Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: AP 60ghz

Příspěvekod Insider » 5 years ago

KoZLiCeK píše:
Insider píše:https://drive.google.com/file/d/1cZScdNcg-pY8KT_24-35P3WgOM9v_f4b/view?usp=sharing

Takze lze dat ven cokoliv kolem 60Ghz na stozar a pouzivat,ze?


Ale z nějakýho mě nepochopitelného důvodu to musí být na baráku, ale ne na vnějším plášti.. Je tu nějaký stavař ?
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 5 years ago

Já to nechápu.

Tak my máme největší bordel a provoz v 5 GHz pásmu, slušně zaplněná i další nelicenční i licenční pásma - a jsme skoro poslední země, co ještě nepovolila 60 GHz. Což je pásmo, kde takřka nehrozí rušení a je to defakto odpadní pásmo (fyzika je tam dost nevýhodná).

Co tedy vlastně ČTÚ pro regionální ISP dělá?

Už několik let slýchám pohádky o rozšíření 5 GHz pásma a zatím jediná změna je to, že donutili ČHMÚ přeladit radar v Brdech tak, že zas koliduje nejen s kanálem 5640, ale i 5620 MHz a tam, kde mám výhled na radar (a že těch míst v síti nemáme málo), tak mám zabitý ne jeden, ale dva kanály. Do toho zas*aný Starnet, co se nám sem v poslední roce nacpal a doslova nám tu pětku zlikvidoval (kdo má zkušenost, ví), ČTÚ samozřejmě ty jejich prasárny neřeší, přitom maj tu drzost vysílat klidně na 6000 MHz s názvem firmy v SSID.

Neměl by ČTÚ konat v prospěch trhu? A brát ohled na to, že u nás je WLAN segment prostě dost zásadní část toho trhu? Která navíc zajišťuje to, že se pravidelně umisťujeme vysoko v různých žebříčcích rychlosti připojení, což je zásluha čistě WLAN a regionálních optik, protože na ažDSL by to bylo někde úplně jinde?

Sorry za trochu OT ale fakt tomu nerozumím.

Abych nebyl OT úplně, tak tři spoje na LHG 60G nám šlapou bez výpadku už týden, verze ROS je poslední RC verze.
3 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

divizna píše: Neměl by ČTÚ konat v prospěch trhu?


ano a take kona, jen ten zajem neni identicky s tvym ...
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 5 years ago

Zdravíčko pánové,
teď odbočím,
cca 8 let na zpět mi můj problémový soused postavil na z části na hranici a z části na mém pozemku plot. Při dotazu na stavební úřad mi bylo sděleno, že se jedná jen o stavbu dočasnou a s tím nic neudělám, vše je podle zákona.
Ale plot dle projektu měl být takový ten z betonových tvárnic zatím ale tento "dočasný" plot je jen ze 80 mm zabetonovaných trubek do hloubky cca 900 mm s tím, že výplně jsou v kovovém rámu. (Mimo jiné, plot "dočasný" stojí dodnes cca 11 let).
Na toto mi úřad odpověděl, že se opět jedná o stavbu dočasnou a ze zákona je to možné. Samozřejmě jsem se odvolal ale i krajský úřad mi to znova potvrdil, že je vše dle zákona.
Při konzultaci s právníkem mi bylo vysvětleno, že stavba dočasná není nijak časově omezená a tudíž plot může stát klidně 2 měsíce nebo i 10 let a s tím nic neudělám. Je to jen o tom jak si kdo vyloží zákon.

Osobně si tedy myslím že si ČTU taky dělá co chce a v https://www.ctu.cz/cs/download/oop/rok_ ... 010-12.pdf je to ale jasně napsané.

Pokud tedy jsem v pronájmu na nějaké střeše a mám ve smlouvě jasně napsané, že se jedná o dočasnou instalaci nebo časově omezenou instalaci (smlouva o pronájmu třeba na 10 let), tak si může úřad myslet co chce, ale je to podle litery zákona a musí na to i tak pohlížet.

