Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Domáci WIFI bridge

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
jasin755
Příspěvky: 12
Registrován: 7 years ago

Domáci WIFI bridge

Příspěvekod jasin755 » 7 years ago

Zdravím,
chtěl bych se na vás obrátit s radou. Potřebuji udělat bridge mezi obyvákem a pracovnou (2 zdi cca 3-4m). V současné době mám ASUS DSL-AC52U a na druhé straně ASUS RT-AC1200G+ nastavený jako media bridge. Celý to jede na 5Ghz (je to podstatně lepší jak 2.4Ghz asi kvůli rušení), přesto to není uplně stabilní spojení. Když pustím ping na router tak se mi tam objevuji timeouty. Když je někdo druhý v bytě a pohybuje se tak je to ještě horší. Dokázali byste mi poradit něco (lepši wifi routery, jiný firmware, jiná technologie např. powerline ?) čím bych dostal internet do jiného pokoje? UTP bohužel přimo natáhnout nemohu.

Děkuji moc.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 7 years ago

rozhodne bych sel i tak cestou natahnout utp, neni zas takovy problem provrtat dve zdi a natahnout to. jinak bych zkusil neco pres ten power line, petka pres zdi nefunguje dobre.
0 x

jasin755
Příspěvky: 12
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jasin755 » 7 years ago

Není to můj byt jsem v pronájmu. Nemohu si tam libovolně vrtat zdi :(
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 7 years ago

tak to obejdi dveřma, bude Tě to stát míň času i peněz než laborování s bezdrátem, vždy jde najít řešení
0 x

jasin755
Příspěvky: 12
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jasin755 » 7 years ago

Fakt to nejde mistnosti jsou naproti ne vedle sebe takže bych to musel tahat prostředkem chodby. Okolo to taky nemůžů vzit, protože všude v ceste jsou nějaky bez prahový dveře, takže by to šlo vidět a bylo by to moc pěkné.
0 x

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 7 years ago

to ti nikdo neporadi.
funkce nebo estetika je treba si vybrat
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 7 years ago

První věcí by mělo být použití něčeho lepšího. Používat asusy, tplinky atp na něco jinýho, než obyč AP nikdy nebylo dobrý - ať byl signál sebelepší, tak to vždy padalo.

Na takhle krátkou vzdálenost by mohl stačit 2x hAP Lite od mikrotiku a udělat je čistě jen jako PtP spoj. 2,4Ghz bude mít lepší prostupnost zdí a rušení se dá zjistit (Android telefon + wifianalyzer)

Powerline bývala docela loterie - buď to jelo, nebo ne. Nedalo se to předem zaručit a bylo nutný si to nejdřív vyzkoušet (ještě, že se dá vše do 14 dnů vrátit :) )
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 7 years ago

Powerline od Devola v malem byte, ktery jede na jedne fazi a ma 6 jisticu bez ficka jede uplne bez problemu (vyzkouseno u me doma) udela prez 200 Mbit v kterekoliv zasuvce a to mam pul bytu v hliniku. Pár vyjde ale na 5000,- levne tp-link atd. byly totalne v pasti.
0 x

jasin755
Příspěvky: 12
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jasin755 » 7 years ago

Právě přemýšlím, že zkusím powerline. Rozvody jsou uplně nové, ale s fázemi je to horší to nevím jak je udělané. Jinak věřím, že by to mohla být cesta, jen se bojím o odezvu. Co jsem tak googlil je zpravidla vyšší jak u wifi.
0 x

jasin755
Příspěvky: 12
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jasin755 » 7 years ago

Sidi píše:První věcí by mělo být použití něčeho lepšího. Používat asusy, tplinky atp na něco jinýho, než obyč AP nikdy nebylo dobrý - ať byl signál sebelepší, tak to vždy padalo.

