Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Snese se po wifine apple s cizim zarizenim ?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Snese se po wifine apple s cizim zarizenim ?

Příspěvekod zubodravec » 7 years ago

Byt je mezonet, o patro nize je router TP-link s jinym ssid a jiny model rouetu. Zitra budu vedet vice.
Zaujalo mne to receni na MUM, ze muze byt problem se starou normou 802.B ten router ma nastaveno 11bgn mixed.

nikim007 píše:píšeš více wifi routeru, jake mají SSID, stejné, odlišné ? Jsou to stejné modely ? V prvním příspěvku jsi psal o jednom wifi routeru.
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 7 years ago

Zitra k zakaznikovi odvezu MK ktery je nastaven jen na 5GHz only, uvidim jak to dopadne.
hapi píše:mikrotik teď měl trochu osvětu na MUM v Itálii a obecně hodně se na mk foru píše o apple věcech v podobném znění. Dokonce na MUM mikrotici doporučovaly vypnout podporu 802.11b. Jako zajímavý věci tam byly s hračkama pro iovce.
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 7 years ago

Nechapu co resite za problemy. Ja mam pouze Apple a funguje vzdy, at jsem na wifi od TPLinku, Asus, Mikrotik, Ubnt ci AirPort ... Pokud byl nekdy problem, tak diky tomu ze tam byl nastaven WEP ci prazdny DNS atp. Pokud je vse nastaveno v gardu napriklad 802.11n, 20/40MHz, WPA2-PSK, DHCP klient ... Tak nikdy nebyl problem, uz radu let.
Napriklad aktualne jedu doma provizorne na wl5460 a taky to jede :aerial_tramway:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 7 years ago

lwq píše:Pokud je vse nastaveno v gardu napriklad 802.11n, 20/40MHz, WPA2-PSK, DHCP klient ... Tak nikdy nebyl problem, uz radu let.

No vidíš a já jsem zrovna minulý týden musel přepnout svůj vlastní wifi router z šířky pásma 20/40 MHz na 20 MHz, protože se mi oba Iphony odmítly k wifi připojit.
Určitou dobu se k routeru normálně připojovaly, pak jsem k němu jako první připojil S7 Edge a když jsem na jabkach zapnul wifi abych sesynchronizoval fotky byl problém.
Řešením bylo přepnout na 20 MHz kanál. Jablka neumí ve 2,4 Ghz šířku 40 Mhz.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

problém bude jinde.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Pro ty, co jim vždy vše se vším funguje ... v 6.39 mikrotiku bude oprava: wireless - fixed false positive DFS radar detection caused by iPhone 6s devices
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

jistě ale DFS neni na 2.4GHz
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 7 years ago

Vetsinou meli zatim ovocny veci problem s dns , kdyz sem jim nacpal googli tak v klidku , jinak obcas nektery verze problem se sifrovanim jak popsano vyse stacilo dat jen wep klic a uz jeli
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

to neni řešení, rychlost se sníží na 54Mbit rate.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 7 years ago

hapi píše:to neni řešení, rychlost se sníží na 54Mbit rate.


Jisteze resenim je at zahodej nahlodany ovoce a koupej si neco mene stylovyho ... a nebo primo ovocny ap ale pokud se nemejlim nekde probehlo ze je prestanou vyrabet , je to vsechno verze od vereze nektery slapou naprosto v pohode s cimkoliv nektery maj problem s cimkoliv nez ovocem :(
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 7 years ago

Problem je jinde, musel jsem vypnout na routeru WMM, a od te doby se mobilni clienti pripoji. Tyka se to asi kombinace WWM enable s podporou 802.11b, pak maji se pripoji iphone po restartu routeru, po par minutach ale prestane internet fungovat. Prihlaseni na SSID je bez problemu.
Tohle mne navedlo na reseni : https://goo.gl/cpKHQD

Pintero píše:
lwq píše:Pokud je vse nastaveno v gardu napriklad 802.11n, 20/40MHz, WPA2-PSK, DHCP klient ... Tak nikdy nebyl problem, uz radu let.

No vidíš a já jsem zrovna minulý týden musel přepnout svůj vlastní wifi router z šířky pásma 20/40 MHz na 20 MHz, protože se mi oba Iphony odmítly k wifi připojit.
Určitou dobu se k routeru normálně připojovaly, pak jsem k němu jako první připojil S7 Edge a když jsem na jabkach zapnul wifi abych sesynchronizoval fotky byl problém.
Řešením bylo přepnout na 20 MHz kanál. Jablka neumí ve 2,4 Ghz šířku 40 Mhz.
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 7 years ago

Pintero píše:
lwq píše:Pokud je vse nastaveno v gardu napriklad 802.11n, 20/40MHz, WPA2-PSK, DHCP klient ... Tak nikdy nebyl problem, uz radu let.

No vidíš a já jsem zrovna minulý týden musel přepnout svůj vlastní wifi router z šířky pásma 20/40 MHz na 20 MHz, protože se mi oba Iphony odmítly k wifi připojit.
Určitou dobu se k routeru normálně připojovaly, pak jsem k němu jako první připojil S7 Edge a když jsem na jabkach zapnul wifi abych sesynchronizoval fotky byl problém.
Řešením bylo přepnout na 20 MHz kanál. Jablka neumí ve 2,4 Ghz šířku 40 Mhz.


Mas pravdu, omlouvam se kapku jsem to popletl. 40MHz pouzivam samozrejmne jen v 5GHz pasmu, jinde to zpravidla ani nema smysl.
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 6 years ago

zubodravec píše:Problem je jinde, musel jsem vypnout na routeru WMM, a od te doby se mobilni clienti pripoji. Tyka se to asi kombinace WWM enable s podporou 802.11b, pak maji se pripoji iphone po restartu routeru, po par minutach ale prestane internet fungovat. Prihlaseni na SSID je bez problemu.
Tohle mne navedlo na reseni : https://goo.gl/cpKHQD

Pintero píše:
lwq píše:Pokud je vse nastaveno v gardu napriklad 802.11n, 20/40MHz, WPA2-PSK, DHCP klient ... Tak nikdy nebyl problem, uz radu let.

No vidíš a já jsem zrovna minulý týden musel přepnout svůj vlastní wifi router z šířky pásma 20/40 MHz na 20 MHz, protože se mi oba Iphony odmítly k wifi připojit.
Určitou dobu se k routeru normálně připojovaly, pak jsem k němu jako první připojil S7 Edge a když jsem na jabkach zapnul wifi abych sesynchronizoval fotky byl problém.
Řešením bylo přepnout na 20 MHz kanál. Jablka neumí ve 2,4 Ghz šířku 40 Mhz.


to WMM si kde vypol?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Na wifirouteru :-)
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 6 years ago

Petr Bačina píše:Na wifirouteru :-)

ved to mi je jasne:) len to nikde v mikrotiku neviem najst...
0 x