Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: AP 60ghz

Příspěvekod okoun » 5 years ago

spojí se, ale je třeba kolikrát dlouze ladit, jinak vykašlal bych se na takvou vzdálenost, při první dešti to jde k zemi...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Není to pravda. Fakt první déšť ne, první šlejvák ano. Testujeme i 2Km s 10GHz zálohou a spadlo to dvakrát za zimu. Pršelo už několikrát a v poho to jede.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

okoun píše:spojí se, ale je třeba kolikrát dlouze ladit, jinak vykašlal bych se na takvou vzdálenost, při první dešti to jde k zemi...

Netrep prosim sracky, ked to nemas odskusane. Spadne velke prd. Mam to na 1,6km uz pol roka a spadlo to raz na par sekund....@66GHz. Na 1,8km to bude obdobne. Na 1,5km @64,8GHz nam to za poslednych 8 mesiacov spadlo taktiez len raz na par sekund kvoli velmi silnym dazdom, vtedy padali aj airfibre na 3km....tak co.
0 x

tomasik
Příspěvky: 103
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod tomasik » 5 years ago

coolerman1 píše:Ma niekto LHG 60 na 1800m ? absolutne sa mi to nechce spojit .


Jop, 1878m na 66, pulroku uptime bez jedineho linkdown, nad mestem kde vsude se to jen hemzi LHG s cernyma chladicema od hvezdonetu... Tom
Přílohy
60.jpg
60.jpg (85.27 KiB) Zobrazeno 3808 x
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 5 years ago

coolerman1 píše:Ma niekto LHG 60 na 1800m ? absolutne sa mi to nechce spojit .


Není to tak dlouho co chlapi od nás ladili 60 na cca 900m s radomy od Jirouse. Ladili, ladili, a že ten radom je tam na houby, že se jim to nechce spojit, a nebo ze jsou špatné jednotky.

Tak jsem se ptal jaký FW ty jednotky mají, no a měly nějaký starý. Nahráli tam 6.44 a světě div se, jednotky se spojily a začaly fungovat... :joy:😂
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

Gemb píše:
okoun píše:spojí se, ale je třeba kolikrát dlouze ladit, jinak vykašlal bych se na takvou vzdálenost, při první dešti to jde k zemi...

Netrep prosim sracky, ked to nemas odskusane. Spadne velke prd. Mam to na 1,6km uz pol roka a spadlo to raz na par sekund....@66GHz. Na 1,8km to bude obdobne. Na 1,5km @64,8GHz nam to za poslednych 8 mesiacov spadlo taktiez len raz na par sekund kvoli velmi silnym dazdom, vtedy padali aj airfibre na 3km....tak co.


no tak právě tu píšeš srágory ty! 1,6 km a 1,8 km je docela už dost rozdíl. to pojítko na to vůbec není stavěné, uvědom si to! provozovat to na 66000 je jedinou možností a modlit se aby tam nepřišel nějaký déť do trasy který ti to sejme raz dva, signál je okolo -62 takže rezerva je naprostá nula. takový spoj jsem tu zkoušel takže vím
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 5 years ago

super a kdo to ověří tu registraci taky si zaregistruju spoje na všechny sajty i když tam ještě nebudou
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

okoun píše:
Gemb píše:
okoun píše:spojí se, ale je třeba kolikrát dlouze ladit, jinak vykašlal bych se na takvou vzdálenost, při první dešti to jde k zemi...

Netrep prosim sracky, ked to nemas odskusane. Spadne velke prd. Mam to na 1,6km uz pol roka a spadlo to raz na par sekund....@66GHz. Na 1,8km to bude obdobne. Na 1,5km @64,8GHz nam to za poslednych 8 mesiacov spadlo taktiez len raz na par sekund kvoli velmi silnym dazdom, vtedy padali aj airfibre na 3km....tak co.


no tak právě tu píšeš srágory ty! 1,6 km a 1,8 km je docela už dost rozdíl. to pojítko na to vůbec není stavěné, uvědom si to! provozovat to na 66000 je jedinou možností a modlit se aby tam nepřišel nějaký déť do trasy který ti to sejme raz dva, signál je okolo -62 takže rezerva je naprostá nula. takový spoj jsem tu zkoušel takže vím


