Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP router MERCUSYS

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

AP router MERCUSYS

Příspěvekod basty » 7 years ago

Zdravím, tplink ma nejaky neverejny home router MERCUSYS. Pouziva jej nekdo? Zkusenosti? Diky
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

Předevčírem jsem ho měl v ruce na stánku. Dobrej crap jak po stránce designu tak je to mrdka na 5V což mě z principu odrazuje. Jinak o něm vím kulový, snad jen cena může být zajímavá ale i na ni se obchoďák moc netvářil 8-9 babek sem mu nadhodil.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

sakra, to jsem se v OL mohl taky mrknout, kdybych si na to vzpomnel.

cena je kolem 270 Kč bez dane.

Motivaci je pocitam vyrovnat se cenove krapu netisu, ale pokud to bude to same tak at si to nechaji.

5V se mi taky nelibi.

TPL jsou fajn, funguji jak maji, jen obcas resim problemy se zdroji, kde kdyz je treba slabsi el. tak vymenim za lepsi zdroj a problemy utichnou
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

Za 270 to koupí jen fanda TPL co na ostatní fluše. Ten bakelit nemá reálnou VO cenu ani 6 babek. Sem kupoval designově povedenější na 9V za 9 babek a drtivá většina no problema ani po roce. Ale je vidět že když se chce prodat se dá vše a třeba to někomu pojede jak Cisco.
0 x

brody
Příspěvky: 81
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod brody » 7 years ago

My to mame na test nasazeny asi mesic v kancelari a funguje to zatim OK. Neseklo se to, propustnost dobra atd.
Ale je to jen 1 kus na testy- takze u kliosu to zatim nemame. Vic info zatim neni, ale tipuju ze si kazdej dovedete
koupit router za 270 Kc a nechat ho nekde bezet ne? :-D
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

jeden router jaro nedela, na jednom miste. Uvidime, uz jsem se jednou takto spalil s netisama...
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Na test jsme koupili model Mercusys AC12, nákupka pod 550,-Kč bez daně. Po pár testech mohu prohlásit, že ani Netisu to nesahá ani po kotníky. Firmware je taková splácanina TP-Link + Netis, HW spíš připomíná TP-Link včetně použitého procesoru MediaTek MT7628AN a MT7612EN pro 5GHz. Po kabelu to dává vcelku normálně plnou rychlost ethernetu, ale wifina je úplně tragická. A to jak 2,4GHz, tak 5GHz. Porovnáno s Netis WF2780 a Ignitenet Spark AC750. Rychlosti na Mercusysu o cca 50-80%!!!! nižší.
Netis a Ignite na 2,4GHz 20MHz (1chain) shodně +-50Mb/s, Mercu 18-20Mb/s někdy i 30Mb
Netis a Ignite na 5GHz 80MHz (1chain) +-200Mb/s, Mercu 20-50Mb/s ... WTF?!

Linkovací rychlosti na všech zařízeních maximální, tedy 65/72Mb a 433Mb, ale stejně Mercu úplně v řiti. Jako kdyby to nedával procesor, ale přitom je tam 580MHz SoC.

https://photos.app.goo.gl/fk4D24SabPusxG2v6
0 x

nechtej
Příspěvky: 129
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod nechtej » 6 years ago

Mame v siti cca 20ks MW305 a dva ks AC12 a zatim spokojenost. Uvidíme jak to bude chodit časem. S Netisem ze začátku taky nebyl problém a pak jsme je všechny museli stáhnout.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

Měl jsem na testování 1 ks, hlavní nevýhoda, je to trafo a ještě má malý průměr, jinak velmi kompaktní funguje ok. To je tedy ta základní vezre, nevím jestli je nějaká jiná. Jinak mám info, že to moc ISP-ci neberou, že si radši pár korun připlatí za 840N.
0 x