Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

bezpečná dolní hodnota napájení pro alcomu MP600?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

bezpečná dolní hodnota napájení pro alcomu MP600?

Příspěvekod okoun » 6 years ago

Nevíte jaká je z praktického hlediska nejnižší možná hodnota napájení ODU na MP600?
mám jeden site který je jako ostrovní systém 24V a stává se tam že napětí jde třeba na 22V což nahoře u ODU MP600 která má 14m kabelu už je jen 20V, samozřejmě CAT7 tam mám. ASD už hlásí WONG s napájením, ale bojím se aby se ta ODU nějak nepoškodila, už tam asi bude velký proud. Myslíte že mám dát měnič na 48V?
Děkuji...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

zdar, čertvá zkušenost. MP600 jela asi rok na 24V meanwellu s baterkama (tedy reálně nějakých 27V) normálně přes svorkovnici a nebyl problém. Asi 14 dní back začalo padat SNR, spoj se rozpadal. Zkoušeli jsme různě nastavovat a nakonec zavolali alcomu. Ti na to mrkli a řekli, že u každý chyby se opakuje chyba napájení. Sice jsme tomu nevěřili, ale ze zoufalství, že bychom museli spoj sundavat jsme dali 24->48 měnič. Od té doby žádný problém, snad to tak i vydrží. Proč to tak dlouho jelo a pak najednou ne je někde mezi nebem a zemí. Nicméně jiné napájení než doporučených 48V už bych teď si neriskoval
0 x

Rajda
Příspěvky: 65
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rajda » 6 years ago

jaký používáte pro tyto účely měnič 24->48V

mě se děje u racomů 1 napájených přes poe z ad155 že při výpadku 230V mu poklesne napětí z 56V na 48V a oni se rozpojí a pak zase připojí a pak už běží na baterky bez problému
Naposledy upravil(a) Rajda dne 17 Aug 2017 21:01, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Ake napajanie pouziva alcoma ? Po vsetkych paroch ci len po dvoch ? Mozno ak by existovala svorkovnica priamo na ODU k DC napajaniu tak by 20V zhltla a cez ether jej to vadi. Ray2 funguje na zalohovanych 24V v pohode ale len pri napajani dvojlinkou.
Pozrel som parametre k mp600 a maju pisany rozsah 48 V DC (36-72 V) coz je teda pri 24V dost pod ich normou :laughing:
0 x

jirka123
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod jirka123 » 6 years ago

Napajení alcom s 24v máme na desítkách míst(mp600,80ge,80l/hp).
Podmínkou je cat7kabel a vzdálenost do 15m. Zdroje používáme bke s dohledem.
ad 155 nám bylo doporučeno vyrobcem nepoizivat kvůli odpojovaci.při spodní hranici napájení se může soj poškodit.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 6 years ago

Rajda píše:jaký používáte pro tyto účely měnič 24->48V

mě se děje u racomů 1 napájených přes poe z ad155 že při výpadku 230V mu poklesne napětí z 56V na 48V a oni se rozpojí a pak zase připojí a pak už běží na baterky bez problému


Tak to budete mit neco nekde spatne. Taky pouzivame racom ray 1 i ray 2 a toto se nam nikde nedeje. Napajime taky 48V z baterek takze kdyz je na stave je tam kolem 52 +-
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

jirka123 píše:Napajení alcom s 24v máme na desítkách míst(mp600,80ge,80l/hp).
Podmínkou je cat7kabel a vzdálenost do 15m. Zdroje používáme bke s dohledem.
ad 155 nám bylo doporučeno vyrobcem nepoizivat kvůli odpojovaci.při spodní hranici napájení se může soj poškodit.


mám takovej pocit že BKE umí větší napětí než to AD cca o 1V což už může hrát roli. Cat7 máme u nás všude a taky nám při zásahu bleskem zahránil jednotku...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Problem bude najskorej v batt low/batt.cut off napati. Meanwell AD155B podla datasheetu odpojuje pri 19,5V +-1V, takze najhorsia hranica moze byt 18,5V. Pridame ubytok po cat7 a finalne by mohlo dostat zariadenie okolo 17V v zavislosti na dlzke kabelaze. 24V zalohovany system by mal mat 27,6V v normalnom stave a odpojovacie napatie 21V. ADcko ide proste moc hlboko.
0 x

Rajda
Příspěvky: 65
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rajda » 6 years ago

CrazyApe píše:
Rajda píše:jaký používáte pro tyto účely měnič 24->48V

mě se děje u racomů 1 napájených přes poe z ad155 že při výpadku 230V mu poklesne napětí z 56V na 48V a oni se rozpojí a pak zase připojí a pak už běží na baterky bez problému


Tak to budete mit neco nekde spatne. Taky pouzivame racom ray 1 i ray 2 a toto se nam nikde nedeje. Napajime taky 48V z baterek takze kdyz je na stave je tam kolem 52 +-


jenže když je bez proudu tak tam může být o 10V míň což by nevadilo, ale jde o ten přechod
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

náhodou není OID pro měření napětí v jednotce alcoma? To by bylo dost užitečné....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

okoun píše:náhodou není OID pro měření napětí v jednotce alcoma? To by bylo dost užitečné....


Nedavno jsem se tu ptal taky a vypada to ze neni. Jen bulean napeti ok (y/n).
Je to skoda, my tim z jinejch zarizeni zjistujeme dohledem prepnuti na bateriovou zalohu. Napeti pri prepnuti jde o nejaky desetiny voltu dolu a to dohled vycte a posle sms.

U alcomy to neumime, coz je skoda.
0 x

medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod medvedkov » 6 years ago

Pro přepnutí na bateriovou zálohu používám UPS modul MEAN WELL DR-UPS40 a za cca půl roku se nevyskytl problém, má i kontakt pro signalizaci napájení. MP600 jinak krmim 27V a také zatím běží v pohodě, docela mě vyděsila představa že by jednotky zdechly nadobro při použití napájecího napětí okolo 20V...Alcoma se chlubí propracovaným HW a že by toto neměli ošéfované se mi nechce věřit
0 x
zadnej