Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RAY2

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Re: RAY2

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

basty píše:A praxe je taková ze to takto každý střílí?

V mé praxi ne! jinde nevím.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Ne není praxe taková pokud to není horní dolní. Ono ve městě skoro není rozumnejh 28mhz natoz 56to... Do desítky bych nedal ani korunu.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

Jelikož vymíraj PBM10 tak si myslím, že to pásmo má ještě šanci, nám tam dost spojů funguje i když né na max modulaci. Je povolených 28Mhz a dodržujeme to, stejně tak výkon. Summit má teď spoj, kde má 2x28Mhz kanál v křížové kolarizaci, to je ok. http://www.summitd.cz/cz/produkt/btd
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

Cau,

necetl jsem tenhle celej topic, tak se dopredu omlouvam.
RAY2 10GHz, cca rok pripojenej do 100Mbit sw. Dnes prepojen do giga a neslinkuje se. V radiu je auto, kdyz sem tam dal gigo full, musel sem se tam pak dostat z druhy strany. Kabel ok, merenej, (Solarix CAT6 FTP), PoE meneny (i jinej vyrobce), patch samozrejme taky. Jelikoz to od koupe bezelo jen na 100Mbit, netusim, zda to bylo uz takto z vyroby nebo ne.
Nesetkal se s tim nekdo? Dik.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Ahoj, taky se mi stalo u jednoho kusu RAy2 17GHz z asi 10ks, ale zatim jsem to nevyresil, take ma link pouze 100Mbit, pripojeno do RB962G.
Jetli to nebude tim zdrojem phiphong, ale vsude jinde to jede 1Gbit.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

zdrojem to neni. Nepouzivam Phipong a zkousel sem dva ruzny vyrobce. Dela to i kdyz to napajim po dvoulince.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Nastesti mam uz jenom dva zdroje PhiPhong a jedu vyhradne BKE, takze to tady zkusim a uvidime.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

sub_zero píše:Cau,

necetl jsem tenhle celej topic, tak se dopredu omlouvam.
RAY2 10GHz, cca rok pripojenej do 100Mbit sw. Dnes prepojen do giga a neslinkuje se. V radiu je auto, kdyz sem tam dal gigo full, musel sem se tam pak dostat z druhy strany. Kabel ok, merenej, (Solarix CAT6 FTP), PoE meneny (i jinej vyrobce), patch samozrejme taky. Jelikoz to od koupe bezelo jen na 100Mbit, netusim, zda to bylo uz takto z vyroby nebo ne.
Nesetkal se s tim nekdo? Dik.


Zkus to přepnout z auta na slave (1000T master mode). Alcoma někdy taky se switchem nediskutuje a chce být zarytě master.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

Na stejným sw mám další tři Raye (2x 17 a 1x 10) a všechny jednou ok. Zejtra to zkusím na sajtu, teď bych nerad odřízl 4 vesnice.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ak to nepojde na Gigo cez ten tukabel co tam mas teraz, nebude pre teba riesenie prehodit to na optiku ?
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

Gemb píše:Ak to nepojde na Gigo cez ten tukabel co tam mas teraz, nebude pre teba riesenie prehodit to na optiku ?


premejslel sem nad tim, volny sachty tam mam. Co to zere za SFP ten Racom? Je vybiravej?
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

sub_zero píše:
Gemb píše:Ak to nepojde na Gigo cez ten tukabel co tam mas teraz, nebude pre teba riesenie prehodit to na optiku ?


premejslel sem nad tim, volny sachty tam mam. Co to zere za SFP ten Racom? Je vybiravej?


Není, co jsem tam strčil to tam zatím jelo včetně metalickych...
0 x

hapi3
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod hapi3 » 5 years ago

co firmware? obsluhoval sem několik ray2 a nikdy nebyl problém s ether1 na gigu s poe. Všechny teda více méně vedou do poe switchů od ubnt případně mikrotik. Kabel je určitě ok?
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 5 years ago

u dvou jednotek jsem s tím problém měl, jedna pak skončila na reklamaci, když tam lehnul nějakej mosfet v napájení a po tom servisu se to už chovalo normálně, do druhé jsem dal metalické SFP, všechny jednotky napájím dvoulinkou, POE nepoužívám
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Nechci zakládat nové téma, nevím jestli se to tu někde řešilo, potřeboval bych napájecí kabel k RAY2, stačí asi dvojlinka, ale venkovní. Nevím úplně co použít, co jsem se ptal, tak jsem na pořádný venkovní kabel nenarazil. jediné na co jsem narazil je UBNT venkovní napájecí kabel, ale ta cena za metr je fakt velká, když člověk nechce celé klubo. https://www.discomp.cz/ubnt-venkovni-na ... 77455.html Co používáte vy ? Čistě teoreticky by tam mohla být cyky ta je na venek i když to není lanko a nebo nějaká venkovní CYSY. Díky za radu.
0 x