Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
crewer
Příspěvky: 3
Registrován: 5 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod crewer » 4 years ago

bkralik píše:V rámci prokrastinace jsem vyrobil alternativní mapu, která je podstatně rychlejší a navíc umí filtrovat body podle majitele: http://60g.bkralik.cz/


Pokud by někdo měl nápad, co by se tam hodil implementovat, klidně napište...


Mazec! Je vidět, že kdyby to ČTÚ bylo ochotno nějak diskutovat, určitě by se v nějakém ze spolků, jako například HKfree, našel někdo, kdo by to udělal lépe, rychleji a hlavně použitelné. :)
1 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

crewer píše:
bkralik píše:V rámci prokrastinace jsem vyrobil alternativní mapu, která je podstatně rychlejší a navíc umí filtrovat body podle majitele: http://60g.bkralik.cz/


Pokud by někdo měl nápad, co by se tam hodil implementovat, klidně napište...


Mazec! Je vidět, že kdyby to ČTÚ bylo ochotno nějak diskutovat, určitě by se v nějakém ze spolků, jako například HKfree, našel někdo, kdo by to udělal lépe, rychleji a hlavně použitelné. :)

A vsadil bych se, že i podstatně levněji :D
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Nejak nechapu jak se registruje ty ptmp? To dam jako jen wigig ptmp stanici a klienty neee ?
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

V tom videu to paní vysvětlovala ne?
0 x

wwire
Příspěvky: 70
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod wwire » 4 years ago

Bez názvu.png
Bez názvu.png (154.14 KiB) Zobrazeno 3692 x
Něco se pokazilo :(
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

wwire píše:Bez názvu.pngNěco se pokazilo :(


Dneska tu u nás byl na návštěvě Okoun a tak nějak mi nechtěl uvěřit, že v tom nemusí být nějaký postranní úmysl, že opravdu je možné, že jsou jen tak "ne-schopní".
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

:laughing:
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

mladas píše:CTU zmenilo podminky registrace, uz nelze zadat jen EIRP uz se musi vypisovat hodnoty zisku a vykonu


tato informace není pravdivá, stále mohu eirp zadávat....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 4 years ago

okoun píše:
mladas píše:CTU zmenilo podminky registrace, uz nelze zadat jen EIRP uz se musi vypisovat hodnoty zisku a vykonu


tato informace není pravdivá, stále mohu eirp zadávat....


v době kdy jsem to psal,to nešlo ani mi ani kolegovi, za cca hodinu se to rozjelo, stavice pokud nemela zadany zisk a vykon nesla aktivovat
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod JirkaK » 4 years ago

Mam tu skladem nejake prebytky RBLHGG-60adkit.
Jsou jeste zabalene (nepouzite).
Vsiml jsem si ze eshopy maji vyprodano. Pokud mate nekdo zajem, ozvete se.

JK
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Mozna mi taky zbyde neco... Kdyztak pisnete...
0 x

FairyTale
Příspěvky: 36
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod FairyTale » 4 years ago

Panové jak je to prosím s wap60x3/wap60 proti LHG60 to se smí? Kdyz koukam do VOR tak to chapu tak, ze na LHG muzu delat jen FS-ptp páč má certifikaci 302 217-3 a ptmp mi vychazi wapy do D3 a D4 a jako klient muzu pouzit jen ty Cube a sxt sq ?
0 x

RAket
Příspěvky: 267
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod RAket » 4 years ago

FairyTale píše:Panové jak je to prosím s wap60x3/wap60 proti LHG60 to se smí? Kdyz koukam do VOR tak to chapu tak, ze na LHG muzu delat jen FS-ptp páč má certifikaci 302 217-3 a ptmp mi vychazi wapy do D3 a D4 a jako klient muzu pouzit jen ty Cube a sxt sq ?

wAP-Gx3 muzes wAP-Gad nemuzes, pac slo na trh prvni a je certifikovany proti 302 567; wAP Gx3 je proti 305 550 dale SXTsq60 take. Defacto ani neni treba registrovat, pze to je dle VO-R10ky SRD. To ze jsou ty wAPky zarizeni temer totozny.. Mno - staci si sehnat autorizovanou osobu, ktera to posoudi dle toho narizeni vlady viz to VO-R12 a je to. Jinak klienta, kterej je cert. dle 302 217-3 muzes proti ty wAP-Gx3 mit.

Vsem co uz si PtMP registrovali tedy gratuluji k tomu, ze se sami pres vyfic-vyprc-gig napraskali. Do budoucna stejne probehne korekce a prijde na trh Siklu s prebalenym Facebook terragraph. Ubnt s nejakym PtMP resenim na perasso chipsetu jako ma Ignite Metroshit. atp.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

nevidím žádný problém v použití.


Tedy můžeme dnes s jistotou potvrdit, že zařízení SXTsq 60 Lite a wAP G-60-SA jsou komfortní s d3 a d4. Velmi brzy připravíme tabulku produktů. které lze bez obav použít. Máme k dispozici podklady od Mikrotik včetně příslušných protokolů. Každopádně platí dvě omezení:

Společnost MikroTik neoznačuje svoje produkty CE + čtyřmístné číslo, a to i když pro některé produkty má právo toto označení používat.
Produkt WIreless Wire Dish používat pouze podle řádků d5 a d6. Pro řádky d3 a d4 musí výrobce upravit certifikaci.


Problém vidím v tom že AP běží v d3/d4 a klienti na LHGG (jiný ani nemají smysl) jsou d5/d6 ale to asi bude každýmu jedno.

Furt mě ale překvapuje že je v mapě dost lidí co si napíšou sami k zařízení EIRP přes 55dBm.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

hapi píše:Furt mě ale překvapuje že je v mapě dost lidí co si napíšou sami k zařízení EIRP přes 55dBm.


Zajímavé jsou taky registrace s frekvencí 66 GHz na LHG, kde to šířkou kanálu vypadne z d5/d6.
0 x