Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nová Alcoma MP600x...o 30 procent dolů.

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Nová Alcoma MP600x...o 30 procent dolů.

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

ano mohu potvrdit velmi příznivou cenu, ale doufám že nepůjdou s kvalitou dolů jako na úroven ray2 :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

Na kolik tě sacovali?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

ty ale víš co napíšu, tak se neptej :roll:
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

Tak pak neodpovídej na něco na co odpovědět nechceš:).
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 7 years ago

Co máš proti kvalitě Ray2?
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

Peyrak píše:Co máš proti kvalitě Ray2?


na ray2 moze niekto nieco zle povedat len ak to nemal...mame vyse 3 rokov a ani nevieme ze to mame:)
Kolko je cena tych alcom?
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

Cena je jak hrad v Karpatech, kdo o ní ví musí mlčet aby si náhodou nerozkmotril prodavače s teplou vodou :).Prostě klasika českého rybníka.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 7 years ago

Jaké to má jiné hardwarové věci, mimo klaciské řady MP600, kromě POE navíc ? Klasická řada MP600 tím končí ? a tohle ji nahrazuje ?
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 7 years ago

Co jsem slyšel, tak tam je jiný typ modemu - tzn. nekompabilitu se stávající řadou mp600. Cena by měla být pod 100k bez DPH v plné kapacitě včetně základních antén.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

stale drahsie ako racom...cela alcoma :)
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 7 years ago

Jakou umí Racom maxilání rychlost? Díval jsem se na jejich web, a našel jsem tam RAy umí rychlost 1.4 – 360 Mbps.

MP600 umí max 900Mbps, to je 2,5x víc než Racom.

Kolik stojí Racom v plné kapacitě, 2,5x míň nez Alcoma v plné kapacitě? Jetli jo, tak ho za ty prachy ten spoj okamžite beru :D

Ptám se, protože používáme Alcomy a neznám ceny za Racom.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

furt je to tu dokolečka, prostě pokud někdo kupujete pojítka podle ceny tak tradá do Polska....
Mě je fakt jedno jeslti Alcoma je o 10K víc než RAY či CERAGON.
Pro mě jsou podstatné následující věci:
Nezničitelnost pojítka (u mě alcoma jediná přežila zásah blesku vše ostatní se vypařilo co bylo na příhradě)
Příjmená komunikace s obchodníkem (zatím mi nikdo nic nenalhával s nějakou akční cenou a podobných nesmyslů)
Garance kvality (alcoma jako jendo z mála pojítek garantuje rychlost opravdu při každé velikosti MTU)
Český výrobce (mám rád českou podporu)

MP600x je relovoluční v licencování prostě jsou tam dvě možnosti rychlostí (levnější licencování) a v tom POE, jinak je to všechno stejné. To POE osobně je o ničem, protože kdo zná výhody použití chráněné svorkovnice s kvalitní CAT7 tak o nějakých RJ45 si nechá zdát :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 7 years ago

Myslím a doufám, že snad třeba v Březnu uvede Racom, novou verzi spojů, která bude umět větší kapacity. Jinak si neumím představit, u té Alcomy, jak se dole místo svorkovnice na CAT7 bude dávat konektor, ty konektory i TYCO, prostě moc nedrží. Je mi jasný, že pak to je levnější o tu svorkovnici. Stále chybí optika v základu, ale to by se musela změnit celá koncepce a je mi jasné, že by to mělo i své nevýhody.
0 x

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 7 years ago

Optika v zakladu byt muze a urcite se to obejde bez zmen koncepce. Otazka zni, jestli to sklo navic je nekdo ochoten zaplatit a to byl mozna duvod, proc to vyrobce do zakladu nedal. Mimochodem srovnani s RAY trochu kulha, protoze ethernet chipset u obou radii je zcela jina liga. Ve prospech Alcomy. Tam je to sklo jako treti LAN port, coz ve spojeni s podporou provider bridge (QinQ) s volitelnym TPID pro vnejsi tag definitivne zaslapava RAY do zeme. Vyhody asi ted ne kazdy z garazovych ISP oceni, ale casem k nim dojdou vsichni, kvuli technologickemu vyvoji. Stejne jako pred lety byl pro vetsinu z vas pojem VLAN spanelska vesnice.

Nemam nic proti RAY, ale jeho limity jsou prave v cene. Tim byly dany i pouzite komponenty a konfigurace. Spouste aplikaci bude slouzit dobre. Pokud vsak nekdo hleda zarizeni, ktere ma vysokou moralni zivotnost a repouzitelnost v siti, je RAY az druha volba.
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art