Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

60GHz IgniteNet MetroLinq

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Re: 60GHz IgniteNet MetroLinq

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Nestalo se někomu, že po výpadku napájení se spoj odmlčel a nenaběhl? Stalo se mi to u fw 1227 na 2.5g verzi. Byl nutný reset a znovu nastavení. Na jedné jednotce to udělalo downgrade na starej firmware. Musí se po upgradu dělat něco víc, aby zůstal po resetu? Druhá jednotka po vyzkoušení úpravy v nastavení se po optice odmlčela a bylo nutný reboot. Po rádiu fungovala. Na druhém místě zase po výpadku napájení nenajela, ale druhá ano. Zase se to zkoušelo přes druhou jednotku oživit a po sáhnutí se odmlčela. Po resetu už nekomunikovala po optice, zatím nevím kde je problém, až bude čas musím vyzkoušet wdm na stole tik-tik jestli jsou ok. Nemáte někdo takové zkušenosti? Úplně mi to neva, protože to zálohuji a proud vypadl výjimečně, ale i tak mě to děsí. Provozuje někdo nějaký novější fw na té 2.5g verzi a co do latence, chybovosti, propustnosti a rychlosti je taky ok jako 1227?
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

Viktor Novotný píše:hmm beta, je to uz nekym vyzkouseno ?
tak oproti fr 1.2.0 nepozoruji zadnou zmenu, spoj je spis vic ciltivej na ruseni, zmizel ACK timeout
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 5 years ago

K3NY píše:
george.tu píše:Metrolinq ML-60-35-XX-XX PTP 42dBi anena na obou stranach trasa 250m předtím firmware 1.1.7 chodilo to perfektně. cca 3 týdny zpět upgrade na v1.2.0 a byla to chyba. Nečekal jsem, že changelog hláška "improved drivers" znamená cesta k horšímu. Začala lítat odezva, packet loss a bohužel pro downgrade je nutné jednotku vyresetovat do továrního nastavení, takže mě to asi čeká :-/ zkoušel jsem snižovat a zvyšovat výkon na různé úrovně, měnit ack, měnit frekvenci a nic, pořád stejné.
graph_ping (1).png
graph_ping.png

asi by bylo lepsi zkusit prejit na 1.2.1 misto downgrade

urcite ji zkusim, ale když jsem příspěvek zde psal, ještě tato beta verze nebyla. díky za info jdu ji stáhnout.
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

george.tu píše:
K3NY píše:
george.tu píše:Metrolinq ML-60-35-XX-XX PTP 42dBi anena na obou stranach trasa 250m předtím firmware 1.1.7 chodilo to perfektně. cca 3 týdny zpět upgrade na v1.2.0 a byla to chyba. Nečekal jsem, že changelog hláška "improved drivers" znamená cesta k horšímu. Začala lítat odezva, packet loss a bohužel pro downgrade je nutné jednotku vyresetovat do továrního nastavení, takže mě to asi čeká :-/ zkoušel jsem snižovat a zvyšovat výkon na různé úrovně, měnit ack, měnit frekvenci a nic, pořád stejné.
graph_ping (1).png
graph_ping.png

asi by bylo lepsi zkusit prejit na 1.2.1 misto downgrade

urcite ji zkusim, ale když jsem příspěvek zde psal, ještě tato beta verze nebyla. díky za info jdu ji stáhnout.

jestli mas na konkretnim vysilaci vic jak jedno jednotku doporucuji nejdrive zprovoznit zalohu kdyby se ti nahodou ta 60 odporoucela, me se po upgrade zacala rozpadat
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 5 years ago

tak upgrade na poslední beta beze změny, provedl jsem tedy downgrade na 1.1.7 a jednotky jsem tedy musel hodit do továrního nastavení a znovu nastavit a voila, spoj zase jede, ztrátovost pryč a odezva přestala lítat...
graph_ping.png
graph_ping.png (17.42 KiB) Zobrazeno 2877 x
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

ja jedu 1.1.9 a v klidu
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Výrobce IgniteNet přistoupil k razantnímu zlevnění svých nejprodávanějších modelů pojítek Metrolinq pracujících v pásmu 60GHz. Jednotky jsou vhodné pro PTP i PTMP instalace pro rychlý přenos dat na krátké vzdálenosti. Nové ceny jsou již nyní nastaveny u ML-60-19-EU-A (38dBi anténa) a ML-60-35-EU-A (42dBi anténa).

Discomp
1 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

basty píše:Výrobce IgniteNet přistoupil k razantnímu zlevnění svých nejprodávanějších modelů pojítek Metrolinq pracujících v pásmu 60GHz. Jednotky jsou vhodné pro PTP i PTMP instalace pro rychlý přenos dat na krátké vzdálenosti. Nové ceny jsou již nyní nastaveny u ML-60-19-EU-A (38dBi anténa) a ML-60-35-EU-A (42dBi anténa).

Discomp


Takze doteraz to bol predrazeny bastel a posrali sa z mikrotiku 60ghz :D
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 5 years ago

primarne ten jejich drzak v zakladu, to je proste mega masox... to nevymyslis. A vysol 18 stovek za smysluplny drzak, to nadchne. Aktualne jsou slevy jako hodne velky, sviti na me 5000 resp. 6000 za vetsi model. No a Mikrotik utoci dal a hadam ze bud slevnej jeste vic, nebo to zabali, nebo treba prijde novej model, vetsi speed... kdo vi.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

pcwifi píše:primarne ten jejich drzak v zakladu, to je proste mega masox... to nevymyslis. A vysol 18 stovek za smysluplny drzak, to nadchne. Aktualne jsou slevy jako hodne velky, sviti na me 5000 resp. 6000 za vetsi model. No a Mikrotik utoci dal a hadam ze bud slevnej jeste vic, nebo to zabali, nebo treba prijde novej model, vetsi speed... kdo vi.

Ptz. je to vyprodejovy model a zbavujou se jich.
0 x

SpeedyGT
Příspěvky: 123
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod SpeedyGT » 5 years ago

Za mě v týhle chvíli už nemá cenu kupovat Ignite když je tu Mikrotik LHG - ať už cenově, kvalitnějším zpracováním anebo tim že prostě dostřelí dál.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

kvalitnejsim zpracovanim ? no neblbni :-D :-D
a hlavne mikrotik je porad jen wifina :-D
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

A metrolink je potom co ? Neni to tiez len preladena wifina ? okrem toho metrolink je len bastel podla toho co sme videli vo vnutri :D
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

copak jsi videl ? ja to rozebrane mel .. fotky jsem sem daval .. tak me prosim rekni co je tam ten bastl ?
wifina to kamo neni :-D
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

No já ti nevím ... USB dongle nalepený před parabolu na radom.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.