Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Polarizace Miracle antény

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Polarizace Miracle antény

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

Pořídil jsem tuto bazarovou anténu Miracle 90 cm pro spoj 1S10:

IMG_20170516_144226.jpg
IMG_20170516_144226.jpg (43.86 KiB) Zobrazeno 2333 x


Bohužel jsem už k ní nikde nedohledal žádný popis, takže si nejsem jistý, jak je to s polarizací. Domnívám se správně, že v této pozici, v jaké je na fotce, se jedná o vertikální polarizaci? Pokud budu chtít horizontální polarizaci, tak stačí pouze anténu otočit o 90 stupňů a přešroubovat ty pozinkované držáky? A je jedno, jestli otočím o 90 stupňů doleva nebo doprava? - nevšiml jsem si žádných odvodňovacích děr, tak nevím.
0 x

ocior
Příspěvky: 481
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ocior » 7 years ago

viewtopic.php?t=18634
Takhle je to vertikalni, ale musis mit vertikalne i 1S10 jednotku.
Proc neotocis jen ozarovac? O 90 stupnu, polarizaci je jedno na kterou stranu.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

Změna polarizace na 1S10 je mi jasná. Jen jsem zatím používal pouze antény Arkivator a tyhle Miracle prostě neznám a není k nim žádný popis. K myšlence otočení celé antény mě navedlo to, že jsou vidět stopy po tom, že držáky kdysi zřejmě byly namontovány s otočením o 90 stupňů. Takže doporučuješ spíše jen otočit ten kulatý střed?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Myslím, že to tak i bylo. Musel se správně otočit střed na anténě a zároveň na jednotce. Štěrbiny na sebe nesedly úplně. V jednotce byla o cca 20 stupňů pootočená. Pokud si dobře pamatuju, tak právě ten "střed" antény byl součástí té přestavby pro 1S10.
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 7 years ago

Petr Bačina píše:Myslím, že to tak i bylo. Musel se správně otočit střed na anténě a zároveň na jednotce. Štěrbiny na sebe nesedly úplně. V jednotce byla o cca 20 stupňů pootočená. Pokud si dobře pamatuju, tak právě ten "střed" antény byl součástí té přestavby pro 1S10.


Ano vždy jsou oproti sobě trošku pootocene. Ale když je to na placaka tak je to V a svislé je to H.
Stejně jako u všech ostatních licenčních spojů, Ericsson huawei......
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 7 years ago

vodorovne na antene je vertikalni, svisle je horizontalni.

A

vlnovod v 1s10 je schvalne v uhlu 45 stupnu, aby byla jednotka vzdy uchem nahoru a konektory dolu.
Proto aby z anteny vychazela vlna polarizovana bud vertikalne nebo horizontalne, tak se vzdy o 45 stupnu otoci. K tomu slouzi mezkus umisteny v 1s10, pripevneny dvemi imbus srouby.
Jenom pozor na to, ty obdelniky na sebe musi "skoro" dosednout.
0 x