Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Spoj SIAE ALFOplus2 až 2000 Mbit/s

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Spoj SIAE ALFOplus2 až 2000 Mbit/s

Příspěvekod jahpisin » 8 years ago

Zdravim, mate nekdo objednano ?
my to budem mit v prubehu brezna na 11 ghz....tak jsem zvedavej jaka bude realita,predpokladam ze nelzou, tak to bude best spoj za tu cenu
0 x

kongo
Příspěvky: 17
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod kongo » 7 years ago

uz to mate nasadene ?
prosim napis nejake postrehy. Dakujem
0 x

Uživatelský avatar
David Nemec
Příspěvky: 14
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod David Nemec » 7 years ago

Tak je to tady. Spoje ALFOplus2 již máme skladem.
Kde jsou ty doby, kdy se říkalo, že 256 QAM je vrchol, který v reálu nebude fungovat. Dneska jsem měl možnost si osobně pohrát se spojem s 4096 QAM, 112 MHz modemem a integrovaným XPIC.

Koho by tyto spoje zajímaly, tak se mi ozvěte a zastavte se podívat.

Pár fotek:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 7 years ago

mame koupeno od zastoupeni v Polsku http://www.falesia.eu//pl/producenci/si ... oplus2.php

komunikace skvela, dodani bez problemu, privezou osobne, podpora taky super. a cena taky paradni :)
0 x

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 7 years ago

Zdravim

mate to nekdo nasazene jako 2 paralelni linky pres LAG nebo LACP a chodi vam pres to vlany??

potrebuju spojit 2 mista vyssi rychlosti nez 1G transparentnim bridgem, vzhledem k tomu, ze to ma jen 1G porty a radio da 1,8 tak z toho udelat 2 oddelene linky a spojit je na koncich pres LAG nebo LACP na switchi, nicmene se mi to nedari nakonfigurovat a podle jejich navodu to nechodi, resp chodi ale neprenasi to dlouhe pakety na vlanech
Diky

EDIT: Uz jsem na to prisel blbe MTU v standartnim nastaveni
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 7 years ago

jahpisin píše:mame koupeno od zastoupeni v Polsku http://www.falesia.eu//pl/producenci/si ... oplus2.php

komunikace skvela, dodani bez problemu, privezou osobne, podpora taky super. a cena taky paradni :)


tak jake jsou zkusenosti po delsi dobe? vse ok?
0 x
Jan Ptáček

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 7 years ago

spoj od nasazeni bezi, nevime o nem :), zatim tu nebyly zadne extremni srazky tak jsem nesledoval jak se pripadne podrazuje rychlost ( ale zatim to drzi stale plnou propustnost i pri beznem desti, tak jak bylo udano v tabulkach )
zatim jedem pres 1 ethernet maximalni zatez byla v nejvetsim extremu 950/100Mbit (cili presne na hrane na 1eth , uz jsem uvazoval, ze zapojim radsi i druhy ethernet, ale zima uz konci a ta nejvetsi spicka postupne opada, tak uvidim jak to bude dal, kazdopadne do budoucna pocitame s druhou linkou, uz jen pak pro pripadne podrazovani rychlosti v nejvetsim extremu destovem :) , nemam overeno jestli se se pak linka deli rovnomerne na kazdy port nebo jestli kdyz je zapojen jen jeden pousti to stale kapacitu na ten port )

za me mohu urcite doporucit, ( jen trosku krkolomejsi seznamovanim s web rozhranim, ale super podpora ze strany prodejce polaku, tak i primo vyrobce, nebyl problem, ze se ke me primojili pres teamviewer a pomohli mi donastavit )

ted tu budem nasazovat 24ghz na dalsi lokalite tak uvidime jak se bude chovat tento spoj
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Vie mi niekto povedat ako sa da riesit napajanie ak sa nepouzije POE cez FTP ? SFP to sice ma to je pekne, ale DC svorkovnicu nie, zatial som sa docital, ze snad Alfo2 vie napajanie cez ten kruhovy konektor...ako to ma Alfo "1" ? Tam je tiez len 1x Ether 1x SFP a DC ziadne...zas len kruhovy konektor.
0 x

