Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Aky wfi router do domacnost pre LEDE?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Re: Aky wfi router do domacnost pre LEDE?

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

Skusal niekto wap ako zariadenia pre klientov? su nejake verzie s viacerymi ethernetmi?
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 7 years ago

Teď jsem to zkoušel na 30m proti stejnému zařízení, přes dvě střechy, do pergoly, je to bída s těma anténama :( Nedoporučuji.
0 x


whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 7 years ago

No Hap jsem nezkoušel. Jinak nejlépe podle mne na tom je CAP, i když atnény to má všechno podobně titěřné. I ty t-linky mají lepší antény.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

whef píše:Teď jsem to zkoušel na 30m proti stejnému zařízení, přes dvě střechy, do pergoly, je to bída s těma anténama :( Nedoporučuji.

Jako ptp? To je trochu mimo, na to max sxt2. Jit skrz strechy mi prijde taky out. Ze neco lidi chtej, neznamena ze to jde. Nechapu o co se nekteri stale snazi. Neni to osmistovka, tak to hold idealne materialama neprochazi. At si dotahnou kabel alespon k posledni stene.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

rado3105 píše:Skusal niekto wap ako zariadenia pre klientov? su nejake verzie s viacerymi ethernetmi?

Existuje pouze verze s jedním ethernetem. Liší se to pouze pokud chceš 2,4Ghz nebo dualband.

U klientů se to dá málokdy použít, většínou nemají strukturku a potřebují více portů. U firem to však používáme. Nyní budeme nasazovat 3x WAP s kombinaci s CAPSmanagerem.
Sám to mám doma jako hlavní (a jediné) AP a jsem spokojený. Přes 200Mbit to dá v režimu AC
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

Jako taky poslední dobou nevím.. NETIS WF2411 začali pěkně blbnout, nejlepší zatím TP-LINK 841N do domácností bez problémů ale do firmy to taky dávat nebudu. Dával jsem do firmy tak 3/4 roku zpět TL-WR1043ND.. pokrytí je OK ale ty problémy. Prý to musí často restartovat, Guest Network se po 3-4 dnech zasekne a opět se musí restart routeru.. přímo v LINKU mi řekli, že to je problém FW a novej ještě nevydali (nakonec řekli, že to nedělá).
Hledám ale alternativu, NETIS tam fakt používat nebudu.. napadá mě nějakej ASUS akorát - ale s tím nemám zkušenost. Díval jsem se na hAP ale bojím se pokrytí, to jsem nasazoval jen u dvou zákazníků doma a signál v rámci možností. Není možnost využít více AP kvůli jednomu kabelu přívodnímu.
Docela se mi líbil i AirRouter od UBNT - akorát co jsem četl, tak nemá GUEST Network.

Celkově teď vůbec netuším co kam dávat :D
0 x