A toto https://drive.google.com/file/d/1cZScdN ... v_f4b/view beru jen nějaký výkřik úředníčka, opravdu jsem se už několikrát setkal s tím, že mi přijde dopis s kulatým razítkem a ve finále jsou v něm jen bláboly které nejsou nijak pravdivé a vždy na to stačilo jen odvolání a bylo vše najednou jinak.
To, že ČTU nahrává do karet velkým hráčům je víc jak zřejmé, stačí se jen podívat jaké dostáváme pokuty za prokotiny my a jaké oni....
Vždy mě pobaví jak je dole napsané, "tuto pokutu nemůžete brát jako likvidační", ale ve finále jsou to jen % z obratu. A u velkých je to jinak, výše pokut je srandovní vzhledem k obratu.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

bohuzel docasne instalace jsou uz minulost. Nyni je ve VOR napsana pevna instalace vyloucena. Zrejme prave proto, ze docesne melo jednotku jeden furt.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

v6.43rc40 již ve winboxu ukazuje více údajů.
Přílohy
Zachycené_3.jpg
Zachycené_3.jpg (31.28 KiB) Zobrazeno 3277 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Pintero píše:v6.43rc40 již ve winboxu ukazuje více údajů.


Tie udaje maju aj dajaky rozumny refresh time ? Bude sa to dat smerovat podla winboxu?
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago



tak v produkcnim kusu uz je to pekne udelane, vcera jsem ho schvalne rozebral :-) tohle je nejaky pokusny asi prvni kus
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Tak nahoď fotky, ne?
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

jo jo vytahnu z telefonu a dam ..
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

tak zde : http://nas-net.org/ignite_1GE_maly/
slo o rychle zjisteni zda je to bastl nalepeny tafixem jak na tech fotkach .. neslo o nejake hlubsi zkoumani :-) .. ale treba zajisteni usb do desky je solidni :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Spíše než na "plášť budovy" bych se zaměřil na "pevně instalována".


Uvnitř budovy (spoj přes kancelář) to můžu mít i pevně namontované
Jeden si můžu postavit na okno a druhý pod pergolu abych tam měl slušný inet na chlastačce (večer to zase schovám). Obdobně to můžu použít při videopřenosu ze sportovní akce (jeden připáskovaný někde na zábradlí na stadionu, druhý na střeše přenosového vozu...

Je pevná instalace když to bude na jednoduché kovové nožce přišroubované na kostce se zámkovky a postavené na střeše? Je pevná instalace když to bude na magnetu na parapetu nebo přísavkou na skle (zvenku)? Anebo na magnetu na horní přírubě příhraďáku? Nebo přivázané "gumickukem" k hromosvodu ?
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 5 years ago

Tohle ještě ČTU nestihlo zpapírovat? Ty jsou pomalejší, než já. :-)

Add "pevně instalována". Pokud by to padlo na rozhodnutí místního stavebního úřadu, tak pohledá, zda je k tomu nějaká specifická legislativa, což asi není (vynechme legislativou finanční, která to řeší také kvli odpisům/daním). Není to vyžadováno jako povinná součást budovy pro kolaudaci, ale pokud bude krám přidělán v době kolaudace, bude to bráno jako pevná součást budovy.
Pokud jej tam dám až dodatečně, tak by se asi rozhodovalo dle obecného posouzení, které řeší otázku, co se stane, když ten krám nečekaně odstraním (a je v podstatě asi jedno, zda stačilo kopnout do krabičky volně položené na lávce pro kominíka nebo jsem ho hodinu řezal flexou). Pokud toto odstranění způsobí snížení do té doby dostupného komfortu využívání budovy (protože lidem zpomalí internet nebo přestane jít), tak šlo o "pevnou instalaci".
0 x

sp4wn90
Příspěvky: 65
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sp4wn90 » 5 years ago

me by spiš zajimala jedna věc, když v EU je 60G povolena mikrotik ma certifikaci tak se to přeci tyka i nas ne?
0 x

Haward
Příspěvky: 43
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Haward » 5 years ago

Pintero píše:v6.43rc40 již ve winboxu ukazuje více údajů.


Jak mám ladit wAP60G ? Jak vypnu beamforming? Děkuji za radu.
0 x