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 7 years ago

ma to napajeni pres ten konektor pres ktery se pripojuje myslim mereni signalu, a druhy kruhovy konektor je ETH managementu spoje , mame to v 18ce na 15km a chodi to pekne, jedine ze to neumi SFP+ neb tim tahame pres 1,5G a tlacit to dvema linkama po gigu a spojovat to lagem na switchich neni prave orechove
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Potom troska tomu nerozumiem - ako pripojim aj napajanie aj kabel k multimetru na zameranie spoja ? Treba najskor zapojit ten ich original kabel, nan pripojit DC + multimeter a po dosmerovani kabel vyhodit prec a zapojit uz len DC? Najst k tomu normalny manual je umenie. Aby sa stym clovek najskor tyzden hral a skumal to :lol: Alfo "1" to ma tiez rovnako ? Nemohol som sa zbavit toho pocitu, ze snad to nebude napajane ethernetom a SFP na data...to by ma fakt otocilo :roll:
0 x

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 7 years ago

Tak sorry kecam
v jednom konektoru je napajeni a RS232 a v druhem je manag eth a napeti na smerovani ;)

Pinout 48V connector
1 TXP
2 RXP
3 TXN
4 RXN
5 Vpointing (+)
Shield Vpointing (-)

Pinout MNGT connector
1 Vdc (-) = -48 Volts
2 Vdc (+) = 0 Volts
3 Rx_Console
4 Tx_Console
5 GND_Console
Shield Ground

kdybys ho chrtel piskni PS
0 x

Uživatelský avatar
milan.mocko@dcn.sk
Příspěvky: 23
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan.mocko@dcn.sk » 7 years ago

aktualne ceny SIAE spojov:

5700 EUR bez DPH za spoj SIAE ALFOplus2, 11/18/23/26GHz, 1Gbitps, XPIC, 2x60cm
volitelne
+220eur doplatok za 1ks anteny Leax-Comhat 99cm
volitelne +300eur doplatok za 1,5Gbit licenciu
volitelne +400eur doplatok za 2Gbit licenciu
0 x
Milan Mocko
DCN – Data Communication Networks, spol. s r.o.
www.dcn.sk
GSM: +421 903 702080

Jozo123
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Jozo123 » 6 years ago

Dobry den, mozem vas poprosit o radu, vcera som konfiguroval spoj alfoplus2 a na jednej odu som si odpalil mgmt a nemozem sa tam uz dostat pomocou web rozhrania. Skusal som sa pripojit cez software Web LCT ale nieco nerobim spravne. Nefunguje mi to ani na protikuse v ktorom mam managment funkcny.

Moja otazka znie je mozne sa k odu pripojit pomocou klasickej rs232 -> auxiliary port ?? ked to prepojim do mgmt tak to nekomunikuje...teraz tu citam ,ze konzola je v auxiliary ale napajacom...

Popripade neviete co mozem robit nespravne s tym web lct... nedokazem to ozivit v rescue mode... ked sa snazim ist cez fallback ip tak prejde 20 pingov a nestihnem sa ani prihlasit do anteny a spojenie zmizne...

Vopred vdaka za kazdu radu..
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

A rescue IP address: 172.20.253.13 nefunguje ? Po zapnuti to vezi asi cca 30 vterin a jde se na to dostat, takze je to potreba rychle udelat
0 x

Jozo123
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Jozo123 » 6 years ago

Zdravim, Ano presne ako pisete, bezi cca 20-30 sekund ale nedokazem sa prihlasit ani cez username: SYSTEM pass:SIAEMICR ani cez heslo ktore som zvolil ja pre admina...pri prvom kontakte s odu tam bolo login admin/admin a ani ten nejde .... Nema tento alfoplus2 iny login/pass ??

Dakujem za reakciu.
0 x