Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Stinici plechy pro RB SXT

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Re: Stinici plechy pro RB SXT

Příspěvekod aliney » 8 years ago

To mas stejne jako s iVecma... kazde zbozi ma sveho kupce.
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 8 years ago

Před nějakou dobou začali prodávat
http://wifi.pcvcomp.cz/csat-odrusovaci- ... 75858.html
cena přijatelná, konstrukce a zastínění lepší než předchozí verze, možnost náklonu. Nevýhoda pouze jednostranná montáž. Nasazuju i ke kliošům.
Csat k tomu jako jediný dodá i měřící protokol, což u jiných "plechařů" není, takže nemáte jistotu jestli to vůbec má nějakou funkci.
0 x


Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

to z penty drzi celou vahou na konstrukci SXTcka, to se mi ale vubec nelibi... neni to bezny plech, ktery je celkem lehky.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

Proc radeji nekoupite lepsi, kvalitni antény, nez tady jakési hnusné plechy... porad mi to hlava nebere. Brzy zacneme klientské antény omotavat alobalem....
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

prosim o info o jake by melo jit ty kvalitnejsi, lepsi. ono SXT je zakladni shit, ale v drive vetsine pripadu staci. Onen plech ho privadi zpet do hry kdy je okolo nej / za nim uz az moc bordela. V neposledni rade je to castecne i vo penezich. Osobne montujem uz kazdemu druhemu - tretimu jedno pol Groove+Panelka / WaX, bordela v luftu vic a vic.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 8 years ago

CrazyApe píše:Proc radeji nekoupite lepsi, kvalitni antény, nez tady jakési hnusné plechy... porad mi to hlava nebere. Brzy zacneme klientské antény omotavat alobalem....

A co dat SXT treba do konzervy od párků... :lol:
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 8 years ago

CrazyApe: taky by mě zajímalo co přesně myslíš kvalitnější anténou, jednak na vysílací, ale spíše mě zajímá jakou kvalitnější klientskou anténu :) S Gentleboxem a rbčkem uvnitř na mě nechoď, oproti tomu je sxt v tom celokovovém obalu zlaté, co se týče vyzařováku :)
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

K tem plechum proste nejak nemam duveru, zkouseli jsme to a nevidim v tom zadny rozdil kdyz tam je a kdyz ne. Hlavne mi prijde ze po nahozeni toho plechu se nam nejak divne linkovaly data raty a padaly na 54Mbit atp.

Prijde mi proste lepsi nez davat nejake kryty na zarizeni koupit radeji napriklad SextantG. V dnesni dobe uz pripojovat klienty na kilometr a pul nehrozi a pokud to ma byt na 500-600 m nikdy sem nemel problem na male sxt-lite proti AP s kvalitni sektorkou protahnout alespon 40-50M. Nad tech 600-700m pouzivam sextant G/ a vic uz JRC24 mimo + rb 911. Holt clovek ma sice drazsi instalaci, ale vetsina lidi to uz pochopila ze nejlevnejsi cesta neni vzdy nejlepsi cesta...

Dnes uz neni moda stavet 2 velke ap na obec ale 5 malých....
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 8 years ago

Na jezerce se resily plechy a zaver byl: vubec to nepomaha va naopak to kurvi parametry anteny.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

basty píše:Na jezerce se resily plechy a zaver byl: vubec to nepomaha va naopak to kurvi parametry anteny.



Myslim, ze se tam o tom bavil p.Peterka.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 8 years ago

vicero lidi v diskuzi. Neznam je:)
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 8 years ago

Teď tyhle stínící plechy taky řešíme. Donedávna jsme všechny AP stavěly z RB433AH + 3x R52Hn a k tomu 10, 20, 30 stupňový jednopolarizační antény, nebo i více stupňový dle lokality. Klienti jsou tvořený převážně z RB711 a jednopolarizační J&J box, poslední asi 2 roky už z RB911 a dvoupolarizačních J&J boxů. Problém je, že i když je na sektoru jen pár lidí, kolikrát i když tam je jen jeden, tak tim nejde pomalu nic proltačit a o stabilitě nemluvě. Nepomáhá vůbec nic. 802.11, nv2, nstreme, očesaný data rate, prostě naprd. Před 14 dny jsem na jednom větším vysílači dodělal druhou polarizaci. Do boxu s RB se ke všem třem kartám přidal druhej pigtail a zapojil druhej chain a ke stávajícím anténám se na stožár přidělala stejná anténa v druhý polarizaci. Výsledek nula, nula nic. Spíš možná ještě horší. Tak se kopilo několik kusů RB912 a do nich R11 karty a to se nasadilo s identickým nastavením bezdrátu jako bylo u původních RB433AH. Zde je už viditelný zlepšení jak v propustnosti, tak na odezvě. Né že by to bylo hyper- super, ale viditelný a měřitelný to je. Tam kde člověk předtim protlačil sotva pár Mbps, tak teď to jede klidně i 35Mbps, občas u někoho klidně i kolem 50Mbps Btestem v TCP. A teď asi vyzkoušíme dát na ten vysílač SXT HG, paralelně ke všem sektorům a opět se nastavěj identicky bezdráty a uvidí se co to udělá a jak se to bude chovat. Teď se dodělal jeden vysílač, kterej je složenej jen z SXT HG a vykrejvá se jima celejch 360° a nyní se řeší zda ty stínící plechy maj nějakej význam, nebo dokonce naopak. Zda by mělo význám je na SXT dávat, nebo na to dlabat. Samozřejmě máme vyzkoušený, že menší vysílače co maj několik 90°, nebo 25° SXT a klioš má RB911 s MIMO boxem a rozumnej signál, tak to běží celkem dobře. Tam kde je menší rušení, tak to jede jak z praku. Ale problém je, že máme hodně vysílačů jen nednopolarizačně s RB433AH a potřebujem aby to fungovalo co nejlíp. A teď tu je otázka co stím. Dodělat všude druhou polarizaci a dát tam RB912 + R11, vše vyházet a dát tam SXT - se stínícíma plechama, nebo bez ? A ted babo raď . . . :(
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 8 years ago

Chtělo by to pořádný test v outdooru pro úzký sektor co je nejlepší... Za stávajících nabídek:
1. SXT HG 24° + Plech CSAT
2. Raytra UIP 518.71 40° + RB912
3. RF elements Sektorová anténa s TwistPortem, 5GHz, 18dBi, 30° + RB912 ve hlinikovém RF boxu
Wtf.. co může být nej???
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

Az pojedu na nas vysilac kde ty plechy mame tak vam udelam BTEST a scan a pak to namontuju a udelam b test a scan.
0 x