Na takhle krátkou vzdálenost by mohl stačit 2x hAP Lite od mikrotiku a udělat je čistě jen jako PtP spoj. 2,4Ghz bude mít lepší prostupnost zdí a rušení se dá zjistit (Android telefon + wifianalyzer)

Powerline bývala docela loterie - buď to jelo, nebo ne. Nedalo se to předem zaručit a bylo nutný si to nejdřív vyzkoušet (ještě, že se dá vše do 14 dnů vrátit :) )


Měl by si ještě něaké doporučení ohledně nastavení wifi? (b/g/n, frekvence atd...) Např. někde jsem četl, že by se to mělo přepnout jen do "g" only.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 7 years ago

jasin755 píše:Měl by si ještě něaké doporučení ohledně nastavení wifi? (b/g/n, frekvence atd...) Např. někde jsem četl, že by se to mělo přepnout jen do "g" only.


Napevno kanál, 20Mhz, výkon ideálně dle regulací ...

Napevno nastavit "g only" jsem už párkrát zkoušel, stabilita se zvýšila (odstranilo se přepínání N <-> B na hraničním signálu), ale tím přijdeš o 5G (G je přes 2,4G a reálně protáhne tak 30Mbit max) a nemusí to vždy pomoct.

Osobně bych šel buď přes powerline (ale 5000 je docela pálka), nebo hAP lite. Pro začátek by možná stačilo vyměnit jen klienta a AP nechat. Od pokusů s "běžnýma domácíma routerama" jsem tak nějak upustil a už to ani nezkouším - nikdy jsem nedosáhl dostatečné stability.
0 x

jasin755
Příspěvky: 12
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jasin755 » 7 years ago

Sidi píše:
jasin755 píše:Měl by si ještě něaké doporučení ohledně nastavení wifi? (b/g/n, frekvence atd...) Např. někde jsem četl, že by se to mělo přepnout jen do "g" only.


Napevno kanál, 20Mhz, výkon ideálně dle regulací ...

Napevno nastavit "g only" jsem už párkrát zkoušel, stabilita se zvýšila (odstranilo se přepínání N <-> B na hraničním signálu), ale tím přijdeš o 5G (G je přes 2,4G a reálně protáhne tak 30Mbit max) a nemusí to vždy pomoct.

Osobně bych šel buď přes powerline (ale 5000 je docela pálka), nebo hAP lite. Pro začátek by možná stačilo vyměnit jen klienta a AP nechat. Od pokusů s "běžnýma domácíma routerama" jsem tak nějak upustil a už to ani nezkouším - nikdy jsem nedosáhl dostatečné stability.


Zítra budu mít na pujčení nějaký starší powerline.. Tím aspoň otestuji zda jsem na stejné fázi. Pokud to nějak pojede tak klidně koupím dražší
0 x

jasin755
Příspěvky: 12
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jasin755 » 7 years ago

Tak jsem, otestoval pujčený powerline Zyxel PLA4211 a má o trošku vyšší ping než WIFI (cca 3ms vs <=1 ms), ale nezaznamenaný žádný timeout. Objednal jsem tedy Devolo dLAN 1200+ Starter Kit tak třeba to bude ještě lepší :)
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 7 years ago

jasin755 píše:Tak jsem, otestoval pujčený powerline Zyxel PLA4211 a má o trošku vyšší ping než WIFI (cca 3ms vs <=1 ms), ale nezaznamenaný žádný timeout. Objednal jsem tedy Devolo dLAN 1200+ Starter Kit tak třeba to bude ještě lepší :)


Zbytečně vyhozené peníze, bohatě by ti stačily tyto https://www.alza.cz/tp-link-tl-pa4020p- ... d=18851699
0 x

jasin755
Příspěvky: 12
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jasin755 » 7 years ago

Robotvor píše:
jasin755 píše:Tak jsem, otestoval pujčený powerline Zyxel PLA4211 a má o trošku vyšší ping než WIFI (cca 3ms vs <=1 ms), ale nezaznamenaný žádný timeout. Objednal jsem tedy Devolo dLAN 1200+ Starter Kit tak třeba to bude ještě lepší :)


Zbytečně vyhozené peníze, bohatě by ti stačily tyto https://www.alza.cz/tp-link-tl-pa4020p- ... d=18851699


Už jsem nechtěl riskovat :X
0 x