Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
CoolTomik
Příspěvky: 35
Registrován: 6 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod CoolTomik » 4 years ago

8an píše:
CoolTomik píše:Ted jsem schopnej upravovat cizi registraci ... co to? A to nejsem prihlasenej ...

Ten portál umožní přidání stanice i nepřihlášenému uživateli, a takové stanice pak může editovat jiný nepřihlášený uživatel :) Taky tam mám pár takových stanic, protože jsem si nevšimnul, že mě to v půlce práce odhlásilo.

Ale na druhou stranu musím uznat, že jsem čekal větší průser, že to nestihnou spustit nebo jim to spadne úplně, asi mají v ČTÚ přece jen o něco lepší programátory než úředníky.


Clovek musi sledovat horni listu, jestli je tam Odhlasit nebo Prihlasit. Zadny zbytecny hlasky "byl jste odhlasen" :joy:
0 x

locash
Příspěvky: 10
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod locash » 4 years ago

7400+ záznamů, to se jistě vše zvládlo nainstalovat v první den platnosti VO :joy:
Dobrý data ČTÚ cpete, hned uvidí kdo a kde na VO kašle.
0 x

Uživatelský avatar
k3dt
Příspěvky: 44
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod k3dt » 4 years ago

vypada to, ze odkazy https://60ghz.ctu.cz/vytvorit-wigig a https://60ghz.ctu.cz/vytvorit-fs fungujou (nelogicky) i kdyz clovek neni prihlasenej. Takovejch stanic je k tuhle chvili registrovanych 160. Takze dalsi fail k vycerpanymu API klici a "dire" s editaci nevlastnich stanic.

trosku statistiky:
- top ISP nahlasil zatim 448 stanic
- vic nez 20 stanic ohlasilo zatim jen 73 ISP
- jako PtMP ohlaseno 1430 stanic
Naposledy upravil(a) k3dt dne 15 Jan 2020 14:11, celkem upraveno 1 x.
0 x

patriklefka
Příspěvky: 18
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod patriklefka » 4 years ago

Zajímavá statistika, díky za ni.
Naposledy upravil(a) patriklefka dne 18 Jan 2020 10:34, celkem upraveno 1 x.
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 4 years ago

V tom vanco PDF jaksi není napsáno povinost registrace d5 a d6

to je jen opomenutí ?
0 x

Magic
Příspěvky: 66
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Magic » 4 years ago

Chápu to tak, že pro registraci spoje LHG-LHG jsou tady dva tábory. Jedni to registrují jako wigig a druzí jako FS.
Co je správně se asi po všech těch komtářích ani neptám, ale zkoušel někdo vznést dotaz třeba na ČTU? Na call centru je paní, která tomu nerozumí :D
2 x

pata
Příspěvky: 112
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod pata » 4 years ago

locash píše:7400+ záznamů, to se jistě vše zvládlo nainstalovat v první den platnosti VO :joy:
Dobrý data ČTÚ cpete, hned uvidí kdo a kde na VO kašle.


... mno pokud toho dotycny subekt nema 433ks :)), tak se na toi slo za ten posledni mesic nachystat a od 15.1.2020 to holt jen spoustis=zapinas vzdalene WLAN cast zarizeni.... .) to preci neni zadnej problem, nebo jo?
2 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Na stozaru preci muzu mit co chci neee :)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

patriklefka
Příspěvky: 18
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod patriklefka » 4 years ago

V tom případě, je možné zapnout až od 20.1.2020.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

No prave ale pokud to mas registrovany tak konkurence musi koordinovat ;) a hlavne nikde neni psano do kdy to tam mas povesit :)
Naposledy upravil(a) S_a_M dne 15 Jan 2020 15:13, celkem upraveno 1 x.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 4 years ago

S_a_M píše:No prave ale pokud to mas registrovany tak konkurence musi koordinovat ;) a hlavne nikde neni psano do kdy to tam mas povesit :)


a)v úseku 57–66 GHz pásem d3až d6provozovatel pevných venkovních instalací12),15)oznámí předzahájenímvyužívání rádiových kmitočtů, ne však dříve než 5 pracovních dní,prostřednictvím portálu https://60GHz.ctu.cz(dále jen „portál 60GHz") následující údaje:
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Ta si tam hot napises tu spravno frekvenci inho tak
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

".. v úseku 57–66 GHz pásem d3 až d6 provozovatel pevných venkovních instalací 12 ), 15 )oznámí před zahájením využívání rádiových kmitočtů, ne však dříve než 5 pracovních dní,prostřednictvím portálu https://60GHz.ctu.cz (dále jen „portál 60 GHz")..."


Z toho naopak chápu, že před zahájením vysílání je třeba se registrovat v intervalu:
<čas_zahájení_vysílání - 5 dnů, čas_zahájení_vysílání).

Jinak řečeno do 5 dnů od registrace mám začít vysílat, ne později.
0 x

locash
Příspěvky: 10
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod locash » 4 years ago

ppp76 píše:v úseku 57–66 GHz pásem d3až d6provozovatel pevných venkovních instalací12),15)oznámí předzahájenímvyužívání rádiových kmitočtů, ne však dříve než 5 pracovních dní,prostřednictvím portálu https://60GHz.ctu.cz(dále jen „portál 60GHz") následující údaje:

Přesně :joy: Teď stačí přesně zadané lokace objet s měřákem a rozdat pokuty za nedodržení podmínek VO :smiley: Ale kolik lidí skočilo na tenhle úřednickej lep je neuvěřitelný :relaxed:
0 x

locash
Příspěvky: 10
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod locash » 4 years ago

cerva píše:
Z toho naopak chápu, že před zahájením vysílání je třeba se registrovat v intervalu:
<čas_zahájení_vysílání - 5 dnů, čas_zahájení_vysílání). Jinak řečeno do 5 dnů od registrace mám začít vysílat, ne později.
Naopak. Nejméně pět dní před započetím vysílání je třeba registraci provést. Ale ta registrace může být provedena klidně měsíc dopředu.
0 x