Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rb911 AC nízke tcp

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Rb911 AC nízke tcp

Příspěvekod basty » 6 years ago

aktualne jsem prepnul spoj na 20MHz, sync 173Mbps, nstream. plnotucny AC 911. Dava to 120Mbps v tcp. Blba je efektivita na tech 40MHz, tam je sync 400 a dava to tech zminenych 200.

u 20MHz je to lepsi cca 70%. U 40MHz je to jen 50% sync.
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

ale merias to priamo na tych RB ?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Linkovací rychlosti vůbec neřeš, ty jsou úplně k ničemu. Mikrotik ti klidně ukáže že je slinkovaný na 144/144Mb a přesto dá jen 60Mb. Snížíš max. modulaci na 104Mb a najednou přenášíš 75Mb.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Ve 40mhz to dává 180mbit na měřáku, 240mbit btestem, v 80 jsem viděl 330mbit, když jsem to testoval. Ve 20mhz s flowcontrolem a upravenejma frontama jsem na měřáku 110mbit ve 20mhz viděl. Zapojeno do rb1100ahx2, nebo ccr1009. Skok skrz Ceragon IP20S na optiku 10gbit. Bez flowcontrolu to nikdy moc nechodilo. Problém jsou přechody gbit na pomalé rádio. Podle mě to tcp rámec nemá rád to neustále opakování paketů.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Btest na kolik spojení? Osobně vše testuji na 1TCP, maximálně 2-4 spojení.
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

Takže najideálnejšie by bolo spraviť spoj nastaviť poriadne na obidve strany dat poriadne ccr a na nich spustiť BT test?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

Generuje se to mimo na 2011 vs 3011. Tcp 20 spojeni.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

My 4spojení, víc testy na webu nedělají.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

testoval jsem pocet spojeni, a vysledky jsou stejne jak na 20, 4, tak 1 tcp spojeni...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

nstreme je na prd, dosahne tak 150Mbit jako max na pár spojení. Při většim počtu z toho jde vytahnout i víc ale je to trápení. Obecně víc jak 200Mbit z toho jde velmi těžko. Jenomže při těhle rychlostech do toho vstupujou už i věci za rbčky a to i se zapnutým flow control. Zapněte si ho a sledujte počítadla na ethernetech jak tam vesele lítaji flow controly i v řádově tisíců za sekundu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

RBčka jsou prostě zařízení do 100Mb, víc po nich nechtějte. Těch 100Mb je možné dosáhnout relativně v pohodě, nad 100 už je to sázka do loterie.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

Jn tezko... Takze tech 200 je limit jinde nez na radiich?
0 x