Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Spoj na 6,7 km

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
jarda.jezek
Příspěvky: 220
Registrován: 11 years ago

Re: Spoj na 6,7 km

Příspěvekod jarda.jezek » 7 years ago

Rajda píše:jestli paraboly nebo panelky je jedno, tam dávají lišky dobrou noc, zajímalo by mě co by bylo potřeba aby to přežilo zimu?


Podle mě to jedno není. Při použití antény s větším ziskem není třeba tolik žhavit zesilovač, takže je menší spotřeba, ergo, delší výdrž baterek.

Ale podstatnější spíš je: Jak to nakonec dopadlo?
0 x

Rajda
Příspěvky: 65
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rajda » 7 years ago

Po roce dohadů jsem nechal zakopat 200m hdpe a nafoukal do ní cykynu
1 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Kolik wattů jsi schopen takto ušetřit? :-)
jarda.jezek píše:Podle mě to jedno není. Při použití antény s větším ziskem není třeba tolik žhavit zesilovač, takže je menší spotřeba, ergo, delší výdrž baterek.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 7 years ago

V tomto kalkulátoru je možné orientačně zjistit energii dodanou solárním panelem http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/ ... map=europe
Nezajímá nás celková roční výroba (není to elektrárna "na kšeft") výroba v "nejhorším" období v roce (prosinec). Experimentálně je možné hýbat se sklonem panelu tak, aby právě v prosinci bylo vyrobeno co nejvíce...

Např. pro Prahu, panel 1kWp namontovaný ve sklonu 60° vyjde v prosinci průměrná denní výroba jen 0.9kWh

Tedy, na kilowattový panel by se teoreticky trvale dala provozovat zátěž až max. 37W s tím, že by bylo potřeba dostatečně dimenzované baterie, aby překlenuly několik po sobě jdoucích málo slunečných dní...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Nejsi ty politik? Odpověděl jsi správně a obšírně, ovšem na něco, na co jsem se vůbec neptal :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Kart
Příspěvky: 246
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Kart » 7 years ago

ramboxb7 píše:Jiné řešení není a ten kopec se prostě do vzduchu vyhodit nedá zítra dostavím stožár a vylezu tam s dalekohledem tak se uvidí jestli něco uvidím ... co se týče retranslačky v tom místě kde je ten problém o tom jsme samozřejmě uvažoval jde to přes střechy nějakých domečků takže opět domluva s někým + věcný břemeno.. no uvidíme až budu v požadované výšce zda tam ta viditelnost bude či ne..

Rozhodne lepsi domecky, nez nutnost kopat do zeme a stavet stozar.
Jinak kdybys nedelal retrans, tak urcite 60ky ant na takovou vzdalenost.
0 x