Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

17Ghz narusena fresnelka

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Re: 17Ghz narusena fresnelka

Příspěvekod Cheprer » 7 years ago

Gemb píše:Dik za objasnenie, ja som vzdy vychadzal len z malych ISP a nejak to prenasal na velkych, Kafe by som kludne dal ale pocitam, ze byvas moooc daleko :) Je fakt, ze nejaku statiku, naveterne plochy, extra planovanie moc ISP neriesi...vzdy ide o cas a peniaze. Jednej veci vsak nechapem, to idu fakt drvivu vacsinu casu na zbytocny TX vykon, ked nepouzivaju ATPC ? Je tu este vec druha, asi by bol fakt problem ak by som sa telefonom nedovolal pri zhorsenom pocasi - pretoze BTSka by nemala konektivitu kvoli, zle navrhnutemu spoju. Taketo veci niektori mali ISP neriesia, na par minut to spadne a co z toho...


Ano jdou na tom výkonu co si zaplatí. Důležitá je dostupnost. Myslím že atpc nepoužívají z historických důvodu nároku na kvalitu. Nefungující telefon není opravdu přípustná záležitost. Věří mi že mě drtí při spojí na 38GHz, 16Q které je na 1400m signál - 36dBi pozadava propustnost 21M, vysílány výkon 0, a řešíme že ten signál je 40, pochybuji že mi ten spoj projde. Budu muset nejspíše vyměnít odu protože budou nejspíše vadné.
To že tam je tak či onak rezerva 30dBi nikoho nezajímá. Má tam být - 36 takže dokud to tak nebude ne převezmou si to.
Hrají na kvalitu, ačkoliv v takových případech by to nikdo jiný neřešil oni mají tabulky výpočty a jak to nesedí tak je zle. :-) pro to se mi tato práce líbí, prostě to neobseres. Naši ISP řeší tak 10% z toho co by se při stavbě takových to věci mělo řešit, což obvykle tak vypadá. A práce techniku ne techniku taky vypadá jak vypadá.
Hele já sem taky pes na kluky. Žádný plastový pásky u mě nehrají, teflonovy to jistí. Žádné prasacke rezervy kabelu neexistují.

Zase otevřené velký hráči to zlatě zaplatí a chtějí pozlacenou BTS za to. Takže tak i musíme pracovat.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 7 years ago

Chlapci nechci vam brat iluze, ale ATPC se pouziva vsude, protoze je na to lepsi koeficient pri vypoctu poplatku za kmitocty. Alespon z pohledu deklarace parametru spoje vuci CTU. Jina vec je, jestli to pak realne nekdo na MW spoji umi vubec zapnout a spravne nastavit, o cemz silne pochybuju a to i v pripade mobilnich operatoru. Ale podle toho pak vypada stav spektra v realu. Je to jen vizitka regulatora, ze po tom nejde a jen slepe duveruje deklaracim ve formulari zadosti o vydani ind. opravneni.

Stejne tak ty zminovany tvrdy pravidla vznikly vetsinou spolecne se vznikem mobilnich operatoru v 90-tych letech min. stoleti, kdy se to vsechno jeste delalo echt poctive. To odpovida parametrum siti 2 generace. Dnes uz tam davno nesedi ti, kteri ty pravidla vymysleli a zavadeli do praxe, protoze jsou bud v duchodu, nebo se jich mobilkari zbavili v prvni vlne. Takze jsou z nich dnes zamestnanci Huawei, v tom lepsim pripade, nebo agenturni zamestnanci, pripadne delaji uplne nekde jinde a pro nekho jineho. Rada z lidi, co zustali u mobilkaru na svych postech a dnes po vas ty pravidla vyzaduji, vubec nevi proc to po vas chteji. Ale jednou je na to predpis, tak se na tom baziruje, dokud predpis nikdo nezrusi. Vetsina z tech co tam zbyla ma na tom zalozeny popis prace. A kapr si prece rybnik sam nevypusti :-)
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art