Sa zobud...80% ludi doteraz nevie ani riadne nasmerovat LHG60...ty budes jeden s nich. 200m je brutal rozdiel.....modlit sa nemusim, funguje to spolahlivo...ale ked nemas zaujem nepouzivaj. Kup si dajaku 80GHz a neotravuj tu. Sracky o tom, ako LHG60 neni stavane na to alebo hento su uz smiesne. Kde su teraz useri co chceli 60GHz na PTMP? Nikde..pretoze je to utopia s aktualnym HW. S akou rezervou treba prevadzkovat spoj je kazdeho vec. Na 1,6km @ 66GHz mam signal aspon podla MK -51. Takze na 1,8km to nebude o nic horsie. Teraz planujem jeden spoj na 2,3km @66Ghz. To uz budes plakat co :joy:😂😂
1 x

Jap
Příspěvky: 186
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Jap » 5 years ago

zalohovano v kruhu, ale zaloha se flaka..
60g-2326m-weeks.png
60g-2326m-weeks.png (38.11 KiB) Zobrazeno 3501 x

Kód: Vybrat vše

[admin@w60g-m] > /system resource print     
                   uptime: 2w2d14h7m20s
                  version: 6.43.8 (stable)
               build-time: Dec/21/2018 07:10:42
         factory-software: 6.42.1
              free-memory: 204.8MiB
             total-memory: 256.0MiB
                      cpu: ARMv7
                cpu-count: 4
            cpu-frequency: 716MHz
                 cpu-load: 0%
           free-hdd-space: 3588.0KiB
          total-hdd-space: 15.3MiB
  write-sect-since-reboot: 109
         write-sect-total: 2023
               bad-blocks: 0%
        architecture-name: arm
               board-name: LHG 60G
                 platform: MikroTik
[admin@w60g-m] > /interface w60g monitor 0
       connected: yes
       frequency: 64800
  remote-address:********
          tx-mcs: 4
     tx-phy-rate: 1155.0Mbps
          signal: 40
            rssi: -69
       tx-sector: 58
  tx-sector-info: left 0.6 degrees, up 1.4 degrees
        distance: 2326.12m


Gemb píše:
okoun píše:
Gemb píše:Netrep prosim sracky, ked to nemas odskusane. Spadne velke prd. Mam to na 1,6km uz pol roka a spadlo to raz na par sekund....@66GHz. Na 1,8km to bude obdobne. Na 1,5km @64,8GHz nam to za poslednych 8 mesiacov spadlo taktiez len raz na par sekund kvoli velmi silnym dazdom, vtedy padali aj airfibre na 3km....tak co.


no tak právě tu píšeš srágory ty! 1,6 km a 1,8 km je docela už dost rozdíl. to pojítko na to vůbec není stavěné, uvědom si to! provozovat to na 66000 je jedinou možností a modlit se aby tam nepřišel nějaký déť do trasy který ti to sejme raz dva, signál je okolo -62 takže rezerva je naprostá nula. takový spoj jsem tu zkoušel takže vím


Sa zobud...80% ludi doteraz nevie ani riadne nasmerovat LHG60...ty budes jeden s nich. 200m je brutal rozdiel.....modlit sa nemusim, funguje to spolahlivo...ale ked nemas zaujem nepouzivaj. Kup si dajaku 80GHz a neotravuj tu. Sracky o tom, ako LHG60 neni stavane na to alebo hento su uz smiesne. Kde su teraz useri co chceli 60GHz na PTMP? Nikde..pretoze je to utopia s aktualnym HW. S akou rezervou treba prevadzkovat spoj je kazdeho vec. Na 1,6km @ 66GHz mam signal aspon podla MK -51. Takze na 1,8km to nebude o nic horsie. Teraz planujem jeden spoj na 2,3km @66Ghz. To uz budes plakat co :joy:😂😂
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 5 years ago

