Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Sháním firmware pro Straightcore WRT-312

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Sháním firmware pro Straightcore WRT-312

Příspěvekod Selič » 10 years ago

Neměli byste někdo funkční firmware pro Straightcore WRT-312?
Mám několik ks s 1.7.3EN a pokud se zapne jakékoliv šiprování na wifi, tak se nejde připojit. Po přehrání na 1.7.2CZ stažený z internetu situace stejná. Bez šifrování wifi jede bez jakýchkoliv problémů.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

A jaký potřebuješ? Mám 1.6.2, 1.6.3 a 1.6.5

pak mám další pro wrt311
0 x

RadekP
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod RadekP » 6 years ago

Dobry vecer, ma dnes prosim jeste nekdo nejaky funkcni / bezproblemovy firmware k WRT-312 (staci 1.6.3, 1.6.4 . . .) ? Pokud ano prosim o jeho zaslani na rpekarek@centrum.cz. Diky
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

pro 312 jsem nasel 1.5.7-rc5 , 1.6.0 , 1.6.2 , 1.6.3 , 1.6.5 , 1.7.0 , 1.7.2 , 1.7.3

uz si to nepamatuji, ale mel bych mit firmwares asi pro vsechny verze
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Selič píše:Neměli byste někdo funkční firmware pro Straightcore WRT-312?
Mám několik ks s 1.7.3EN a pokud se zapne jakékoliv šiprování na wifi, tak se nejde připojit. Po přehrání na 1.7.2CZ stažený z internetu situace stejná. Bez šifrování wifi jede bez jakýchkoliv problémů.

Zdravím,
při vývoji firmware do těchto verzí WRT jsem spolupracoval, sice absolutně minimální měrou, ale natolik, abych věděl, že verze 1.7.3CZ je poslední verze. Ta se dá bez problémů sehnat.
WRT 3xxx je asi jediná krabička, proti které se dala měřit spolehlivě rychlost z Linuxu i Windowsu. Na svou dobu to byla rarita a dá se říci, že kromě vzácných vyjímek je tomu tak i dnes. Snažil jsem se nabídnout / vsunout tu potřebnou krátkou rutinu (je to pár bajtů linuxu) i do dalších krabiček, ale nepodařilo se. Strojnímu zámečníkovi dnes nikdo nevěří.
Měření můžeš vyzkoušet, pokud by byla k tomu příležitost. SW do WIN jsem tu dal. V době ROS to samozřejmě už to kouzlo nemá.
Co se týká toho šifrování, chyba bude asi jinde, mám těch WRT 3XX ještě v síti pár desítek a všechny šifrují a fungují. Co proti WRT nefunguje a jaký to má software/firmware? A jaké šifrování je použito?
mpcz, 31.jan.2018
NETTEST.zip
(114.56 KiB) Staženo 191 x
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

raritou i techto zarizeni bylo hlavne to, ze kdyz se masina spatne vyspala, zmizel z ni nejaky klic (ci co) a pak uz byla pouzitelna jen pro elektroodpad.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Aha, a kolik jich bylo? Měl jsem jich svého času stovky a ničeho jsem si nevšiml. Pokud byl mimo kondici EON a resetlo se to, stačí dát default nebo přehrát firmware po LANce a je to. Nevyhodil jsem ani jeden. A krom toho, byl to jediný AP, který měl můj oblíbený mód BRIDGE, s velmi solidním VF výkonem. A to mluvíme o technologii staré cca 10 let. Většina ho nemá dodnes. Ani bridge, ani výkon.
mpcz, 31.jan.2018
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

reset píše:raritou i techto zarizeni bylo hlavne to, ze kdyz se masina spatne vyspala, zmizel z ni nejaky klic (ci co) a pak uz byla pouzitelna jen pro elektroodpad.

Myslíš to jak se v roho místo WRT-311 zobrazilo SC-GENERIC? Ano to se dělo, ale mělo to jednoduché řešení. Stačilo nahrát zpět jakýkoliv soubor s uloženou konfigurací a najednou z toho bylo zase WRT311 :)
0 x

RadekP
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod RadekP » 6 years ago

do WRT-312 jsem nahral verzi firm. 1.6.3 a SC-GENERIC ma v v pravem hornim rohu porad ? Ma cenu zkouse jeste starsi firm. ?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

RadekP píše:do WRT-312 jsem nahral verzi firm. 1.6.3 a SC-GENERIC ma v v pravem hornim rohu porad ? Ma cenu zkouse jeste starsi firm. ?

Nemá. Klasickým nahrátím firmware to dle mého neopravíš.
mpcz, 1.feb.2018
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

RadekP píše:do WRT-312 jsem nahral verzi firm. 1.6.3 a SC-GENERIC ma v v pravem hornim rohu porad ? Ma cenu zkouse jeste starsi firm. ?

Jak jsem psal, firmware to neopravíš. Je jedno co tam dáš. Potřebuješ uloženou konfiguraci (v době kdy se hlásí jako wrt311), tu tam nahraješ a potom to je OK
0 x

RadekP
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod RadekP » 6 years ago

ulozenou konfiguraci jsem tam nahral byt z jine WRT-312 jeste pred tim ale mam tam stale SC-GENEric, nema prosim nekdo k WRT-314 firm. 1.7.3 ?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Jo tak musel tam být firmware 1.6.x aby se ta oprava povedla. Od 1.7.x výš už to nešlo
0 x

RadekP
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod RadekP » 6 years ago

ok, je ted uz to jde a mam tam zase WRT-312. diky

nevedel by nekdo proc u WRT-314 firm. 1.7.0, 1.7.2 hapruje rychlost pres wifi ? Mel jsem tam drive tez z tohoto pohledu problematicky firm. 1.7.3 ovsem po nahrati 1.bin firm. 1.7.2 se zdalo, ze by to mohlo frcet
0 x

RadekP
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod RadekP » 6 years ago

nekde jsem cetl, ze jsou snad firmwary pro WRT 312 vs. 314 stejne > ma prosim nekdo realne overeno ? diky
0 x