Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RAY2

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Re: RAY2

Příspěvekod whef » 5 years ago

Ještě jsem našel na stránkách racomu silikonový kabel od http://www.props-sro.cz/produkty.php?cz máte někdo zkušenost ?
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 5 years ago

whef píše:Nechci zakládat nové téma, nevím jestli se to tu někde řešilo, potřeboval bych napájecí kabel k RAY2, stačí asi dvojlinka, ale venkovní. Nevím úplně co použít, co jsem se ptal, tak jsem na pořádný venkovní kabel nenarazil. jediné na co jsem narazil je UBNT venkovní napájecí kabel, ale ta cena za metr je fakt velká, když člověk nechce celé klubo. https://www.discomp.cz/ubnt-venkovni-na ... 77455.html Co používáte vy ? Čistě teoreticky by tam mohla být cyky ta je na venek i když to není lanko a nebo nějaká venkovní CYSY. Díky za radu.



FTP
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

FTP je k ničemu, to má malý průžez, chci to napájet 24V to se musí přes solo konektror, až v RAY3 to jde po kabelu a tam to mají dobře uděláno. Jen zatím není 10Ghz v RAY3 a kdo ví, jestli bude.

Mario píše:
whef píše:Nechci zakládat nové téma, nevím jestli se to tu někde řešilo, potřeboval bych napájecí kabel k RAY2, stačí asi dvojlinka, ale venkovní. Nevím úplně co použít, co jsem se ptal, tak jsem na pořádný venkovní kabel nenarazil. jediné na co jsem narazil je UBNT venkovní napájecí kabel, ale ta cena za metr je fakt velká, když člověk nechce celé klubo. https://www.discomp.cz/ubnt-venkovni-na ... 77455.html Co používáte vy ? Čistě teoreticky by tam mohla být cyky ta je na venek i když to není lanko a nebo nějaká venkovní CYSY. Díky za radu.


FTP
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ved si natiahni FTPcko a pouzi ho ako dvojlinku. 4 draty + a 4 draty -. Mas tak uplne luxusny vonkajsi kabel na napajanie. Ray ma malu spotrebu (do 25W) takze ten kabel je naprosto dostacujuci. Problem pri POE je len ten, ze neni dobre mat tak moc zatazene piny na RJ45, kablu sa nic nestane....ja osobne ked davam dvojlinku tak normalne CYSY bielu alebo ciernu 2x1 alebo 2x1,5 podla vzdialenosti. Tu bielu mame napr. vo vodojeme a konce ktore vychadzaju von maju este na sebe vonkajsiu chranicku.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Oki díky za nápad, myslím si, ale že to není úplně dobré řešení, asi pořídím ten UBNT kabel, bude to na dost náročném místě v zimě dva metry sněhu. Nikde jsem nanašel průžer, ale snad to bude ok. Jinak RAY3 má napájení po všech pinech i RAY2, akorát až ta RAY3 zvládá nápájení malým napětím i po POE.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

whef píše:Oki díky za nápad, myslím si, ale že to není úplně dobré řešení, asi pořídím ten UBNT kabel, bude to na dost náročném místě v zimě dva metry sněhu. Nikde jsem nanašel průžer, ale snad to bude ok. Jinak RAY3 má napájení po všech pinech i RAY2, akorát až ta RAY3 zvládá nápájení malým napětím i po POE.
Preco by to nemal byt dobry napad? Ved cez to FTPcko ti pojde max 1A resp 250mA na jednu zilu. Ked chces riadny kabel tak si kup CGSG 2x0,75 resp iny prierez v zavislosti od dlzky. CGSG je riadny gumovy kabel, v pohode ti vonku vydrzi. CYSY je standartne PVC.
1 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Oki díky, ještě to rozmyslím, ten UBNT kabel má asi průměr 4mm to je moc. Možná to s tím FTP kabel je OK, i když se mi to úplně nelíbí.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

whef píše:Oki díky, ještě to rozmyslím, ten UBNT kabel má asi průměr 4mm to je moc. Možná to s tím FTP kabel je OK, i když se mi to úplně nelíbí.


:D :D 2x4mm2 ti moze tahat tak 10x Ray2 a kabel o tom nebude vediet....okrem toho 4mm2 ani nezapojis do toho konektora ktory je k Ray2. Ten konektor je optimalne tak do 1,5mm2. Na jedno radio so samostatnym kablom ti staci s prehladom 2x0,75 na 100m.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Jasný, že vím, že to do toho rádia nezapojím. Vím, že to je na 1,5mm ten ubnt kabel je AWG12 nevím kolik to přesně je, ale v tabulce bylo 4mm tomu by asi odpovídala cena.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Průměr v mm2? Tak ten byl dobrej.
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 5 years ago

hlavne priemer kablu je nieco ine ako prierez :-/
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ano 12AWG je 4mm2. Preto je taky drahy a samozrejme je drahy aj kvoli nalepke UBNT.
1 x

thanui.linux
Příspěvky: 278
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod thanui.linux » 5 years ago

KABEL TITANEX H07RN-F 2X1,0
0 x
-----------------------------------------------------------
RBcka i UBNT mají své přednosti - využívám obojí

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

hele hledej. Nám ho vanco dalo k eriksonu a za měsíc jdu v místním obchodu s nářadím a hle, na polici ten samej outdoor dvoulinka 0.75mm2 dvouplášť takže pohoda.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků