Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jakou sektorku a co na klienta ?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
wifi-pc
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Jakou sektorku a co na klienta ?

Příspěvekod wifi-pc » 10 years ago

Ahoj, jaky HW doporucite na sektor ve vetsim meste a jakeho klienta k nemu. cca tak 30 uzivatelu do budoucna. Vzdalenost od ap do 1 az 2KM. Diky
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

http://wifi.aspa.cz/ubnt-sektorova-ante ... 0-z100789/ to plus vejce s RBčkem a do 800m SXT jako klient, od 800m vějš JRCbox 20dB dual či MKčko QRT
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

wifi-pc
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod wifi-pc » 10 years ago

0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 10 years ago

L4 je na klienta zbytečný, podle mě stačí http://wifi.aspa.cz/mikrotik-routerboar ... a-z105759/
0 x
Petr Krist

wifi-pc
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod wifi-pc » 10 years ago

a doporuceni neco kolem 1 - 1,5km?
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 10 years ago

Směrovku a Groove
0 x

wifi-pc
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod wifi-pc » 10 years ago

nejsou s groovem problemy neco jsem cetl ze ano?!
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 10 years ago

A s čím nejsou problémy?
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 10 years ago

SXT na 800 metrů? To je docela mazec, jaké máte pak signály? Vždyť SXT je podobně jako Nanostation M5 Loco anténa s bídným ziskem a širokým vyzařovákem, pak je potřeba smažit výkon a pásmo vypadá jak vypadá... Na víc než 200-300 metrů bych to prostě nedal, tím spíš ve městě... NS loco u nás dáváme do 200 metrů, na větší vzdálenost nikdy.

To QRT už vypadá slušně, to by šlo použít i do 2 km.

A Groove nevím, stavět dneska jednopolarizační řešení v 5 GHz mi přijde jako blbost, tím spíš pokud proti tomu bude duální sektor.
0 x

wifi-pc
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod wifi-pc » 10 years ago

JA si take myslim. Uz jen jedine dual. Koukal jsem na qrt a vidim jem 2.4g
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

ve meste asi nebudes sam vid a vis kolik mrdniku chytnes na ten sektor ? a i SXT nachyta dost bordela. Smysl dava zminene pouziti RB Groove ac jen 1 polarizace, tak s kvalitni antenou ma dobrou nadeji na obstojny provoz. S groove jsou dobre vysledky, poruchovost je v podstate nulova.

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

QRT v 5GHz si musíš ještě chvíli počkat - ještě neni v prodeji. Na 1km by měl ještě fungovat Sextant, ale vždycky záleží na rušení.
0 x

wifi-pc
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod wifi-pc » 10 years ago

na ten sextant jsem take koukal. no vyzkousim
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 10 years ago

Zdravím,
už se to tady někde probíralo, ale než se pustím do home-made výroby, prosím dotaz: když dám dvě sektorovky 5G vedle sebe na stožár, vidí jedna druhou od -35 do -45, ať dělám co dělám. To už asi může dělat problémy. Má někdo pozitivní zkušenost s bočními plechovými křídly na bocích sektorovky? Raději si nechám poradit, protože ty nápady např. s plechy pod Omnitika jsou dle mého úplná fantazie (vyrobeno, ověřeno). Jen zběžně jsem dal mezi dvě sektorovky umístěné cca 1,5 m od sebe plech cca 50x50 a vidění se zmenšilo o 10-15 dB, to dle mého není zanedbatelné. Pokud se takové stínění provede cíleně a na obou anténách, MOHLO by to třeba přinést nějaký užitek. (Leze to přes antény, přijímače jsou dokonale stíněné.)
Pokud máte nějakou zkušenost, děkuji.
mpcz, 25.03.2014
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Pokud se ptáš na tohle ... tak Ubiquiti Rocket a klienty Nanobridge. Či ekvivalenty, na výběr toho pár je. Pár kliků a funguje to.

A pokud je to fakt větší město a teprve začínáš - vykašli se na to :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.