Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

už dostupné SIAE 17GHz, 80,10 ...

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
distrox
Příspěvky: 16
Registrován: 9 years ago
Kontaktovat uživatele:

už dostupné SIAE 17GHz, 80,10 ...

Příspěvekod distrox » 9 years ago

Páni, takže globálna informácia ohľadne SIAE pre CZ a SK trh ISP.
Dohody a príprava hotové, takže priamy predaj a podpora pre SIAE produkty už je dostupná pre CZ aj SK so skladmi PRAHA-OSTRAVA-ŽILINA.
Vždy bolo potrebné hľadať občas alternatívy. My sme hľadali hlavne alternatívy pre 17GHz výkonné spoje a pre 80GHz E-Bandové FDD spoje. So SIAE sa koketovalo už dlhšie, ale u nás platí dôveruj ale preveruj, tak sme overovali testovali a zaradili ako na vlastnú sieť, tak aj do predaja o.i. aj SIAE produkty.
V 17GHz nie je čo veľa komentovať - je to výkonné, spoľahlivé, dá to reálne min. 430-470 Mbps FDD a ide to spoľahlivo aj na väčšie vzdialenosti ( antény od 30-120cm )
E-Bandové rádiá 80 GHz - cez 4roky robíme Siklu, ale ako prišli ich nové Full duplexy ( modely F a a FX ), žiadne terno, čo do ceny tak výkonu- Prešli sme 18 mesačným testovaním a ako skvelá náhrada vyšlo z testov SIAE ALFOplus80HD ( 1 alebo 2 Gbit kapacita ) reálne napr. vyše 1/2 roka v konfigurácii antén 30/60cm na vzdialenosť 3,5 km - úplne bez problémov, to nás u Siklu už zvykli čakať probléme aj keď na oboch stranách boli 60cm antény.
Takže SIAE už je dostupné pre Vás - priamy nákup- splátky -prenájom, radi pomôžeme
M.
0 x
Marek PLCH

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 9 years ago

byla by možnost získat ceník ALFOplus80HD?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

distrox
Příspěvky: 16
Registrován: 9 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod distrox » 9 years ago

samozrejme, resp. môžete mi rovno poslať priamo email, kto má záujem.
0 x
Marek PLCH

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 9 years ago

Prosím administrátory o přesun do komerčních sdělení, díky.
0 x

distrox
Příspěvky: 16
Registrován: 9 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod distrox » 9 years ago

btw. práve ISPčkári z CZ ma žiadali dať to public na fórum, nech vidia update k tejto téme a nemusia jednotlivo s každou ozázkou telefonaovať alebo mailovať - apropos. téma sa má rozvinúť neskôr na praktické skúsenosti so SIAE ako naše, tak aj userov ---- prirýchly pohľad na vec pane
0 x
Marek PLCH

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

Když už tu spamuješ defacto komerční sdělení, tak aspoň nahoď rovnou ceny ať se ví jestli je to o něčem nebo o ničem :wink: . Ceny o ničem začínají pro 17GHz na 2500E bez DPH za full s 60cm.
0 x

distrox
Příspěvky: 16
Registrován: 9 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod distrox » 9 years ago

David, cena 2.5 k € bez DPH za full so 60cm?
Najlacnejší Racom RAY2 toto čo spomínaš dá ako projektíkovú cenu za 100Mbit ale rozhodne nie pri jednom kuse.
Ono je to otázka ako v z mysle: " za koľko predávaš to auto v plnej výbave? " ... a popri tom ty máš možno na mysli Daciu a ja predávam Subaru.
Základná cena platná v promo akci do konca 12.mesiaca 2014 je 3.500 € bez DPH ( 2x odu, 2x60cm ant, 2x.mont.kit ) 17 ky a ostatné frekvencie ( samozrejme okrem 80 GHz )
Ale David, ak hovoríš 2,5K € za kvalitný spoj ... tak to môže zabaliť 95% výrobcov rádií na svete
0 x
Marek PLCH

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

Podnikej dál, pro mě jsou vaše ceny o ničem. S cenou jsem byl před cca rokem výrazně níž za to co jsem psal. Zůstanu u Racomu s cenou se vždy spolu nějak popereme a mám servis v ČR u výrobce.
0 x

distrox
Příspěvky: 16
Registrován: 9 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod distrox » 9 years ago

Zákazníkovi má byť jedno kde je servis. Zákazník ( teda hlavne ISP ) by mal mať čo najskôr náhradnú jednotku ak nastane porucha a potom sa rieši reklamácia zaslaním zariaednia ku nám. Takže nech je to podpora výrobcu aj na Aljaške, zákazníka to nemôže nijako obmedzovať.
Ceny, ceny, ceny - ale stále opakujem, nedá sa porovnávať neporovnateľné a moji zákazníci tiež vedia, že s cenami sa dá poprát když se žádá. To platí snad všude.
0 x
Marek PLCH

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 9 years ago

Tak se podivej na web Vanca ty uz SIAE u nas prodavaji, pronajimaji a montuji dost dlouho :-)
A cena noveho RAY2 360Mbit neni urcite 3500€.
Momentalne stoji 89640,- bez DPH za full kapacitu, jen tak mimochodem.

Kazdopadne preji hodne uspechu.
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 9 years ago

distrox píše:Zákazníkovi má byť jedno kde je servis. Zákazník ( teda hlavne ISP ) by mal mať čo najskôr náhradnú jednotku ak nastane porucha a potom sa rieši reklamácia zaslaním zariaednia ku nám. Takže nech je to podpora výrobcu aj na Aljaške, zákazníka to nemôže nijako obmedzovať.

