Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rozdiel Tplink 840N a 841N

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Rozdiel Tplink 840N a 841N

Příspěvekod jopo » 8 years ago

Ahoj,
ktore z tychto dvoch davate zakaznikom? Aky je medzi nimi rozdiel okrem ceny a dizajnu?
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 8 years ago

Taky to teď koumu, jestlí nepřejít na 840 desingově rozhodně více povedené. Trochu jiná fukčnost a možná jiný čip, kompatibilitu, kvalitu a funkčnoust nemám vyzkoušenu, ostatní funkce mne moc nezajímají.
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 8 years ago

jopo píše:Ahoj,
ktore z tychto dvoch davate zakaznikom? Aky je medzi nimi rozdiel okrem ceny a dizajnu?

do teď jsem používali 841N, začneme dávat 840N má o malinko větší dosah za lepší cenu.

náš poznatek pokud to někomu pomůže:
testovali jsme na stole položené vedle sebe 840n, 841n, a hAP lite, za dvěma zdmi měl nejlepší signál 840n na mobilu cca o 5 dBm lepší oproti 841n. hAP lite mělo zhruba srovnatelný signál s 841n, ale o patro výš mělo hAP lepší signál, zřejmě z důvodu méně ziskových antén, které více září nahoru a dolu.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

To jste měli spíš zkoušet každý zvlášť an stejné frekvenci a ze stejného místa. Pokud jeli zároveň na jiných kanálech může to být hodně zkreslené.
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 8 years ago

Striker píše:To jste měli spíš zkoušet každý zvlášť an stejné frekvenci a ze stejného místa. Pokud jeli zároveň na jiných kanálech může to být hodně zkreslené.


měl jsem je na stejné frekvenci, propustnost jsem tedy nezkoušel, jen mě zajímal signál který jsem měřil wifi analyzerem v telefonu
zkoušel jsem to protože klienti co měli dříve tp-link tl-wr543 si stěžují, že v případě výměny za novější 841n jim zařízení nefungují na místech, kde s 543 fungovala...
0 x

FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod FRIDOLIN » 8 years ago

Já osobně taky používám od každého něco a nemůžu říct, že by něco v paneláku nefungovalo, i když je pravda, že dneska je to spíš WIFI mumraj než vysílání :)
Nostalgicky vzpomínám, kdy jsem naskenoval v domě 2 sítě , jednu moji a jednu s jednou čárkou :) a venku 5 sítí :) ale to už se nevrátí pohádka mlááádííí
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 8 years ago

definuj panelák

máme tu panelák s 3 byty na patro a pak vedle jinej kde je 12 bytů na patro. Hádej... v jakým je wifi totálně na šrot?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod FRIDOLIN » 8 years ago

no naše paneláky jsou 5 a 7 pater, co patro = 5 bytů

Na tvou hádanku odpovím c) asi ten větší ne ? No na začátku indoor wifi u nás v klidu pálil straigcore (tenkrát super věc) z 2 hýho do 4 patro v pohodě. Dnes je to super, když dáš wifinu doprostřed bytu a jedeš na 2-3 čárky v nejzažším místě :) a to se antény zvětšili 2-3 x
0 x