Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cambium ePMP 1000

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
packetmaster
Příspěvky: 49
Registrován: 10 years ago

Re: Cambium ePMP 1000

Příspěvekod packetmaster » 9 years ago

ad.rock píše:My jsme ePMP1000 kvapně vrátili a nasadili PMP450. Stejná místa, neporovnatelně lepší výsledky!

A to koncový klient PMP450 zaplatí ? Nebo u nich tak výrazně klesla cena ?
0 x

ad.rock
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod ad.rock » 9 years ago

packetmaster píše:
ad.rock píše:My jsme ePMP1000 kvapně vrátili a nasadili PMP450. Stejná místa, neporovnatelně lepší výsledky!

A to koncový klient PMP450 zaplatí ? Nebo u nich tak výrazně klesla cena ?


1/ U nás to koncový klient neplatí.
2/ Cena klesla.
0 x

bartes
Příspěvky: 80
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod bartes » 9 years ago

Kolik je ta cena? Pokud to neni tajne a za jakou kapacitu?
0 x

almat
Příspěvky: 10
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod almat » 9 years ago

0 x

bartes
Příspěvky: 80
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod bartes » 9 years ago

Jakou mate propustnost na sync AP(fw 2.3.4)? Mame jedno se tremi STA ( zadna parabola klasik klient )a propustnost je tam cca 65-70Mbps na DOWN nejblizsi klient je na 1.5km a nejvzdalenejsi 2,5km vsichni jsou mimo zastavbu jen pres pole takze cisto . A druhe mame v zastavbe je tam 23 klientu ve vzdalenosti od 100 do 1,5km a max propustnost je tam okolo 45Mbps vic ani tuk ... downlink quality a capacity je na obou AP u vetsiny klientu na 100% a sem tam nekdo ma v jednom smeru horsi hodnotu

zajimalo by me kolik kdo protlacite pri urcitem poctu klientu pres sync AP?
0 x

wirelessguy
Příspěvky: 17
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod wirelessguy » 9 years ago

bartes píše:Jakou mate propustnost na sync AP(fw 2.3.4)? Mame jedno se tremi STA ( zadna parabola klasik klient )a propustnost je tam cca 65-70Mbps na DOWN nejblizsi klient je na 1.5km a nejvzdalenejsi 2,5km vsichni jsou mimo zastavbu jen pres pole takze cisto . A druhe mame v zastavbe je tam 23 klientu ve vzdalenosti od 100 do 1,5km a max propustnost je tam okolo 45Mbps vic ani tuk ... downlink quality a capacity je na obou AP u vetsiny klientu na 100% a sem tam nekdo ma v jednom smeru horsi hodnotu

zajimalo by me kolik kdo protlacite pri urcitem poctu klientu pres sync AP?


Asi nejidealnejsi by bylo to hodit do LinkPlanneru a ten povi jake parametry a propustnosti lze ocekavat.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 8 years ago

Zdravím všechny,

řešil někdo problém s kolokací s tímhle krámem? Ve chvíli, kdy cambium zapneme, tak ostatní rádia na stejné frekvenci, která ho slyší (tedy i na -75), zdechnou. Tedy nejen rádia na situ, ale klidně i 1 km daleko. Testovaný "poškozený" je UBNT.

Dík za odpověď.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 8 years ago

Koupil jsem si ePMP Force 110 PTP a cekal jsem ze to bude fungovat. Bylo me to vychvaleno do nebes, jak to umi 200Mbits na 5 km uplne v pohode, ze to maj tam a tam atd. Vic muziky udelam MK AC. Ale chtel jsem to proste zkusit, abych nepomlouval dokud to nedrzim v ruce

Kdyz pominu pocatecni nastaveni - Se mi to nakonec na stole slinkovalo. Nema to ani scan no proste hruza.

Tak jsem to vytahnul na testovacku ven, spoj na 700m -43dB, stahnul jsem to vykonama az na 60 dB. Fajn to je super.

A ted prijde to hlavni, jakmile pres to pustim trafik, staci blbej BT, tak z toho vytahnu sotva 20MBits a do 5 vterin se to rozpoji a hlasi RADAR DETECT, pak to chvili hleda a zase se to spoji. Takhle se to porad opakuje.