Zákazníkovi je jedno kde je servis, pokud mu náhradní díly dodá v řádu hodin. Pokud jsi schopný z aljašky dodat náhradní díl do pár hodin, nemusíme to řešit. Ale to asi ne, nebo se pletu? Proto zákazníci řeší, kde je servis.....
0 x
Petr Krist

distrox
Příspěvky: 16
Registrován: 9 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod distrox » 9 years ago

Petře, zvídavej užívateli, který není ISP : zrejme ti ušla základna pointa k príspevku, na ktorý si reagoval. Skúsim sa vyjadriť teda jednoduchšie. Je jedno kde sa nachádza výrobca - Je dôležité aby regionálny predajca mal spare a hot-spare kusy u seba, čo najbližšie k zákazníkovi ( opäť vravím, obzvlášť napr.pre ISP, alebo iné kritické aplikácie HW, kde je potrebné vyššie SLA ) . Takže ak zopakujem, výrobca, nech ja na Aljaške alebo v Tramtárii, za zákazníkov sú zodpovední distribútori a partneri, ktorý ho v danom regióne zastupujú. A ak by si si dal námahu čítať viac, hneď v úvode sú uvedené tri sklady across CS a SK, ktoré slúžia práve k tejto veci
0 x
Marek PLCH

distrox
Příspěvky: 16
Registrován: 9 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod distrox » 9 years ago

Ladik píše:Tak se podivej na web Vanca ty uz SIAE u nas prodavaji, pronajimaji a montuji dost dlouho :-)
A cena noveho RAY2 360Mbit neni urcite 3500€.
Momentalne stoji 89640,- bez DPH za full kapacitu, jen tak mimochodem.

Kazdopadne preji hodne uspechu.


Ladik, dik za prispevok. Ale ja som nikde nepísal, že RAY2 stojí 3,5K (písal som, že napr. na 2,5K za 100 Mb vedia ísť v určitých obchodných prípadoch) ale musím zopakovať, že nemôžeme porovnávať neporovnateľné.
Ak prejdem do čísel a faktov _ plusy RAY2: cena, 5r.záruka, spotreba _mínusy RAY2: nižší výkon,zatiaľ chýba 11ka, reálna max. kapacita max. len 330 Mbps, IPTV zatiaĺ moc nebolo úspešné na RAYoch
To sú fakty. Ladik my nie sme len predajcovia, sme dlhoročný ISP, ktorý si na vlastnú sieť naozaj svedomito vyberá čo použije a rovnako potom. príp. predáva ( Siklu, SIAE, Ceragon,Cambium netw., CBNL ) čiže nevychádzame len z obchodných skúseností ale aj z praktických ako enduser.
K poslednej vete a cene cca 89.640 bez DPH - áno jasne s 30kami anténami SIAE toľko vo fullke stojí a predáva sa, aj u nás.

Ono nexcem viesť debatu o vzájomnom napádaní sa, ale nahodiť praktické skúsenosti ( napr tu. SIEA vs Alcoma, Racom ) - viac hláv - viac rozumu. Nech si vedia ISP navzájom odovzdať naozaj práve tie praktické skúsenosti, plusy,mínusy jednotlivých produktov. Výrobca, či predajca Vás bude masírovať po svojom, ale práve tu sa im má nastaviť zrkaldlo.
Kto má pozná, dokáže povedať, že ja nikdy nemlžím. Napr, zastupujem už pomaly 5r. aj Siklu a otvorene aj tu som spomínal, že napr. ich FDD modely stoja za .... Cenovo, aj kvalitatívne, a ich ešte ako-tak kvalitatívne aj cenovo zaujímavý produkt, najlacnejšie TL-ko pokojne napr. dnes už pokorí RAY2 ( osobne by som to riešil dnes takto ja ) a to Racom nepredávam - Byť takto objektívny je moje ľudské pozitívum a zároveň obchodné negatívum (keď sa o vlastných produktoch vyjadrím negatívne )
0 x
Marek PLCH

blax
Příspěvky: 395
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod blax » 9 years ago

hmm nevim proc se tady uzivatele mystifikuji:

RAY2 ma uzivatelskou prostnost 360Mbs, plne podporuje IPTV.
Dale zde neni napsano, ze RAY2 jede od 20V do 60V a taky ze podporuje vsechny SFP(zatim nebylo hlaseno SFP ktere by v RAY2 nejelo) a jede proti vsem Routerboardum :-)
0 x

distrox
Příspěvky: 16
Registrován: 9 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod distrox » 9 years ago

blax píše:hmm nevim proc se tady uzivatele mystifikuji:

RAY2 ma uzivatelskou prostnost 360Mbs, plne podporuje IPTV.
Dale zde neni napsano, ze RAY2 jede od 20V do 60V a taky ze podporuje vsechny SFP(zatim nebylo hlaseno SFP ktere by v RAY2 nejelo) a jede proti vsem Routerboardum :-)


Jo,jo a to je to o čom hovorím - viac hláv viac rozumu, viac užívateľských skúseností, o ktoré sa treba podeliť.
Tu si dovolím oponovať len k prvej vete, a to na základe vlastných testov a testov a skúseností našich zákazníkov, kedy spoločne participujeme na spoločnom cieli a to: mať známe spoĺahlivé alternatívy pre rôzne formy aplikácií spojov. No k tej prve vete IPTV na RAY2 naozaj nepotešilo, tak ako by sa želalo - a propustnost reálne z praxe už cez 330Mbps začali byť problémy ( naproti tomu SIAE aj na vyššie vzdialenosti reálne dávalo 440-470 Mbps ) ... budem rád, a nie len ja, keď sa sem prispeje s praktickými skúsenosťami aj od ostatných ISP - kde inde sa dostaneme k pravde voči datasheetom :-)
0 x
Marek PLCH