Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

The Simper

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Re: The Simper

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Divali jste se na cenu toho noveho twistportu?

Nejsem si jist, zda bude stineny ale :-(, to se da pri nejhorsim zajistit vlastni vyrobou :D
0 x

Marskys
Příspěvky: 40
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Marskys » 5 years ago

Kdyby nekdo shanel nahradu za nyni hure dostupne paraboly k PrismStationum tak Jirous ma tuto opet vcetne radomu: https://www.wifihw.cz/default.asp?cls=s ... stiid=4186 .
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

Super, když jsem v Berlíně Jirousoj říkal, že mají super antény, ale že to párání se s boxama za anténami je stará škola a chtělo by to jít s dobou, tak mě dost naštvaně poslal někam, že prý na kabel nic nemá. Teď jsem moc rád, že to mají v nabídce.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 5 years ago

mno, je dost zajimavy, ze veskery jirous anteny (jety) se prodavaji za smesnou cenu a jeste je ani nikdo nechce .
U nas jirous skoncil , paraboly co mame davame max ke klientum, ani prodat se to nevyplati .
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Co dáváte lepšího ? mne ten jirous nepřijde zas tak špatný, máme jich hodně v různých variantách aj ty nové hluboké. Staré předěláváme na duplex. Není to zas tak špatný.

reset píše:mno, je dost zajimavy, ze veskery jirous anteny (jety) se prodavaji za smesnou cenu a jeste je ani nikdo nechce .
U nas jirous skoncil , paraboly co mame davame max ke klientum, ani prodat se to nevyplati .
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Ono spíš už nikoho moc nebere nějaké skládání antény dohromady takovým způsobem jako je u JJ antén... hromada matiček, šroubky, každý jiný, 3 různé nástroje na to, teď se to debilně skládá, do toho desku, pigtaily. A to nepočítám předělání na duplex s boxem za anténou. To je teprve porod. To radši koupím UBNT parabolu udělám několikrát cvak, maximálně šroubovákem utáhnu 4 šroubky a je to.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Jirousovo antény mají dobré parametry a jsou fajn... ale pokud si je koupíš domů třeba na spoj z domu do stodoly nebo na chatu. Doma si to v klidu na stole poskládáš a užiješ si to, takové LEGO pro větší kluky. Na to jsou super, ale to si tu anténu koupíš novou hezkou jako LEGO, nekoupíš si už složenou a ještě k tomu hnusně otlučenou a špinavou s přirezlými šrouby atd.

Ale pokud to máš v síti jako ISP (což bude případ 99,99% těch antén), tak při dnešním tlaku na efektivitu a já nevím co ještě prostě na hraní si se skládankou nemáš čas, nemluvě o výměně RB v tom boxu někde na stožáru ideálně v -20°C. Tam tě to hraní si se šroubky bavit nebude, i když nebude mrznout, protože ti půlka těch podložek a blbinek popadá na zem, takže tam chceš udělat cvak cvak (RB v RFE nebo podobném adaptéru nebo zářič u UBNT PBE) a jít.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

No UBNT filozofii chápu a líbí se mi u MK je bohužel stále výběr prkvů dost omezen, tak tam si skládáme věci, ale upřímne mne to už moc nebaví a udělat jirouse s hliníkovým boxem stojí dost peněz i času. Výsledek stejně nic moc. RFE nemá žádnou kloudnou směrovou anténu, tedy třeba hlubokou parababolu s potlačením rušení. Na UBNT je výběr o dost lepší.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Protože snad jediné UBNT a možná Cambium nezaspali dobu. Když si porovnám nabídku UBNT, tak tam mám úplně všechno a mohu si jenom vybrat. Anténu? OK... malou, velkou, límec, bez límce, radom. Klient? Plastový NS, malá NBeam, "síto" litebeam, nebo parabolu na delší vzdálenost? Switche, routery, antény, všechno mají. Mikrotik? Několik různých a přitom stejných routerboardů, sem tam nefunkční wifi board a prakticky žádné antény. Mikrotiku máme 90%, ale v poslední době co jde, tak dáváme radši UBNT a ono to prostě funguje jak má a bez problémů.
0 x

Uživatelský avatar
JT-RFE
Příspěvky: 36
Registrován: 8 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JT-RFE » 5 years ago

Pozyvame vas na RF elements on Tour event vo Viedni. Bude prilezitost vidiet nase nove produkty a prediskutovat cokolvek, co vas na nasich produktoch zaujima. Verime ze vas prezentacie zaujmu a stravite s nami prijemne popoludnie.

K dispozicii bude kyvadlovy mikrobus od hotela Austria Trend Pyramide (kde sa kona MUM) k miestu konania RF Tour. Cesta trva len 5 minut a nemusite tahat auto. Sme obmedzeni poctom miest, preto ak mate zaujem o ucast, prosim zaregistrujte sa co najskor: https://rfelements.com/marketing/events ... enna-2019/

RFOT AUSTRIA 2019.JPG
RFOT AUSTRIA 2019.JPG (59.39 KiB) Zobrazeno 3936 x
0 x
Anything worth trying is hard.

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Asymetrické horny jsou u distributorů. Jeden kousek již dorazil i k nám na firmu
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Ahoj, chtěl bych se zeptat uživatelů Horn2 jestli jim to pomohlo oproti třeba sektorce 15s od MikroTiku.
Bavím se o Horn2 + kovový kryt RF a RB11.
Například, jen při samotné výměně a ponechání stejného kanálu.
Zajímalo by mne rušení a hlavně propustnost, jestli to má někdo takto jednoduše vyzkoušené.
Díky.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Těžko porovnat. Horn máš nejširší 90tku a mikrotik sektor je kolik? 120tka s lalokama?
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

ja jsem se to pokousel srovnat s sxt sa a nn-60. Abych rekl pravdu nepoznal jsem rozdil. Nejvetsi zlepseni prinesla vymena za ubnt...
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 4 years ago

Matess píše:ja jsem se to pokousel srovnat s sxt sa a nn-60. Abych rekl pravdu nepoznal jsem rozdil. Nejvetsi zlepseni prinesla vymena za ubnt...


Tak to nevím jak jsi měřil ale nn-60 má výborné vlastnosti když vemu v poměr jenom zadní vyzarovak tak je to tak dobrých 30dBi rozdíl. Pokud si ani toto nenaměřil tak chyba. Nebo i boky jsou dosti rozdílné kdyz vemu z 90° na srovnané antény tak jsme ani rozdílu cca 15dBi. A to je podle mě znatelny rozdíl.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.