Mam to v modu ePTP Master a ePTP slave. V nicem jinym se to neslinkovalo

Software 2.5.2

Nemato to nekdo nasazeny, delam nekde chybu ?
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 8 years ago

Mám doma apčko a 5 klientů, nechceš to? :))
Taky jsem se nechal ukecat, ale skončil jsem u nastavování a zprovoznění na stole. Na tohle prostě nemám čas ani chuť. To samé v bledě modrém je například Siae spoj. Potřebuju to nastavit, nasadit a jede se, a ne půl dne laborovat jak se kde co nastavuje, a že nejde tohle a tohle. Podle mě ten samý odpad bude ten metrolink 60Ghz. Řekl bych levný šmejd, ale to cambium zase tak levné není.
Psal jsem na Aspu aby mě poslali nějaké bližší info ohledně toho ePMP, ale žádná odezva. Teď jsem po nějaké době psal znova že to nechci a ať si to vemou zpátky, stále žádná odezva :)
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 8 years ago

tak o SIAE me ani nemluv, mam tady dve 17GHz, nastavit to byl porod. No uz je to nastaveny tak ok a jede to. Ale .... skoda mluvit

Presne tak v dnesni dobe, uz to neni o tom hledat jak co nastavit, testovat hledat, hrat si s tim. Dnes je potreba intiutivni ovladani, podpora a funkcnost a spolehlivost.

U hracky za 15 tisic bych cekal ze to bude alespon fungovat. To lepsich vyslednku udelam s ACckem a mam ho cele pod kontrolou a cenove tak 1/3
0 x

menicks
Příspěvky: 233
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod menicks » 8 years ago

Jestli chcete tak je koupíme za nějakou dobrou cenu :)
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 8 years ago

Tak prodat je samozrejmne muzeme. Ale ja bych to rad videl funkci. Protoze jinak budu na pockani rikat ze vetsi sra..u jsem nevidel

Ale napadej me dve veci proc tady nejsou rady co stim

1) nikdo si to nekoupil, pac je to jrozne drahy a proc neco zkouset, kdyz mam sve zabehle

2) nikde nehce priznat ze to koupil a stalo to za hovno. Tak at se spali i ostatni

Ja tikam je to nahovno a chci to videt fukcni. Protoze pokud to nejde rozbehat, relativne jednoduse TAK SI TO NEKUPUJTE JSOU TO VYHOZENE PRACHY
0 x

kousek
Příspěvky: 114
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod kousek » 8 years ago

1) tak si to nekupuj, když na to nemáš a to neumíš rozběhat :-) :-)
2) kdo to nasadí, neví o tom, tudíž to neřeší.

jestli to chceš vidět funkční. Tak si to hold budeš muset rozběhat :-)
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 8 years ago

sorry, ale nemyslim si ze bych neumel neco rozbehat. Ja jsem to rozbehal, ale to nerikam. Ale kdyz pri testu behem 3 vterin do hodi DFS scaning a dopoji radio. A to dola porad dokola, dokud trafik neprestane. Tak to nebude asi problem ve me.

Navic jsem myslel, ze tady resime jak to rozbehat a ocekavam, ze kdyz napisu problem, tak mi nekdo alespon poradi, coz bohuzel z tve strany asi nebude.


ty mas nejake Cambium ? Aby jsi se podelil o zkusenost ?


kousek píše:1) tak si to nekupuj, když na to nemáš a to neumíš rozběhat :-) :-)
2) kdo to nasadí, neví o tom, tudíž to neřeší.

jestli to chceš vidět funkční. Tak si to hold budeš muset rozběhat :-)
0 x

Caleb
Příspěvky: 22
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Caleb » 8 years ago

Moje zkusenost s Cambium ePMP 1000 je
- nefunkcni DFS (neustaly radar detect)
- neumi to normalne scanovat (takze vybrat volny kanal je porod)
- jedinej funkcni rezim je PtP (vsechny ostatni rezimy maji nepouzitelnou latenci a velmi spatnou stabilitu).

Opravdu jsem nastavovanim a ladenim ruznych parametru stravil hodne casu, videl jsem spoustu cambium prednasek na youtube, kompletne jsem prostudoval manual a muzu zodpovedne rict, ze uz me ani nenapadne to koupit. Napad a technologie jsou fakt sympaticke, jedinej problem je, ze ve vzduchu to nefunguje.
0 x