My máme na 3,8km jeden 60 GHz a za zimu to spadlo cca 4x. Vzdy na par sekund. Nejdelsi výpadek byl cca 5 minut kvůli hodně husté mlze. Bez zálohy bych to nedal, ale holt to chvíli bublalo přes 5 GHz zalohu....
0 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

Krásné počasí, vše jede jak má, dnes na dohledu nebude moc práce, i lidi jsou asi venku (minimální data)... :thinking:
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 5 years ago

Dosť ťažko sa to ladi na Origo držiaku chcelo by to niečo lepšie :grinning: mám hliníkový stožiar a tie zuby zo žraloka tam skáču :joy:
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

Gemb píše:
okoun píše:
Gemb píše:Netrep prosim sracky, ked to nemas odskusane. Spadne velke prd. Mam to na 1,6km uz pol roka a spadlo to raz na par sekund....@66GHz. Na 1,8km to bude obdobne. Na 1,5km @64,8GHz nam to za poslednych 8 mesiacov spadlo taktiez len raz na par sekund kvoli velmi silnym dazdom, vtedy padali aj airfibre na 3km....tak co.


no tak právě tu píšeš srágory ty! 1,6 km a 1,8 km je docela už dost rozdíl. to pojítko na to vůbec není stavěné, uvědom si to! provozovat to na 66000 je jedinou možností a modlit se aby tam nepřišel nějaký déť do trasy který ti to sejme raz dva, signál je okolo -62 takže rezerva je naprostá nula. takový spoj jsem tu zkoušel takže vím


Sa zobud...80% ludi doteraz nevie ani riadne nasmerovat LHG60...ty budes jeden s nich. 200m je brutal rozdiel.....modlit sa nemusim, funguje to spolahlivo...ale ked nemas zaujem nepouzivaj. Kup si dajaku 80GHz a neotravuj tu. Sracky o tom, ako LHG60 neni stavane na to alebo hento su uz smiesne. Kde su teraz useri co chceli 60GHz na PTMP? Nikde..pretoze je to utopia s aktualnym HW. S akou rezervou treba prevadzkovat spoj je kazdeho vec. Na 1,6km @ 66GHz mam signal aspon podla MK -51. Takze na 1,8km to nebude o nic horsie. Teraz planujem jeden spoj na 2,3km @66Ghz. To uz budes plakat co :joy:😂😂


opravdu bez komentáře, ji mi tě až líto :(
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

okoun píše:opravdu bez komentáře, ji mi tě až líto :(

Ano to je jedine na co sa zmohnes ale predlozit tu realne fakty o nefunkcnosti nedokazes.....taktiez nikde neni napisane, ze nepridu lepsie riesenia nez ma mikrotik. Ja som silne zvedavy na riesenie od UBNT. A vsetci by mali byt radi, ze sa 60GHz tak masivne pouziva na PtP, tie data ktore by tiekli na X krat pretazenej 5ke sa budu prenasat efektivnejsie na 60GHz a na 5Ghz bude mensi smrad co je len to najlepsie pre vsetkych.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

já nevařím z vody.... mám těch spojů několik, na testování mám spoj na 1,8km už delší dobu a prostě je to špatný, bez kanálu 66000 je to totální tragedie s kanálem 66000 to lze ALE prostě když prší tak to hupsne na pár sec což je z naší strany neakceptovatelné, věřím že pro někoho to problém není, pro nás ano. spoj už půjde pryč a bud enahrazen klasickým ceragonem. máme spoje v 60g i 1,4 i 1,6 km! a to lze a jak říkám je to rozdíl těch 200m a mysli si co chceš, on je taky problém hlavně to že v poslední době prší děsně málo a jste všichni namachrovaní jak to skvěle chodí na dlouhé skoky, plánujeme spoje zásadně i na deště, k čemu mi je spoj který padá a chodí dobře když je krásné počasí? to zase asi akorát utrvdím takové ty lidičky co mi říkájí "a vona ta wifi přeci za deště furt padá a chodí blbě, že jo?"
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...