Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

60GHz IgniteNet MetroLinq

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: 60GHz IgniteNet MetroLinq

Příspěvekod svestka » 5 years ago

AHoj.
Jakými zdroji to napájíte? Asi nám odchází origo, a tak pokukuji co je kde jako náhrada ...
Díky
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Ahoj, na základě jakého oprávnění používáte diskutované zařízení, když všichni kopou do MK, že je to nelegální používat.
Snad se neoháníte tím, že v tom je 5GHz pro zálohu, to by bylo dost úsměvné.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Ladik píše:Ahoj, na základě jakého oprávnění používáte diskutované zařízení, když všichni kopou do MK, že je to nelegální používat.
Snad se neoháníte tím, že v tom je 5GHz pro zálohu, to by bylo dost úsměvné.


Co je ti do toho? Tazatel se ptal na něco úplně jiného.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

svestka píše:AHoj.
Jakými zdroji to napájíte? Asi nám odchází origo, a tak pokukuji co je kde jako náhrada ...
Díky

Ubnt 48V zdroj, nebo poe eliatel a 48V zdroj.
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 5 years ago

Metrolinq je podla mna 24V.... Aspon ten, ktorý vlastním a používam z neho len to 5GHz zálohovacie rádio :joy:. Napájam ho cez pasívne PoE z PowerBoxu.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

meanwell dr-24-120 a mikrotik poe gigo
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

gigo verze je na 24V POE, 2,5 gigo je na 24-48V POE nebo externi napajeni
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

Díky za relevantní odpovědi. Až na jednu :)
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

DarkLogic píše:
Ladik píše:Ahoj, na základě jakého oprávnění používáte diskutované zařízení, když všichni kopou do MK, že je to nelegální používat.
Snad se neoháníte tím, že v tom je 5GHz pro zálohu, to by bylo dost úsměvné.


Co je ti do toho? Tazatel se ptal na něco úplně jiného.


Velmi se omlouvám.
Já jen položil další dotaz na dané téma.
Nereagoval jsem na dotaz nade mnou., tak se ještě jednou omlouvám.
Není mi do toho nic jen jsem se zeptal, fakt diskuze na úrovni.
0 x

ADCnet.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod ADCnet.cz » 5 years ago

Zdravim,

mame 2 tyhle spoje na kratky vzdalenosti, kazdej se chova tak "specificky". Ve verzi 1.2.1 se to po nejaky dobe (dny az tydny) zahryzlo a chodilo to jako z hnoje. 60G se drzela, ale data moc neprenasela, ale stacilo to na to, aby se zaloha neaktivovala. Po restartu zase nejakou dobu OK.

Tak jsem si rekl, ze tomu dam posledni sanci a nahral 1.4.0. To jsem nemel delat. Dokud se spoj nespoji navzajem, jsou obe strany pingatelny a dostupny, jakmile se to spoji obe strany se stanou az do restartu nedostupny a neprenesou ani bajt. Samozrejme mam to odpinani portu pri rozpadnuti 60G/5G uplne vypnuty. Navic ale zde se to chova opacne .. kdyz nespojeno, link do eth je ok, kdyz spojeno, jink do eth neni.

Ma nekdo podobnej problem?

Diky
T
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

ADCnet.cz píše:Zdravim,

mame 2 tyhle spoje na kratky vzdalenosti, kazdej se chova tak "specificky". Ve verzi 1.2.1 se to po nejaky dobe (dny az tydny) zahryzlo a chodilo to jako z hnoje. 60G se drzela, ale data moc neprenasela, ale stacilo to na to, aby se zaloha neaktivovala. Po restartu zase nejakou dobu OK.

Tak jsem si rekl, ze tomu dam posledni sanci a nahral 1.4.0. To jsem nemel delat. Dokud se spoj nespoji navzajem, jsou obe strany pingatelny a dostupny, jakmile se to spoji obe strany se stanou az do restartu nedostupny a neprenesou ani bajt. Samozrejme mam to odpinani portu pri rozpadnuti 60G/5G uplne vypnuty. Navic ale zde se to chova opacne .. kdyz nespojeno, link do eth je ok, kdyz spojeno, jink do eth neni.

Ma nekdo podobnej problem?

Diky
T

FW 1.4.0 na spoji mame, ale takovy problem nepozoruji, zkusi si nastavit napevno modulaci na obou stranach. Jaky mas signal, vzdalenost a kanaly.
0 x

ADCnet.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod ADCnet.cz » 5 years ago

K3NY píše:
ADCnet.cz píše:Zdravim,

mame 2 tyhle spoje na kratky vzdalenosti, kazdej se chova tak "specificky". Ve verzi 1.2.1 se to po nejaky dobe (dny az tydny) zahryzlo a chodilo to jako z hnoje. 60G se drzela, ale data moc neprenasela, ale stacilo to na to, aby se zaloha neaktivovala. Po restartu zase nejakou dobu OK.

Tak jsem si rekl, ze tomu dam posledni sanci a nahral 1.4.0. To jsem nemel delat. Dokud se spoj nespoji navzajem, jsou obe strany pingatelny a dostupny, jakmile se to spoji obe strany se stanou az do restartu nedostupny a neprenesou ani bajt. Samozrejme mam to odpinani portu pri rozpadnuti 60G/5G uplne vypnuty. Navic ale zde se to chova opacne .. kdyz nespojeno, link do eth je ok, kdyz spojeno, jink do eth neni.

Ma nekdo podobnej problem?

Diky
T

FW 1.4.0 na spoji mame, ale takovy problem nepozoruji, zkusi si nastavit napevno modulaci na obou stranach. Jaky mas signal, vzdalenost a kanaly.


No zkusil jsem samozrejme vsechny kanaly, signal mam kolem -50, predchozi fw v tom chodi v pohode (az na to obcasny spadnuti). Podpora ignite mi pak napsala, at to zabalim a hodim distributorovi na hlavu, ze mi poslou jiny s novym HW, ze tenhle mel problem s hardwarem :-)
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 5 years ago

Ma podla vas zmysel dat tu vacsiu 35dbi verziu na 2.1km? Nepotrebujem tam tlacit max, ale do 100-150mbit. Ake je to stabilne? Lebo ked tu citam o tom sekani a rozpojovani, tak neviem.. :(
Dakujem.

EDIT: sam som si to spocital, a je to blbost :( nereagujte na to, plz :D
Naposledy upravil(a) jopo dne 26 Apr 2019 09:40, celkem upraveno 1 x.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

2.1km stabilně? Haha
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

nechce nekdo nasadit fw 1.4.1? :-)
0 x