Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nove generalni povoleni z CTU pro pasmo 71/81GHz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Re: Nove generalni povoleni z CTU pro pasmo 71/81GHz

Příspěvekod milan.zelina » 10 years ago

Portál již funguje a spoje se dají registrovat.
MZ
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Jo. Kolega říkal ... nezměnilo se vlastně nic. Formulář ve formfilleru se musí vyplňovat stále. Takže je navíc jen "registrace uživatele" ... a spoje tam budou dvakrát, i z té staré registrace. A výsledek bude opět ten excel stažitelný z webu. Ani vlastní spoje nejsou vidět, jen ty žádosti.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 10 years ago

tak si mi ten jejich systém podařilo rozmr**t tak že už se tam nemůžu ani přihlásit :-D natož pak registrovat spoj ...
0 x
Bývalý ISP...

tramker
Příspěvky: 2
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod tramker » 10 years ago

Kdyby mel nekdo zajem, zkonvertoval jsem ten XLS soubor do KML pro Google Earth.
Programek na konverzi z CSV zde.
0 x

tramker
Příspěvky: 2
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod tramker » 10 years ago

Vsimli jste si, ze rada tech spoju v novym systemu (evidence_pevnych_spoju_19_03_2014.xls) ma spatne jednu ze souradnic ? Ve srovnani se starsi verzi je to dobre videt, zkombinoval jsem to ted do jednoho souboru (link vyse). Zajimalo by me kde to vzniklo, mozna by mohl nekdo koho se to tyka, porovnat udaje na mape s tim co jim tam posilal (ja doted nic nemel, tak nemuzu).

EDIT: ČTÚ mělo skutečně chybu v datech, už to opravili. Aktuální KML a Google Maps.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Zajímavé ... spoje lze evidovat. Ale už se nelze podívat na již existující. Člověk by řekl, že ta evidence je právě kvůli řešení možných problémů se vzájemným překážením ...

No a nejzajímavější byl dotaz nějakého zaměstnance: ani nevím, zda ta data někde máme - proč to vlastně chcete?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 5 years ago

ludvik píše:Zajímavé ... spoje lze evidovat. Ale už se nelze podívat na již existující. Člověk by řekl, že ta evidence je právě kvůli řešení možných problémů se vzájemným překážením ...

No a nejzajímavější byl dotaz nějakého zaměstnance: ani nevím, zda ta data někde máme - proč to vlastně chcete?

Ale lze, ČTÚ dává k dispozici anonymizovaná data v CSV. A ty se rozhodlo pár lidí periodicky stahovat a házet do mapy, moje oblíbená implementace je třeba od pánů z Amigonetu: https://80ky.amigonet.cz
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

A kde ty data jsou? Když o nich neví ani zodpovědná osoba?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 5 years ago

ludvik píše:A kde ty data jsou? Když o nich neví ani zodpovědná osoba?


www.ctu.cz "Databaze" -> "Technické údaje pevných rádiových systémů typu bod-bod v pásmech 71-76 GHz a 81-86 GHz"

https://www.ctu.cz/vyhledavaci-databaze ... yhledavani
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Hmm. Tak to je jasný. Jsem slepý ...
Ale to neomlouvá toho zaměstnance ČTÚ.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

menicks
Příspěvky: 233
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod menicks » 5 years ago

cerva píše:
ludvik píše:Zajímavé ... spoje lze evidovat. Ale už se nelze podívat na již existující. Člověk by řekl, že ta evidence je právě kvůli řešení možných problémů se vzájemným překážením ...

No a nejzajímavější byl dotaz nějakého zaměstnance: ani nevím, zda ta data někde máme - proč to vlastně chcete?

Ale lze, ČTÚ dává k dispozici anonymizovaná data v CSV. A ty se rozhodlo pár lidí periodicky stahovat a házet do mapy, moje oblíbená implementace je třeba od pánů z Amigonetu: https://80ky.amigonet.cz


No nevím jak je to aktuální řekl bych že tam jsou data tak rok zpátky.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 5 years ago

ROFL,

každý den se stáhnou data z ČTU a vyplivnou do mapy .. :-)
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

náš spoj tam byl do týdne od odeslání formuláře.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Ahoj,

nevíte zda se s příchodem 60GHz bude toto pásmo ohlašovat přes stejný imbecilní systém, jako pásmo 80GHz?
Nevíte, zda někdo nevyvinul nějakou apku, pro automatické vyplnování / správu těch formulářů?

Má představa by byla kdyby byl systém od CTU pro tato "ohlašovaná" pásma nový neco jako:

, na mapě podobné "80ky.amigonet.cz" vyberu bod A a bod B vyberu šířku pásma a výkony, vyberu anténu a u HW MW jednotek mám možnost bybrat nebo založit vlastní..
formulář / systém mě může upozornit - nabídnou nejvýhodnější freq / polarizaci, aby bylo pásmo co nejlépe využito, na mapě si mohu zkontrolovat své i cizí spoje, portál by umožňoval SZ technickým správcům spojů, pro vzájemnou koordinaci. (krásná pohádka). Teď se vraťme na zem k 602ce...

Richard
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

Čus,
jestli dá ČTU k dispozici data jako u 80GHz taky pro 60GHz, tak to do stejný mapy vyplivnem :-) akorát to bude na 60ky.amigonet.cz .-)
3 x