Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Skok s atheros 5213 (5G) na 3,5 km ... jake anteny ?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Skok s atheros 5213 (5G) na 3,5 km ... jake anteny ?

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

jake davate anteny ?? ... ja uvazuji mezi temito parabolami :

http://www.wifi-obchod.cz/produkt.php?ID=302

http://www.wifi-obchod.cz/produkt.php?ID=284

jake mate zkusenosti ?? stacila by ta 24db ?

diky
0 x

bob
Příspěvky: 48
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod bob » 18 years ago

Ja idem pouzit tieto pocul som na ne len samu chvalu http://www.i4shop.net/cz/iObchod/Catalo ... 27&it=9218
0 x

Steebe
Příspěvky: 110
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Steebe » 18 years ago

jo ta je vyborna BOBe

parabola je z hliniku nebo dural takze lehky akorat ma drobne mouchy
typu : ten zaric je pridelanej dost chatrne takze pokud pouzijes na pripojeni nejakey poradnej kabel typu NORDIX nebo co to je tak to ten ozarovac trochu vychyluje a hejbe se to , neni to moc pekny jak to vypada le facha to


a dalsi skusenost mam s parabolama od cznetu skoro stejnejma ty sou zase z nejakyho kovu takze parabola je skoro dvakrat tak tezka ale ma PERFEKTNI uchyceni zarice a libi se mi i uchyceni paraboly ke stozaru ...
Nevyhoda neni moc na radom ale skusenej bastlir ho zvladne udelat ...


Ofsetovy paraboly z me zkusenosti nebrat ikdyz meli mit nejakeych 29 db byly sme neschopny je zamerit na 500 metru :-D

jiny paraboly nebo anteny sem neskousel ...
0 x

Zdeněk.hb
Příspěvky: 157
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk.hb » 18 years ago

při představě, že na cca 15km mám na jedné straně 17dBm sektor http://www.i4shop.net/cz/iObchod/Catalog.asp?ca=1627&it=9271 a na druhé straně 24dBm Panelovku: http://www.i4shop.net/cz/iObchod/Catalog.asp?ca=1627&it=9325
a valí to, ale lepší by byli obě 24dBm.

Tak co by jste použili na 3,5Km? já nevím ale asi by stačily 19dBm http://www.i4shop.net/cz/iObchod/Catalog.asp?ca=1627&it=9313 tyhle používám na kratší vzdálenosti spolu s MK
0 x
Zdeněk Slanina
Havlíčkův Brod

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

sektor na pater ?? :shock:
0 x

chalan
Příspěvky: 322
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chalan » 18 years ago

Dade_Marfi píše:sektor na pater ?? :shock:
comu sa divis, pokial tam ma kvalitne dotiahnuty konekt (napr. optika alebo licencovany spoj) preco by odtial nemohol ist dalej sektorkami?
0 x

Steebe
Příspěvky: 110
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Steebe » 18 years ago

Dade_Marfi píše:sektor na pater ?? :shock:


ja vim jak si to myslel

spoj mezi jednotlivejma AP by mel byt co nejuzsi aby te a nebo aby si ty nerusil okolni site a tim je nejlepsi pouzit nejaky SMEROVY anteny coz sou ty parabolky nebo jine SMEROVE anteny


Sektorovky davat jen na pater mezi dva routery je docela prasarna tuhle prasarnu uznam jedine kdyz se do te patere pichne jeste dalsi stroj tak nemusis pouzivat dalsi kartu a antenu ....

jak tak koukam tak 5tka pujde zase brzo do kytek ..
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

presne tak ... na pater co nejuzsi paprsek ...
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

Proboha lidi, kam na to chodíte? Co legalita spoje? Pak to tady všude tak vypadá. Teï sem nedávno viděl na jednom spoji 29 parabolu a compex na plný výkon, to je fakt prasárna. Mě jede spoj s 24kama taky ale na 14km! na 3,5km rozhodně postačí 14-18db antény, donedávna jsem měl spoj s 11db sektorovkama na 2,4km a jelo to s přenosovou rychlostí kolem 600kB/s uplně v pohodě a uptime sem měl 1 měsíc, kdyby nebylo nějakého nastavování co jsem potřeboval udělat, drželo by to v jednom kuse.
0 x

Zdeněk.hb
Příspěvky: 157
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk.hb » 18 years ago

Steebe píše:
Dade_Marfi píše:sektor na pater ?? :shock:


ja vim jak si to myslel

spoj mezi jednotlivejma AP by mel byt co nejuzsi aby te a nebo aby si ty nerusil okolni site a tim je nejlepsi pouzit nejaky SMEROVY anteny coz sou ty parabolky nebo jine SMEROVE anteny


Sektorovky davat jen na pater mezi dva routery je docela prasarna tuhle prasarnu uznam jedine kdyz se do te patere pichne jeste dalsi stroj tak nemusis pouzivat dalsi kartu a antenu ....

jak tak koukam tak 5tka pujde zase brzo do kytek ..


