Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

FDD Spoj 8km

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
jirk
Příspěvky: 188
Registrován: 18 years ago

Re: FDD Spoj 8km

Příspěvekod jirk » 7 years ago

Zdravím, řeším podobnou situaci s tím, že spoj bych chtěl na 2km s kapacitou 160Mbit. Protože už mám 2x Ray2 v 10GHz tak uvažuji koupit třetí, ale nevím, jestli nezkusit SIAE 17 za stejné peníze, kde můžu mít vyšší rychlost.

Nelíbí se mi, že pásmo 17GHz se může zrušit a taky že to není český výrobce, pozáruční serevis ap. Naproti tomu ta vyšší rychlost do budoucna? Co by jste poradili?.....nechci zakládat nové vlákno, jestli se to nehodí, tak příspěvek smažte. Díky
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Aby ti nebylo blbě a mohl jsi chlastat déle ... musíš pít po malých dávkách a nemíchat.

V našem oboru je to stejné. Zvlášť když toho máš tak málo, čili se nedá předpokládat, že bys byl nějaký znalec. Tady máš sice výhodu, že to jednou nastavíš a pak tě to moc nezajímá. Ale pokud se něco podělá, budeš rád za jednoho výrobce.

Můj názor. A může se lišit od názoru ostatních lidí.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Panda410 » 7 years ago

jirk píše:Zdravím, řeším podobnou situaci s tím, že spoj bych chtěl na 2km s kapacitou 160Mbit. Protože už mám 2x Ray2 v 10GHz tak uvažuji koupit třetí, ale nevím, jestli nezkusit SIAE 17 za stejné peníze, kde můžu mít vyšší rychlost.

Nelíbí se mi, že pásmo 17GHz se může zrušit a taky že to není český výrobce, pozáruční serevis ap. Naproti tomu ta vyšší rychlost do budoucna? Co by jste poradili?.....nechci zakládat nové vlákno, jestli se to nehodí, tak příspěvek smažte. Díky


Na 2km bych použil Airfiber AF24, používáme jej na podobné krátké skoky. S cenovkou kolem 90k s dph za spoj a kapacitou 600Mbit podle mě není co řešit.
0 x

Uživatelský avatar
milan.mocko@dcn.sk
Příspěvky: 23
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan.mocko@dcn.sk » 7 years ago

jirk píše:Zdravím, řeším podobnou situaci s tím, že spoj bych chtěl na 2km s kapacitou 160Mbit. Protože už mám 2x Ray2 v 10GHz tak uvažuji koupit třetí, ale nevím, jestli nezkusit SIAE 17 za stejné peníze, kde můžu mít vyšší rychlost.

Nelíbí se mi, že pásmo 17GHz se může zrušit a taky že to není český výrobce, pozáruční serevis ap. Naproti tomu ta vyšší rychlost do budoucna? Co by jste poradili?.....nechci zakládat nové vlákno, jestli se to nehodí, tak příspěvek smažte. Díky


Tak ako sa nezrusila 10GHz frekvencia, ​myslim si, ze sa nezrusi ani 17GHz.
SIAE ma vyssi vysielaci vykon v 17GHz, ma vyssiu kapacitu, nahradne diely mame na SK (Myjava) a CZ (Ostrava), dufam, ze coskoro aj v okoli Prahy.
Nizka cena + vysoka uzitkova hodnota = SIAE od DCN, ozvite sa ak potrebujete.
0 x
Milan Mocko
DCN – Data Communication Networks, spol. s r.o.
www.dcn.sk
GSM: +421 903 702080

jirk
Příspěvky: 188
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jirk » 7 years ago

Díky za odpvědi. Nakonec to vyhrálo SIAE. Vzhledem k tomu, že v případě výpadku přívodu konektivity (Ray) mám ještě jeden Ray na jiném bodě, který je zálohovaný přes 5ku tak mám jakousi zaměnitelnost k dispozici. Snad jen držet palce at nám tu 17ku nezruší.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 7 years ago

mame ted v celku nove od siae alfo2 18ghz 1,8Gbit , a pak tu klasiku 17ghz a 24 ghz, zatim vse slapa jak ma, jen jsem pri nastavovani 18Ghz udelal nekde chybu a vytuhlo mi webove rozhrani na obou stranach cca po dvou mesicich , zkusim pak nekdy v noci restartnout co se stane, 24ka nic se zatim nedeje, ale zvlastni je ze u 17ctky mam problem opet s web rozhranim (nastaveno uplne totozne jako ta 24ka) ale u 17 mi behem chvilky vytuhne, jedine reseni je pokus se prihlasit pres telnet ktery selze a pak jde otevrit uz web rozhrani....dosti zajimava situace :) ( ale chybu zatim hledam spis ve spatnem nastaveni z me strany ze je potreba neco jeste ponastavit aby se nekousalo to webove rozhrani ). Je tam trosku vice kravinek pro nastaveni nez treba summit :)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

To by byla docela unikátní funkce, konfigurační volbou zapnout/vypnout zasekávání webového rozhraní.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

[list=] ji[/list]
jirk píše:Zdravím, řeším podobnou situaci s tím, že spoj bych chtěl na 2km s kapacitou 160Mbit. Protože už mám 2x Ray2 v 10GHz tak uvažuji koupit třetí, ale nevím, jestli nezkusit SIAE 17 za stejné peníze, kde můžu mít vyšší rychlost.

Nelíbí se mi, že pásmo 17GHz se může zrušit a taky že to není český výrobce, pozáruční serevis ap. Naproti tomu ta vyšší rychlost do budoucna? Co by jste poradili?.....nechci zakládat nové vlákno, jestli se to nehodí, tak příspěvek smažte. Díky


Zalezi co je do budoucna. Smysl ma budoucnost tak rok. Vic je zbytecny, ceny i kapacity budou zas jinde. Starsi radio presunes, novejsi das na exponovany spoj. Osobne bych nekoupil za takovy prachy spoj jen s 2 letou zarukou, kdyz muzu mit 5 let.
0 x