Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
TomBi
Příspěvky: 16
Registrován: 4 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod TomBi » 4 years ago

Beamforming i automatická volba kanálu lze přeci vypnout.
Má vůbec smysl nechávat u LHGG-60 zapnutý beamforming? Kdo máte natvrdo zafixováno na CENTER a kdo používáte beamforming?

Tom


8an píše:
CoolTomik píše:Jeste jde zvolit "auto" namisto pevneho kanalu ...
"Jediná mitigační technika je beamforming"


Ano, takže Mikrotik LHGG má všechny mitigační techniky z toho návodu k portálu (802.11ad je CSMA/CA jako normální Wi-Fi), přitom by nejspíš stačila jenom jedna z nich.
0 x

jstejskal
Příspěvky: 7
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod jstejskal » 4 years ago

Ano, pokud je tam zaplý auto kanál (což třeba já osobně u takového spoje nepredpokladam), má to už zas blíže WiGig. Proto i u volby WiGig není možnost zadání kmitočtu (bere se, že si může skočit na kterýkoliv), zatímco u FS PTP se kmitočet zadává.

Těch nelogičností a zjednodušení je na tom portále bohužel celá řada...
0 x
VanCo.cz

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Takze pokud mam lhg-lhg, tak vlastne nevim kam ho zaradit, multipoint je asi jasny... resp. lhg, ktere ma mitigacni techniky muzu dat tam i tam...
0 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 4 years ago

Tak už tam něco šupněte, nechci být první :-)
0 x

CoolTomik
Příspěvky: 35
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod CoolTomik » 4 years ago

uz se to plni, uz se to plni, videt je vse ...
QAM se samo upravilo na 4QAM at se tam zada cokoliv ...
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

Se nezapomeňte napráskat.. Halvně dávejte pozor ETSI EN 302 217 v.3 je něco absolutně jiného než požadovaná ETSI EN 302 217-3 z roku 2007..
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

peknej fofr...
0 x

CoolTomik
Příspěvky: 35
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod CoolTomik » 4 years ago

Insider píše:Se nezapomeňte napráskat.. Halvně dávejte pozor ETSI EN 302 217 v.3 je něco absolutně jiného než požadovaná ETSI EN 302 217-3 z roku 2007..


pekne nacasovano ...
1 x

CoolTomik
Příspěvky: 35
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod CoolTomik » 4 years ago

Koukam, ze kazdy to pojal jinak. Stejne parametry jen nekdo ma WiGig PtP a nekdo FS PtP, peknej gulasek
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

To by me taky zajimalo co je teda spravne a co ne....
0 x

Kalda
Příspěvky: 67
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Kalda » 4 years ago

Když vidím jakým tempem to přibejvá, tak bych to viděl na to, že se v nadcházejících 5 dnech nainstaluje nejvíc PTP a PTMP v historii ČR.
2 x

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 4 years ago

No mě snad trefí....
Neříkejte mi, že to není schválně. Ku..a kdo se má v tom vyznat ETSI EN 302 217-3 V2.2.1 versus ETSI EN 302 217-2 V3.1.1. To jsem zvědavej, v jak velkech strač..ch zase jsme.

Insider píše:Se nezapomeňte napráskat.. Halvně dávejte pozor ETSI EN 302 217 v.3 je něco absolutně jiného než požadovaná ETSI EN 302 217-3 z roku 2007..
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Pelirob píše:No mě snad trefí....
Neříkejte mi, že to není schválně. Ku..a kdo se má v tom vyznat ETSI EN 302 217-3 V2.2.1 versus ETSI EN 302 217-2 V3.1.1. To jsem zvědavej, v jak velkech strač..ch zase jsme.

Insider píše:Se nezapomeňte napráskat.. Halvně dávejte pozor ETSI EN 302 217 v.3 je něco absolutně jiného než požadovaná ETSI EN 302 217-3 z roku 2007..


Ceho se to presne tyka? Muzes to rozvest?
0 x

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 4 years ago

No a není to tak, že když mám "Frequency=auto" tak se to bere jako zapnutá mitigační technika, tudíž WiGig PtP (v případě rušení se automaticky přeladí) a když mám frekvenci napsanou natvrdo, tak je to FS PtP?

CoolTomik píše:Koukam, ze kazdy to pojal jinak. Stejne parametry jen nekdo ma WiGig PtP a nekdo FS PtP, peknej gulasek
0 x

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 4 years ago

No to právě moc netuším. Reagoval jsem na Insidera a jestli má pravdu (jako že ji má prakticky vždycky) tak se asi ČTÚ pěkně napakuje, protože za 1 hod. je tam zaregistrováno 1320 spojů :-)

basty píše:
Pelirob píše:No mě snad trefí....
Neříkejte mi, že to není schválně. Ku..a kdo se má v tom vyznat ETSI EN 302 217-3 V2.2.1 versus ETSI EN 302 217-2 V3.1.1. To jsem zvědavej, v jak velkech strač..ch zase jsme.

Insider píše:Se nezapomeňte napráskat.. Halvně dávejte pozor ETSI EN 302 217 v.3 je něco absolutně jiného než požadovaná ETSI EN 302 217-3 z roku 2007..


Ceho se to presne tyka? Muzes to rozvest?
0 x