Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Spoj na 6,7 km

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Re: Spoj na 6,7 km

Příspěvekod shooter » 8 years ago

z vlastních zkušeností vím že ti to jeden panel neutáhne
a tento sklon panelu není na zimu vhodny
0 x

ramboxb7
Příspěvky: 38
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod ramboxb7 » 8 years ago

No kdo by to měl stavět? já sám svýma rukama jede to na solar tedy jelo ..dokud sem ho nemusel zrušit a posounout asi o 13 km :) a na kolik to vyjdce ptáš se na materiál nebo i práci?Celý jsem to vymyslel a zrealizoval sám držák na solar je dělaný na zakázku jinak vše jsou standartní komponenty uvnitř je RB mikrotik s POE porty na napájení a kamera jede na 12V a mikrotiky v rozsahu 8-30 V,No tohle není jediná vychytávky co jsme vymysle mobilní wifi už jste někdy viděli? :D Já byl nucen vymyslet mobilní wifi na bagr v kamenolomu vše postavené na mikrotiku přijmač i vysílač byla sektorová anténa a na bagru byla použita všesměrová anténa napájení bylo použito z baterií na bagru a obsluha měla za zády v kabině kameru přenosová rychlost vše super až na jeden detail trafo na bagru dávalo nějaké divné volty i když to bylo puštěno přes měnič napětí tak mi tam 2x shořela kamera..tak se od toho taky upustilo bohužel ....

No jeden panel to utáhne pokud má 100w :-)

a Příkon všech komponet použitých na stožáru je cca 2,1A Výkon ve špici panelu je 5,6 A takže tzo bylo 2x naddimenzované sklon odpovídá standartnímu sklonu s přihlédnutím k tomu aby na panelu neulpíval sníh.. bareia byla použita 65 AH takže stále byla dostatečná rezerva na pár dnů uplně bez slunce..
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 8 years ago

Pokud chces 50/50 tak nstreme dual s rb800 v 2x2 mimu to da v pohode s prstem v nose , jen na prijem bych dal 29dBi jirouse vysilaci stacej 24dBi
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 8 years ago

Kolik zim už máš za sebou
si povíme za pul roku
příkon a proud to je dobry ale pokud vím tak jinej proud bude při jiným napětí a to se bude měnit :)
65ah není na moc dlouho ale každej si to musí zjistit sám
0 x

ramboxb7
Příspěvky: 38
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod ramboxb7 » 8 years ago

2 zimy..to má za sebou...... :)
0 x

zeroNET
Příspěvky: 55
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod zeroNET » 8 years ago

Na tuhle vzdálenost a 50/50, já bych šel do 10Ghz... Pokud se nezaplatí pronájem, tak myslím že třeba anyplication kde je to nějakých 1500kč měsíčně za ten spoj je v pohodě.
Pokud je to někde mimo města a je tam v 10Ghz čisto, vzal bych PowerBridge M10 a jak se zaplatí vyměnil bych ho za kvalitní pojítko v 10Ghz. Pokud je narušená fresnelka, dal bych antény alespon 60/90 a mělo by to byt v pořádku.
Stavět dneska nový spoj v 5Ghz je podle mne zbytečné, raději vezmu anyplication které cenově vychází dobře.
0 x

ramboxb7
Příspěvky: 38
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod ramboxb7 » 8 years ago

Spoj na 10ghz se nezaplatí - je to vyhrazená linka pouze pro jednoho uživatele.
Proto spoj na 5 ghz rušení myslím nebude jde to mimo obydlené lokality.
Stále píšete o kvalitě spoje ale jak píšu je to opravdu spoj pro jednoho uživatele bude tam veřejná ip potřebuji z toho dostat tu rychlost a kvalitu.Není to agregovaný spoj spíš páteřní 1:1 full duplex.

Pokud mi tu doporučujete koupit nějaké licence to taky nepřipadá v úvahu jak jsem již psal mám na to nějaký "omezený rozpočet" do kterého spadá i stavba stožáru v koncovém bodě a to jak si dle fotek domyslíte není taky za pár kaček.

Takže co se týče koncových technologií následně použitých na spoj tak počítám náklady +/- 25 tis bez Dph.Do toho spadá i elektroinstalace atd.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Ono je to s tebou těžký ... naše rady ohledně kvalitního spoje nereflektuješ, protože tam chceš rychlost a kvalitu :-) Já bych linku 50/50 na 5GHz odmítl stavět.
ramboxb7 píše:Stále píšete o kvalitě spoje ale jak píšu je to opravdu spoj pro jednoho uživatele bude tam veřejná ip potřebuji z toho dostat tu rychlost a kvalitu.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

ludvik píše:Ono je to s tebou těžký ... naše rady ohledně kvalitního spoje nereflektuješ, protože tam chceš rychlost a kvalitu :-) Já bych linku 50/50 na 5GHz odmítl stavět.
ramboxb7 píše:Stále píšete o kvalitě spoje ale jak píšu je to opravdu spoj pro jednoho uživatele bude tam veřejná ip potřebuji z toho dostat tu rychlost a kvalitu.


