Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cambium ePMP 1000

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Cambium ePMP 1000

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

Na netu jsem našel něco o těch nových Cambium hračkách. Přijde mi odvážné uvádět na trh prehistorickou 2x2 MIMO obohacenou drahým GPSsync, když se čeká ACčkový Nanobeam příští týden. Ale kdo chce kam... .

http://www.epmp.cz
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 10 years ago

Ceny jsou krásný.
Každopádně nevěřím že to v 5GHz bude fungovat o tolik líp abych na klientovy připlácel +1000,- a za sektor + 8000,-
0 x
Bývalý ISP...

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

UBNT uz toho naslibovalo .... a kde je jejich gps zazrak ??? a i jine zazraky co naslibovali? rekl bych kde jsou ale byl bych sprostej :D
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

Tomáš Nesrsta píše:Ceny jsou krásný.
Každopádně nevěřím že to v 5GHz bude fungovat o tolik líp abych na klientovy připlácel +1000,- a za sektor + 8000,-



Tak ono je to leckde s 13dBi anténkou nepoužitelý, má to jen 100Mbs ethernet což už je dneska škoda. Možná to líp jak Nanostation M5/Loco fungovat bude, ale znovu se ptám - má cenu investovat jen do 2x2 MIMO byť se syncem, když AC produkty se už uvádějí na trh? :wink: Možná nějaké podnikové řešení, ale pro ISP který se dneska dělí na UBNT/Mikrotik je to o ničem.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

Ono ne vse je jen o velikosti anteny cim vic pruhu tim to taky neni vic adidas ....
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

hmm, ono má gps nějak zásadně pomoct? v čem? okolní rušení bude stále stejný a snad neni nikdo tak blbej aby používal stejnej kanál na 3 sekttorech na sajtu, nebo jo? o ACčku který přidalo pouze větší modulaci si moc nemyslim, větši modulace je méně průrazná, líp zarušitelná atdd. v čem je lepší než aktuální Nko?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

Kdyby do toho dali 18-22dBi klienta + měli v nabídce něco jako bude Nanobeam byť bez ACčka a jen 100Mbs portem, tak by udělali mimo jiné i pro éter líp jak s 13dBi obdobou M5Loka.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

hapi píše:hmm, ono má gps nějak zásadně pomoct? v čem? okolní rušení bude stále stejný a snad neni nikdo tak blbej aby používal stejnej kanál na 3 sekttorech na sajtu, nebo jo? o ACčku který přidalo pouze větší modulaci si moc nemyslim, větši modulace je méně průrazná, líp zarušitelná atdd. v čem je lepší než aktuální Nko?



No ono půjde o to že lidi na blízko (do cca 300-500m) si to užijí líp, asi to bude s ACčkem i o trošku jiné filozofii hustoty vysílačů. Co prosáklo jsem psal už jinde 30% nahoru PtMP a 2-3x u PtP. Každopádně GPSsync může být fajn a je škoda že to UBNT nikdy nedalo na trh v podobě před 3 lety AirBeamu (GPSsync+ tuším sedm řad plíšků o 16 stupních v jedné 90 sektorce). Akorát ta latence je u ePMP 17ms což je vcelku dost.
0 x

melvi
Příspěvky: 158
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod melvi » 10 years ago

Moc hezké řešení, ale nedávám mu žádnou šanci na přežití.

Chybí směrovější klient, 13dB je úlet, vhodný tak na vesnici a tam nepotřebuji GPS
A přišlo to o 3 roky později, než mělo.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

No právě to načasování s uvedením na trh je katastrofa asi největší. Podnikové řešení to ale bude nejspíš dobré.
0 x

bartes
Příspěvky: 80
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod bartes » 10 years ago

Tak ono AP ma giga port a u klienta ze je 100Mego ... tak skoda to je ale kdyz vezmu ze to na 20MHz kanalu da 80-90Mbps a na 40MHz +150Mbps tak si nedovedu predstavit ze bych nabizel tarif co by ten 100Mega port nedal nedava mi to smysl pokud se bavime o PMP .... jinak synchro kdo nepoznal tezko asi uveri a pochopi ... kdo pouzival vi o cem je rec... pokud stavi ted nekdo body kde ma 2-4 AP na jednom miste asi ok pokud neladi mimo pasmo atd. ale pokud tam potrebuju tech kusu vic tak je to k nezaplaceni ...
0 x

Rambo
Příspěvky: 54
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Rambo » 10 years ago

synchro je více méně jediná věc co se mi na tom líbí. Jinak mi to příjde jako nedodělek... Včera jsem na té předvaděčce byl a "jednáme" o zapůjčení "APčka" a "5ti" klientů, aspoň nějaká taková nabídka nám přišla do mailu, tak uvidíme, ale rozhodně mi tam chabí hromada zobrazených informací, co se týká parametrů spoje ("kvalita", chybovost, a hlavně SCAN...). Ale cenová politika vypadá použitelně, jen kdyby byla "klientská jednotka bez integrované antény", kde bych si dal anténu dle potřeby. Jo a ještě aby se dal regulovat výkon bez toho aby mi do toho kecala jednotka. A zdá se mi nízká citlivost jednotek. Jo a co je na pytel, je že to má pasivní POE s prohozenou polaritou proti Mikrotiku/UBNT, je stejné jako měli Canopky...

Funkce co se mi líbí:
-Synchronizace
-Řízení vysílacího výkonu u klienta APčkem, aby byla kolem přednastavené hodnoty.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Ved to je opajc Rocket Titanium sektory. GPS? prosim vas..... a tie ceny su vazne na pobavenie.
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 10 years ago

Hodne drahe srandovni hracky co prisly na trh tak pozde, ze skonci drive nez zacali. UBNT staci dotahnout GPS sync a bude to zas o jinem. Za me zbytecne hracka, ktera bude zasirat pasmo a nebude videt beznym wifi HW ... :roll:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

Hezky receno staci dotahnout .... jak dlouho uz se gps jejich zelezo prodava a zatim porad konec v nedohlednu ...
0 x