Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

The Simper

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Re: The Simper

Příspěvekod satmag » 8 years ago

Na slovensku ma wificentrum.sk a na cechach discomp.cz :)
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 8 years ago

A za kolik to nakupujete? Discomp bez přihlášení cena nesmyslná. 3,5k max za celou anténu a ne jen za anténu + special box dalších 1,5k (kov) + board ac...
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 8 years ago

Cena je zatial kolo 100€ bez DPH za 30stupnovu,ved kvalita aj daco stoji ne.A v ktorom shope maju nove ROCKETy M5 s procesorom MIPS 74Kc co maju firmware XW?A od akej mac adresi su ked mal ich niekto v ruke?Dakujem

Ah teraz som nasiel ma ich i4ka toto som nasiel pod ich odkazom-Skladem jsou již jednotky s novějším firmwarem XW. :D
0 x


Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

aspa , pouzdro na RB 8kil, 30° antena 3140, zatim nenasazeno...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 8 years ago

ma to uz niekto nasadene? mam doma sice dva kusy, ale este som nemal moznost to nasadit... ale bol by som zvedavy na skusenosti ostatnych
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 8 years ago

mato1 píše:ma to uz niekto nasadene? mam doma sice dva kusy, ale este som nemal moznost to nasadit... ale bol by som zvedavy na skusenosti ostatnych



Asi je to na tobe:) Zvedavi jsme vsichni, zda to za ty nehorazny penize stoji.
0 x

packetmaster
Příspěvky: 49
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod packetmaster » 8 years ago

V čem je tedy výhoda, když se stejně připojují samotná rádia přes pigtaily ?
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 8 years ago

packetmaster píše:V čem je tedy výhoda, když se stejně připojují samotná rádia přes pigtaily ?


Muzes si zvolit, jak siroky chces sektor, ma stejny vyzarovak v horizontalu i vertikalu a nemely by mit zadne postranni laloky...tot teorie.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 8 years ago

packetmaster píše:V čem je tedy výhoda, když se stejně připojují samotná rádia přes pigtaily ?

právě že to pigtaily nemá. viděl jsem to v hradišti, a podle toho jakou rádiovou jednotku tam cpeš, tam dáš příslušný adaptér, do kterého se to jen "zacvakne". borec tvrdil že je to skoro bez útlumu.
o to že je potřeba dodržovat výkon se ani raději nezmínil :)
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

nejake pigtailicky na konci s MMCX to samozrejme ma, jinak by to k RB neslo nijak napojit, na to asi bylo poukazovano...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 8 years ago

ale ta redukce pro rocket je bez pigtailů
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 8 years ago

Peyrak píše:ale ta redukce pro rocket je bez pigtailů


pravda. mě zajímala verze pro Rocket, tam je to bez pigtailů, jen "cvak"
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

Jenya píše:
packetmaster píše:V čem je tedy výhoda, když se stejně připojují samotná rádia přes pigtaily ?


Muzes si zvolit, jak siroky chces sektor, ma stejny vyzarovak v horizontalu i vertikalu a nemely by mit zadne postranni laloky...tot teorie.


to snad šlo i u klasického skalarního sektoru, nevim ale mě se to zdá jako těžký marketing ze strany elements, jako na jejich marketing už dobře znám :) až udělají nějaké šásko které nahradí omnitik v lepším, tak si to koupím :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 8 years ago

Nasadeny 30 stupnovy sektor s rocketom M5 v stredne zarusenom prostredi,na strane klienta zoskenuje cca 20 sieti.Hovorte si a piste co chcete zatial je to najlepsie co je na trhu a to nie je marketing ale realita. :shock: Ved predca nebudeme pouzivat nejaky 90 stupnovy sektor na nejaku oblast ked nam staci 30,40 alebo hocijaky iny :x
Tu je test interny uz len tomu gigovy port chyba :D

Obrázek
0 x