl) jsou d5/d6 ale to asi bude každýmu jedno.

Furt mě ale překvapuje že je v mapě dost lidí co si napíšou sami k zařízení EIRP přes 55dBm.


Přesně v tom vidim problém i ja a rad bych nejaky ptmp postavil. Prece jen neni logicke stavit 3x ptp po 300 metrech kdyz muzu dat wap60x3 a k tomu 3x lhg. Kdyby mikrotik nebyl kreten a ty SXT cube udelal s gigo ethernetem tak to neresim. Todle mi vubec hlava nebere udelat radio co prenese 2GBps hdx a dat tam 100 ethernet ? Dopi*e proč???! 5 korun navic za chip?
1 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 4 years ago

Neboj z enebude neco s gigovym chipem ale nebude to drazsi o pet korun ale o par stovek ... proste premiovy produkt :)
1 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

ppp76 píše:Neboj z enebude neco s gigovym chipem ale nebude to drazsi o pet korun ale o par stovek ... proste premiovy produkt :)

No kdyby tam dali treba 250Mbit ethernet (kdyby existoval) tak je to celkem pouzitelny ale 100Mbit mi vubec nedava smysl... Nejspis chteji vyrobit verzi "PRO" :D
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

CrazyApe píše:
ppp76 píše:Neboj z enebude neco s gigovym chipem ale nebude to drazsi o pet korun ale o par stovek ... proste premiovy produkt :)

No kdyby tam dali treba 250Mbit ethernet (kdyby existoval) tak je to celkem pouzitelny ale 100Mbit mi vubec nedava smysl... Nejspis chteji vyrobit verzi "PRO" :D


Už to děláme rok.. Máme wAP s +12dB Valí proti SA na 400m
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 4 years ago

... ten spoj v Brně na 4,5km je lepší. :)
Naposledy upravil(a) aaakecal dne 18 Jan 2020 10:42, celkem upraveno 1 x.
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

jo, dost na hraně a při dešti průser. Nebo ne?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Insider píše:
CrazyApe píše:
ppp76 píše:Neboj z enebude neco s gigovym chipem ale nebude to drazsi o pet korun ale o par stovek ... proste premiovy produkt :)

No kdyby tam dali treba 250Mbit ethernet (kdyby existoval) tak je to celkem pouzitelny ale 100Mbit mi vubec nedava smysl... Nejspis chteji vyrobit verzi "PRO" :D


Už to děláme rok.. Máme wAP s +12dB Valí proti SA na 400m

A lze to používat legálně? Co na to ČTÚ? Chápu že vy si s němi dokážete vytírat, ale ne každej chce tohle absolvovat. Ačkoliv wapka na 200m reálné použitelnosti by byla super. Ne všude se chce lhg nasazovat. Jak je to s rušením, porovnával jste jestli se to chová líp jak lhgg s rušením z boku?
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

dagus píše:
Insider píše:
CrazyApe píše:No kdyby tam dali treba 250Mbit ethernet (kdyby existoval) tak je to celkem pouzitelny ale 100Mbit mi vubec nedava smysl... Nejspis chteji vyrobit verzi "PRO" :D


Už to děláme rok.. Máme wAP s +12dB Valí proti SA na 400m

A lze to používat legálně? Co na to ČTÚ? Chápu že vy si s němi dokážete vytírat, ale ne každej chce tohle absolvovat. Ačkoliv wapka na 200m reálné použitelnosti by byla super. Ne všude se chce lhg nasazovat. Jak je to s rušením, porovnával jste jestli se to chová líp jak lhgg s rušením z boku?


Co s tím má ČTÚ společného? Prohlášení o shodě hlídá ČOI, v ostatních ohledech splňujeme podmínky a všechny 3 kontroly, které na nás dada ústav poslal splakaly nad výdělkem.. Doměřovat parametry budeme až budou hotové formy, ale předpokládám, že to bude výrazně lepší. Jsme asi 3dB pod ziskem LHG, ale budeme mít i verzi +16
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 4 years ago

+16 nad lhg?
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

ppp76 píše:+16 nad lhg?


ROFL :-)
0 x