Do kytek by šla pokud by tam ten sektor nebyl. kdybych tam měl nacpat několik 5.xGhz APček kde bude muset každé mít jinou frekvenci tak se zachvilku setkám stím že mě začne někdo křižoivat s frekvencí stejnou nebo blízkou mé a začne mě rušit. Sektorem jsem obsadil jen jednu frekvenci. Spoje na vzdálenost mezi 10-20 km. zatím jsou na sektor připojeny dva stroje. ale potřebuju jich napíchnout víc. tak jak to řešit? Mám tam snad na ty vzdálenosti nacpat na jeden bod 6 24dBm směrovek? Dy je to podle mě blbost. nehledě na nákladnost.
0 x
Zdeněk Slanina
Havlíčkův Brod

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

to Zdeněk.hb - no ano v tvem pripade chapu, ja mluvil o PtP ... ale ty tady rikas ze to mas multipointove ... a to je rozdil .... btw: jak nastavujes ACK kdyz mas kazdy point jinak daleko ??
0 x

Steebe
Příspěvky: 110
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Steebe » 18 years ago

Zdeněk.hb píše:
Steebe píše:
Dade_Marfi píše:sektor na pater ?? :shock:


ja vim jak si to myslel

spoj mezi jednotlivejma AP by mel byt co nejuzsi aby te a nebo aby si ty nerusil okolni site a tim je nejlepsi pouzit nejaky SMEROVY anteny coz sou ty parabolky nebo jine SMEROVE anteny


Sektorovky davat jen na pater mezi dva routery je docela prasarna tuhle prasarnu uznam jedine kdyz se do te patere pichne jeste dalsi stroj tak nemusis pouzivat dalsi kartu a antenu ....

jak tak koukam tak 5tka pujde zase brzo do kytek ..


Do kytek by šla pokud by tam ten sektor nebyl. kdybych tam měl nacpat několik 5.xGhz APček kde bude muset každé mít jinou frekvenci tak se zachvilku setkám stím že mě začne někdo křižoivat s frekvencí stejnou nebo blízkou mé a začne mě rušit. Sektorem jsem obsadil jen jednu frekvenci. Spoje na vzdálenost mezi 10-20 km. zatím jsou na sektor připojeny dva stroje. ale potřebuju jich napíchnout víc. tak jak to řešit? Mám tam snad na ty vzdálenosti nacpat na jeden bod 6 24dBm směrovek? Dy je to podle mě blbost. nehledě na nákladnost.




Snad sem to napsal dost jasně ....









Dade_Marfi píše:to Zdeněk.hb - no ano v tvem pripade chapu, ja mluvil o PtP ... ale ty tady rikas ze to mas multipointove ... a to je rozdil .... btw: jak nastavujes ACK kdyz mas kazdy point jinak daleko ??


ACK se nastavuje podle toho co je nejdal ne ?
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

no nejdal .... to si nejsem jisty ... ja ziju v presvedceni ze se nastavuje presne PtP ... a ze kdyz dam vzdalenost moc velkou tak roste ping a ze kdyz moc malo zarizeni se nevidi ...

pletu se hodne ?
0 x

Zdeněk.hb
Příspěvky: 157
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk.hb » 18 years ago

Dade_Marfi píše:to Zdeněk.hb - no ano v tvem pripade chapu, ja mluvil o PtP ... ale ty tady rikas ze to mas multipointove ... a to je rozdil .... btw: jak nastavujes ACK kdyz mas kazdy point jinak daleko ??


v MK ho nechám dynamicky a on se přizpůsobuje. Alespoň to tak zatím funguje :)
0 x
Zdeněk Slanina
Havlíčkův Brod

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

fakt ?? :shock: to je husty takze jako treba v trangu ??
0 x