Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ruseni meteorologickych radiolokatoru CZRAD

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Re: Ruseni meteorologickych radiolokatoru CZRAD

Příspěvekod Striker » 7 years ago

Je možný, že na udání ČHMÚ na Vás dojde ČTÚ, aniž byste byli dříve informování nebo zobrazeni na adrese http://radar4ctu.bourky.cz/Ruseni.html
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Vždy si zkontroluji azimut, aby to nebylo směrem k nám a vic se tomu nevěnuji. Samo kanály radaru používáme max v údolí a ne směrem k radaru.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

http://radar4ctu.bourky.cz/Ruseni.html

Měření z 10.10.2016.
Tohle už je ale docela masakr, mi řekněte to najednou tolik lidí přeladilo? Vždycky tam bylo tak 5-10 kousků ale tohle už je fakt moc..
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Víš jak ten radar funguje? A jakou má citlivost? Dokážeš zaručit, že se z toho tvého spoje nikdy nic od mraku do jejich radaru neodrazí?
dagus píše:Vždy si zkontroluji azimut, aby to nebylo směrem k nám a vic se tomu nevěnuji. Samo kanály radaru používáme max v údolí a ne směrem k radaru.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

Spíš to bude že sken byl vždy v jedné polarizaci. Teď je tam jako novinka horizontal a z toho samého vysílače ještě vertikal. Proto tolik ssid
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 7 years ago

Koukám že orel má reklamu všude :-D
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Zaručit nemůžeš nic, ale když pokaždé zkontroluji azimuty, tak nic není ani náznakem našim směrem. Co víc k tomu dodávat?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Mna by zaujimalo ako by riesili nejako Frantu z hornej dolnej ktory si kupit nejaky UBNT Hi power tool, otoci smerom na radar a okotli plny TX power. ISP nieje, tak co snim spravia a ako ho najdu?

Najlepsie SSIDcka :lol: vyhodnynet.cz (019) 99Kc/mes., babka050001
1 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

Gemb píše:Mna by zaujimalo ako by riesili nejako Frantu z hornej dolnej ktory si kupit nejaky UBNT Hi power tool, otoci smerom na radar a okotli plny TX power. ISP nieje, tak co snim spravia a ako ho najdu?

Najlepsie SSIDcka :lol: vyhodnynet.cz (019) 99Kc/mes., babka050001


3 a 6 Mbit :D To splňuje všechny požadavky EU na rychlý internet :D
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

vidim tam i 2 ssid nasi konkurence, jde o misto polozene doslova optimalne aby se od tama dostrelilo hooodne daleko na vsechny strany svetove... ale ti samí si vesele vysilaj od 5,1 po 5,9Ghz vsude kde je libo, tak si myslim ze ty CTU honit nebude...

ten levnynet, to uz vyzniva samo o sobe jako nejaky pochybny buzynesz, ocekavam ze to bude agregovane az beda, co bys za 99 penez nechcel ze... :lol:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Standa99
Příspěvky: 216
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Standa99 » 7 years ago

Na té Skalce to nějak rozjeli, stejné SSID (+MAC) je tam často pro V + H a nejlepší signál -85.
0 x

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 7 years ago

V rezimu MIMO, kdy jedou u bezne WiFi typu UBNT oba chainy, se pouziva oboji polarizace a navic je +/-45°. Vyjimkou mohou byt napriklad uzivatele anten Jirous, ktere pouzivaji V/H, ale tech je podstatne mensi mnozstvi. Takze vuci polarizacnim rovinam anteny radaru, rovnez V/H, je to fazove posunute a timpadem mu takova typicka home WiFi leze do obou.

Z tech scanu v odkazu je videt, ze podstatne vice zaznamu na Skalkach jde z vertikalni polarizace. Takze vnimavi tvorove ted jiz vedi, jak nastavit spoj, aby se ruseni radaru omezilo na minimum i bez DFS. :mrgreen:
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

Jak to teda je s těma frekvencema? 5640 nee a 5620 můžu? Měl jsem za to, že 5620 bylo taky jako meteo frekvence už nějakejch pár let :D
0 x

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 7 years ago

5620 je stredni kmitocet kanalu 124 se zakladni sirkou 20MHz. Kraje jsou tedy +/-10MHz od stredniho kmitoctu. Pokud tento kanal pouzijete, nemuze se nic stat, protoze kmitocty radaru jsou preladene. Predpoklada se samozrejme OFDM.

Kanal 128 ma stredni kmitocet 5640 a uvazuje se zakladni sirka 20MHz, tedy 5630-5650MHz. V tomto intervalu se aktualne nachazi pracovni kmitocty (nosne) obou CZ meteoradaru Skalky 5645MHz a Brdy 5635MHz.

Pozor je treba davat zejmena v souvislosti s novejsimi standardy 802.11n/ac, kde dochazi k dalsimu slucovani kanalu do sirek 40, 80 a 160MHz, kanaly 126, 122 a 114, coz uz zas muze vadit, viz obrazek:
http://www.wirevolution.com/wp-content/ ... -5-GHz.png
1 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

Díky, takže moje představa, že 5620 se nesmí používat je tedy rozbita :D Já nevím měl jsem to prostě v paměti, že dávno říkali, že oba. Takže hurá na vysílače zase 5620 povolit co tam je historicky :D
EDIT: hlavní problém byl že jsem si včera neuvědomil, že je to +-10 MHz od středního při 20 MHz, ale bral jsem +-20, nevím jak mě to napadlo :D
0 x