Jen ho nechte, at se snazi, taky jsme takovy, ne ? :D
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

ramboxb7 píše:No kdo by to měl stavět? já sám svýma rukama jede to na solar tedy jelo ..dokud sem ho nemusel zrušit a posounout asi o 13 km :) a na kolik to vyjdce ptáš se na materiál nebo i práci?Celý jsem to vymyslel a zrealizoval sám držák na solar je dělaný na zakázku jinak vše jsou standartní komponenty uvnitř je RB mikrotik s POE porty na napájení a kamera jede na 12V a mikrotiky v rozsahu 8-30 V,No tohle není jediná vychytávky co jsme vymysle mobilní wifi už jste někdy viděli? :D Já byl nucen vymyslet mobilní wifi na bagr v kamenolomu vše postavené na mikrotiku přijmač i vysílač byla sektorová anténa a na bagru byla použita všesměrová anténa napájení bylo použito z baterií na bagru a obsluha měla za zády v kabině kameru přenosová rychlost vše super až na jeden detail trafo na bagru dávalo nějaké divné volty i když to bylo puštěno přes měnič napětí tak mi tam 2x shořela kamera..tak se od toho taky upustilo bohužel ....

No jeden panel to utáhne pokud má 100w :-)

a Příkon všech komponet použitých na stožáru je cca 2,1A Výkon ve špici panelu je 5,6 A takže tzo bylo 2x naddimenzované sklon odpovídá standartnímu sklonu s přihlédnutím k tomu aby na panelu neulpíval sníh.. bareia byla použita 65 AH takže stále byla dostatečná rezerva na pár dnů uplně bez slunce..


Samozrejme me zajima, kolik to vyslo i s praci.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

ramboxb7
Příspěvky: 38
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod ramboxb7 » 8 years ago

raven-il píše:
ramboxb7 píše:No kdo by to měl stavět? já sám svýma rukama jede to na solar tedy jelo ..dokud sem ho nemusel zrušit a posounout asi o 13 km :) a na kolik to vyjdce ptáš se na materiál nebo i práci?Celý jsem to vymyslel a zrealizoval sám držák na solar je dělaný na zakázku jinak vše jsou standartní komponenty uvnitř je RB mikrotik s POE porty na napájení a kamera jede na 12V a mikrotiky v rozsahu 8-30 V,No tohle není jediná vychytávky co jsme vymysle mobilní wifi už jste někdy viděli? :D Já byl nucen vymyslet mobilní wifi na bagr v kamenolomu vše postavené na mikrotiku přijmač i vysílač byla sektorová anténa a na bagru byla použita všesměrová anténa napájení bylo použito z baterií na bagru a obsluha měla za zády v kabině kameru přenosová rychlost vše super až na jeden detail trafo na bagru dávalo nějaké divné volty i když to bylo puštěno přes měnič napětí tak mi tam 2x shořela kamera..tak se od toho taky upustilo bohužel ....

No jeden panel to utáhne pokud má 100w :-)

a Příkon všech komponet použitých na stožáru je cca 2,1A Výkon ve špici panelu je 5,6 A takže tzo bylo 2x naddimenzované sklon odpovídá standartnímu sklonu s přihlédnutím k tomu aby na panelu neulpíval sníh.. bareia byla použita 65 AH takže stále byla dostatečná rezerva na pár dnů uplně bez slunce..


Samozrejme me zajima, kolik to vyslo i s praci.


No tak stožárek vyšel na 10 tis výška 7 m
5 kubíků betonu cca 10 tun x 1500 bez dph
bagr z lomu zdarma dnes stavím další stožárek "na tom místě toho spoje co tu řeším " :D fotky dodám tam stál bagr cca 2000 kč včetně dopravy
Solární panel vyšel asi na 2000
kamera od airlive cca 10000
mikrotiky cca 1500 kus
mirotik s poe napájením cca 1500
baterie 3600 kus
nějaký káblíky ,troška šikovnosti a vědomostí k nezaplacení :D
jo držák na solár stál myslím taky okolo 2000
oplocení kolem včetně branky a klíče na 17000
a kolik si účtuju na hodinu to ti raději nepovím :D

suma sumárum v materiálu 55000 czk
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Takovou pěknou práci zabít mikrotikem je snad trestné :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

Pouzij mikrotik netmetal a 29db jirousy extreme v mimu a tech 50 by to mohlo jet v 40Mhz kanále.... Sice pred antenama asi budou padat mrtví ptáci ale to asi neresis ...
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 8 years ago

nsdualu to da aj mozna v limitech s tema 29 jirousama na prijem
0 x

ramboxb7
Příspěvky: 38
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod ramboxb7 » 8 years ago

Jak jsem slíbil dnes jsem to dostavěl pár fotek ze stavby :-)
Přílohy
Změnit velikost z 004.jpg
Změnit velikost z 003.jpg
Změnit velikost z 002.jpg
0 x