Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

No jo, ale jak tohle poznat, když si to na krátkou vzdálenost přídává a ubírá výkon. Kdyby to aspoň šlo monitorovat.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Laibir píše:No jo, ale jak tohle poznat, když si to na krátkou vzdálenost přídává a ubírá výkon. Kdyby to aspoň šlo monitorovat.

Jestli mluvíš o Mikrotiku, tak leda tlačit na vývojáře aby to do ROS dodělali. Jak je na tom ubnt co se týče zobrazovaného výkonu nevím
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

https://www.youtube.com/watch?v=LV__fpTpq78

No to je pekna hracka :D Dosah zrejme tak 100m aby to bolo stabilne a nie 500m ako pisu...ale tie ledky ma dostali...clovek si moze spravit farbu aku len chce :D
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

když někde v nějaké logistické hale nechce tahat optiku tak ideál :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 4 years ago

okoun píše:když někde v nějaké logistické hale nechce tahat optiku tak ideál :D


A proč ne mnohem levnější a osvědčené WAPky?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Jenya píše:
okoun píše:když někde v nějaké logistické hale nechce tahat optiku tak ideál :D


A proč ne mnohem levnější a osvědčené WAPky?


No lebo WAPky nemaju ledky a uz vobec nie RGB.:thinking:
3 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

ne lebo prostě když někdo používá ubnt tak chce ubnt a nechce mikrotik, jednoduché....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Protože se občas najde firma, která jede komplet na Unifi (gw, switche, wifi). Superrychlé pojítko mezi firemní budovy (těch 100m je často naprosto dostačující) je prostě skvelé doplnění sortimentu. Navíc za "přestřelenou" UniFi cenu.
V UBNT pravděpodobně usoudili, že ten výrobek ještě zdaleka nemá takové parametry, aby ho strčili mezi WISP (-MAX) produkty.
3 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 4 years ago

Tak to bude docela dobrý až podpora zdělí zakaznikovi že zmrzly data :D
zase to má ale tu výhodu že když mrzne snižuje se vlhkost ne ?
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

Já se trochu vrátím k té registraci. Mám pár dotazů a přiložím sem i tu tabulku.
tabulka_60ghz.jpg
tabulka_60ghz.jpg (130.11 KiB) Zobrazeno 2771 x

a) v úseku 57–66 GHz pásem d3 až d6 provozovatel pevných venkovních instalací12), 15)
oznámí před zahájením využívání rádiových kmitočtů, ne však dříve než 5 pracovních dní,
prostřednictvím portálu https://60GHz.ctu.cz (dále jen „portál 60 GHz") následující údaje:základní otázka zní, kam spadá LHG, wAP a SXTsq (pochopitelně 60G) do d3 a d4 nebo d5 a d6?
1. zeměpisné souřadnice stanice s přesností na jednu desetinu vteřiny uvedené
v geodetickém systému WGS-84;


2. u systémů v pásmech d3 a d4 tyto parametry stanice: v odstavci nad píšou 57-66 a přitom d3 a d4 jsou 57 až 71 ne? Ale to je asi detail.
a. zisk použité antény, pokud to této skupiny spadá nějaké zařízení, tak jsem nikde nenašel zisk antén
b. střední výkon17), případně e.i.r.p.8), není-li hodnota středního výkonu známa, to stejné jako u a) výkon taky není známý
c. hlavní směr vyzařování, nevím proč u d3 a d4 chtěji směr a u d5 a d6 směr nechtějí
d. zabranou šířku pásma; hádám, že to je 2GHz (podle rozteče kanálu), ale může to být i jinak
e. MAC Wireless adresu16) nebo výrobní číslo, nebyla-li MAC adresa výrobcem přidělena tady je to jasný

3. u systémů v pásmech d5 a d6 tyto parametry stanice:
a. zisk použité antény, pokud je to LHG, tak od výrobce se to nikde nedozvím
b. střední výkon17), to stejné jako u a)
c. zabranou šířku pásma, dokud nejde měnit modulace a šířka kanálu, tak ty 2 GHz?
d. požadovaný poměr úrovně užitečného signálu k úrovni rušení, citlivost příjímače jsem taky nikde nezahlédl
e. vysílací rádiový kmitočet hádám, že vybraný kanál takže střed zabraného pásma
f. MAC Wireless adresu16) nebo výrobní číslo, nebyla-li MAC adresa výrobcem
přidělena.

Díky za radu
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 4 years ago

Taky by me zajimalo, jestli uz zacal nekdo plnit ctucku jejich tabulky :)
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 4 years ago

web neni spusteny neni co plnit
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

Sice není spuštěný, ale nachystat se na to dá, když se ví, co budou požadovat. Ale asi by to chtělo radu od někoho, kdo ví, kam se to dá zařadit a co tam napsat. Asi Insader by věděl.
0 x

redmax
Příspěvky: 83
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod redmax » 4 years ago

Úplně stejné otázky jsem si také kladl a doufal jsem, že to tady někdo zmíní. :D Technické údaje o LHG 60G jsem také hledal na MK stránkách a nenašel jsem vůbec nic. :D Taková menší prekérka. :)
0 x

draslik
Příspěvky: 6
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod draslik » 4 years ago

V tom případě bude nutné vyžádat technické parametry u ČTÚ, pokud nás budou chtáít pokutovat. :)
0 x