Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

FDD Spoj 8km

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Re: FDD Spoj 8km

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Tak siklu na vacsie vzdialenosti snad nikdy nebude, ma maly TX power, alcoma AL80HP ma tx +20dbm, takze urcite to dostreli bezpecne par km. Navyse v 80GHz nie je potrebne moc riesit maly ci velky vykon ked je to tak smerove pasmo.
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 7 years ago

blax píše:80tka jde i vetsi vzdalenosti celkem bezne se stavi spoje okolo 5km.
toto je asi uz za hranou:
http://www.elva-1.com/news_events/a40122

pokud se to nestavi na 99.999% tak v kombinaci s licenci napr. 18Ghz lze dostrelit i na 8km s obrovskou kapacitou.
Pred par lety se tady probiralo, ze vetsi modulace jak BPSK nema smysl na 80Ghz, dnes je bezna 256QAM nekdo ma uz i 1024QAM.


Tyjo docela by mě zajímalo co tenhle spoj stojí.. :D
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 7 years ago

tak mám nabídku a ceníkovka je podržte se: 30tis Eur.. :D
díky ale to už na ten kilák radši fakt vykopnout optiku.. :D
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Uživatelský avatar
milan.mocko@dcn.sk
Příspěvky: 23
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan.mocko@dcn.sk » 7 years ago

tak skuste 1Gbit ALFOplus80HD 80GHz pasmo, 2x60cm ant za 3950 EUR, rozsiritelne na 2Gbit. mame ho skladom.
0 x
Milan Mocko
DCN – Data Communication Networks, spol. s r.o.
www.dcn.sk
GSM: +421 903 702080

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 7 years ago

to asi raději rovnou Siklu 5500 na 2Gbitech za cca 150k , které navíc je za dalších 40k upgradovatelné na 5Gbit... :-)
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 7 years ago

Proč siklu dává k 5Gbit spoji s 30cm parabolou (za ne uplně malý peníz), stále ten samý mrdkodržák jak u těch prvních spojů před xx lety? Pochopil bych to u prvních kusů, holt se nezadaří, šmejd se prostě vyrobí. Ale tolik let a pořád žádný nový nápad? Vždyť i ta nejlevnější EH500 má podstatně lepší držák (když pominu ty pásky).
0 x

Uživatelský avatar
milan.mocko@dcn.sk
Příspěvky: 23
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan.mocko@dcn.sk » 7 years ago

spoj ALFOplus80HD a 2x60cm stoji cca 106tis. ma profi prevedenie, vysoky vysielaci vykon...
0 x
Milan Mocko
DCN – Data Communication Networks, spol. s r.o.
www.dcn.sk
GSM: +421 903 702080

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 7 years ago

Leeonek píše:Proč siklu dává k 5Gbit spoji s 30cm parabolou (za ne uplně malý peníz), stále ten samý mrdkodržák jak u těch prvních spojů před xx lety? Pochopil bych to u prvních kusů, holt se nezadaří, šmejd se prostě vyrobí. Ale tolik let a pořád žádný nový nápad? Vždyť i ta nejlevnější EH500 má podstatně lepší držák (když pominu ty pásky).

co se ti na tom držáku nezdá ? mě přišel v pohodě (teda instalovali jsme to vždy jenom s 30 anténama a na takovou anténku to prostě drží cajk, doladění bylo taky v pohodě docela za chvíli hotovo na signál dle kalkulačky...

mě přijde ten držák v pohodě....
jinak co se týče té kapacity tak vtip je v tom, že využiješ větší šířku pásma a ještě menší modulaci, než u TX1200 (konkrétně jenom 32QAM oproti 64 QAM....)
zároveň je tedy nutno říct, že to sežere konkrétně až 3x 1250MHz což už je docela užraná porce spektra, ale zároveň vzhledem k nízké modulaci a výkonu 16dBi předpokládám, že ten spoj povalí i při fakt blbém počasí na plno = ideální na páteřní konektivitu....
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 7 years ago

V týhle diskuzi zemřela hromada koťátek ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

17 ani 24 nelze z dlouhodobeho hlediska povazovat za perspektivni pasmo. EIRP male, legalita nejasna, ttd rusicky bezne na trhu za pomerne levne penize. Par 17 historicky taky mame, ale mit to jako hlavni reseni, jeste s prepalenym vykonem, asi bych nespal klidne. Jen nevim, zda je vetsi sance, ze to zarusi, CTU zmeri a nebo ze to pasmo zakazou :) Prece jen to nejsou radia za par korun :/.
Naposledy upravil(a) hol dne 23 Apr 2017 20:39, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

24tku nikto nezrusi, je to odpadove pasmo a zaroven svetovo free. 17tka je otazna, mozno dopadne tak ako u poliakov :grimacing: Sranda je ta, ze v CZ mate aspon 10GHz ktora sa na taketo vzdialenosti hodi, zaroven je free, u nas nic take neni takze jedina moznost je 5 alebo 17GHz pokial ide o free pasmo. Na druhu stranu nemozes cakat, ze niekto bude hromadne kupovat licencie na 11/13/18GHz do nejakej diery pre 40 ludi, takze vysledok je prepalena 17tka.
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 7 years ago

Při těch 40 koncácích je náklad na licenci cca 25 káblí na službě. Myslíte, že lidi to nebudou ochotni připlatit za spolehlivost ? Pomíjím fakt, že v realitě jde tu siť stavět výrazně efektivněji ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Ludia chcu spolahlivost ale za 5-10€ mesacne (130-270Kc) odkial to potom mas platit ? Proste spolahlivost nieje len licencovany spoj, ale aj klientske zariadenia, kvalitne napajanie so zalohou atd. Ked to vsetko clovek prepocita je pri takych pausaloch na nule :joy: V nasom okoli nema takmer ziadny lokalny ISP licencovane spoje, kazdy to tu pali s Airfibrami24 a SIAE 17G na 5km+ S baterkovou zalohou si tu tiez vela WISPov nelame hlavu, nejde elektrika ? nejde net... musite pockat :grimacing: Podstatne je, ze je net za par korun.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

Gemb píše:u nas nic take neni takze jedina moznost je 5 alebo 17GHz pokial ide o free pasmo.

24Ghz a 80Ghz nemáte v SK free?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Myslene bolo free daleko nosne pasmo. 17,24 ani 80GHz pri dodrzani podmienok nieje dalekonosne. 10GHz u vas s vykonom +3dBm bez ohladu na EIRP a s malym utlmom v dazdi je urcite najlepsia volba na dlhy spoj a zaroven free.
1 x