Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Unifi, Mikrotik CAP - spínání čidel na světla

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

UBNT Unifi, Mikrotik CAP - spínání čidel na světla

Příspěvekod whef » 7 years ago

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli jste se s tím někdo nesetkal a jak jste řešil tento problém. Mám problém, že keď je RB CAP či UBNT Unifi cca metr od stropního čidla, rozvěcí to především při provozu čidla. Na jednom domě jsem to vyřešil, že jsem to dal cca 5 metrů od čidla. Souběh kabelů není, je to napájený z jiný fáze, jsou použité stíněné kabely a konektory. Nechápu moc, proč to dělá a proč na to PIR reaguje. Možná to je tím, že PIR čidla nejsou moc odstíněné, ale stejně nechápu, že se tam cosi ingukuje a spouští to. Není to ojedinělý problém, zkoušeno s více čidly.
0 x

TheITman
Příspěvky: 98
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod TheITman » 7 years ago

mně to na levných PIR dělají i levné routery typu well :) takže to bude odstínění a filtrací signálu asi :)
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 7 years ago

A co to je za čidlo? Nereaguje náhodou na teplotu? Jakou teplotu má CAp (unifi)? Jestli je to 37°C a víc, máš zdroj problému. Taky jsem to řešil (i když zdroj tepla byl jiný než AP) a vyřešil jsem to čidlem, které nereaguje na teplo. Paradoxně jsou to ty levnější ;)
0 x
Petr Krist

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 7 years ago

Je to na několika místech, co jsem to řešil, různá čidla, ten MK, je studený, tím to určitě není.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 7 years ago

Na test jsem obalil čidlo, kromě čočky alobalem, zdá se to být oka, provedu pak odstínění čidla zevnitř.
0 x

davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod davecv » 7 years ago

Řekl bych, ze se bude pravděpodobně jedna o MW nikoliv PIR.
Takže tak
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 7 years ago

Ne koukal jsem do specifikace, je to PIR, ale levný. MW to není určitě.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 7 years ago

Dělají to mikrovlny, úplně stejně to funguje s ruční vysílačkou s větším výkonem.
Tohle je čidlo PIR http://i.ebayimg.com/images/g/uHEAAOSwB ... s-l300.jpg leze z něj velice slabý signál do operačního zesilovače a reaguje to na rychlé změny napětí. U většiny čidel je příliš dlouhý spoj mezi výstupem čidla a zesilovačem a na vstupu operáku jsou ochranné diody - spoj funguje jako anténa a na diodách se nakmitá napětí a čidlo to chybně vyhodnotí a reaguje jako na pohyb. U dražších čidel je tato část odstíněna kovovým krytem nebo mřížkou.
Nemůžu se za to úplně zaručit, ale OK by mělo být PIR od firmy ENIKA.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 7 years ago

Díky za radu, nakonec jsem pod kryt čidla udělal hliníkovou páskou stíněnění a je to oki.
0 x