Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

jak nahrát FW do Alcomy? rizika

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

jak nahrát FW do Alcomy? rizika

Příspěvekod okoun » 7 years ago

Nevíte náhodou jestli lze nahrát FW do alcomy MP300,MP360,MP600 vzdálenou cestou? Přesně tím myslím třeba za 3-4 skoky na páteři... někdo mi trvdil, že to je dost nebezpečné tak se ptám jak je to v praxi, nerad bych jezdil přímo na místo pod alcomu...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 7 years ago

Já neměl problém. Důležité je nedělat upgrade vzdálené jednotky přes vzduch daného spoje. Musíš mít tedy zakruhováno a připojovat se z druhé strany. Proč chceš upgrade?

Pro příklad mám: pc, ethernet, sw, router, fo, router, fo, router, fo, router, fo router, al80ge, router, al17f, router, al10f
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

no počkat to nechápu, měl jsem za to, že prvně se nahraje soubor do jednotky a potom se až restartuje a upgrade se provede ne?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 7 years ago

Mluvím o MP600.
Spustíš .exe, do políčka zadáš ip a pak čekáš než nahraje, restartuje a běží.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

no jasně a ted ten důvod proč jako nemohu dělat na protistraně když k rozpojení spoje přeci dojde po nahrání?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 7 years ago

Co si pamatam este z cias mp1xx mp365 tak to chcelo mat hned po restarte zivy eth. Takze ak je to pichnute do cisca treba vypnut kontrolu portpv.
0 x

radik
Příspěvky: 228
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod radik » 7 years ago

okoun píše:Nevíte náhodou jestli lze nahrát FW do alcomy MP300,MP360,MP600 vzdálenou cestou? Přesně tím myslím třeba za 3-4 skoky na páteři... někdo mi trvdil, že to je dost nebezpečné tak se ptám jak je to v praxi, nerad bych jezdil přímo na místo pod alcomu...


Cau,
Alcoma ti rekne nedelat to (vzdy se muze neco po...).

A z praxe, neboj se toho. Klidne muzes udelat flash i strany, ktera je na radiu. Pred flashovanim program prepne alcomu do jinyho modu a udela restart (musi byt vypla ACM jinak to bude rvat chybu - a kdyz nebude tak stejne mit vypnutou), po nabehnuti se zacina flashovat a prenasi data dal (neleknout se toho, ze po nabehnuti nejede, nebude fungovat vse, treba SNMP, ASD apod - v ASD se bude chovat jednotka jak kdyby nezila). Po nahrati se provede znovu restart a nabehne novy FW. Hlavni co nesmis udelat, kdyz se nepodari udelat flash, ze vypnes jednotku. Musis znovu pustit flashovani, jinak by se to domrsila EEPROM kde to je. Osobne jsem se nesetkal se chciplou jednotkou na flashovani a to jsem flash delal nekolikrat (akorat jednou to neprobehlo jak melo a musel jsem pustit znova). A nelekni se toho ze to bude trvat dlouho (muze to trvat do 10 minut).

Jedine kdy to nedelat, pokud linka chybuje a jsou tam vypadky.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

tak díky za radu dopadlo to dobře jeden FW jsem dokonce omylem nahrával hodně špatnou cestou....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 7 years ago

Jedine co lze snad dodat k prispevku Radika je, ze nejde ani tak o domrseni EEPROM, ale o to, ze pojitko ma pouze jedinou EEPROM, kterou pred nahranim obsahu maze. To dela ta aplikace "zminiupgrade" automaticky po spusteni. Nejprve restartuje jednotku do bootmode, pak vymaze obsah EEPROM a pak tam nakrmi novy obsah. Takze pokud dojde k vypadku/zakolisani prenosove cesty behem prenosu, nedojde k nahrani noveho obsahu a do EEPROM neni co zapsat. K zapisu dojde pouze v pripade, ze je OK kontrolni soucet. Cold restartem se zabije moznost opakovat upload a jednotka zustava v bootmode, takze pak uz zbyva jen to odvezt do Alcomy na stul, aby tam nasypali obsah programatorem. Proto je dulezite NEVYPINAT.
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art