Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ericsson 32 GHz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
PTUMA
Příspěvky: 51
Registrován: 11 years ago

Re: Ericsson 32 GHz

Příspěvekod PTUMA » 11 years ago

Viktor Novotný píše:Alcoma mini pojitka sdruzovat na L1 neumi ... ale idu+odu rada F sdruzovat umi ... jen u tech idu je to dost o tepolote (jede i za velkeho vedra ale skodi jim to, nejlepe drzet idu pod 50st), idealne mit klimatizaci na sajtu, nebo vetraky co honi rackem luft.


IDU a teplota to je alfa a omega všech splitových řešení, nejenom spojů Alcoma.... Zde bych jen rád doplnil dvě zásadní informace. Konfiguraci 2+0 je u "F" spojů Alcoma je možné provozovat v rámci různých frekvenčních pásem. Pro slučování dat na L1 (naše funkce RadioLaGG) je bez ohledu na frekvenci jediná podmínka, které se týká stejné šíře pásma - musí být stejná na obou modemech. V tomto případě se pochopitelně ztrácí komfort jednoho anténního systému (výjimka je pásmo 10 a 11GHz), ale jinak při využití stejné frekvence lze standardně využívat xpic a tím i dvě odu do jedné antény.

Co se týká minipojítek ALCOMA, tak modemy po HW stránce jsou na Xpic připraveny a toto řešení plánujeme uvést na trh v roce 2013. Funkce radiolagg (sdružovat data na L1) bude taky, ale o něco později v průběhu roku.
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 10 years ago

Rad bych se zeptal stávajících uživatelů PT2010 na zkušenosti s distributory, muzete se podelit, prosim? Jde mi hlavne o dodaci lhuty, servisni zajisteni a záruky. Ma nekdo případně pt2010 v 11ce, nebo české 10ce? Údajně je možné si ji na zakazku takto objednat. Díky.

edit: kromě VanCo
0 x
Lukas Kristek

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 10 years ago

lukas píše:Rad bych se zeptal stávajících uživatelů PT2010 na zkušenosti s distributory, muzete se podelit, prosim? Jde mi hlavne o dodaci lhuty, servisni zajisteni a záruky. Ma nekdo případně pt2010 v 11ce, nebo české 10ce? Údajně je možné si ji na zakazku takto objednat. Díky.

edit: kromě VanCo


PTcko nemuzu zatim slouzit, ale pouziva se celkem bezne splitova RAU2X 10GHz s indexem 41/45, coz je ODU presne na ceskou desitku s duplexem 168MHz. Ne ze bys to tu vyuzil, ale umi to na 10GHz i 56MHz kanal a 23dBm na TX :-) Zvlada 1024QAM. Novejsi verze A je plne softwarove nastavitelna RX/TX, takze az udela v roce 2015 CTU z 10tky placeny pasmo a prijme koordinacni model ETSI s duplexem 350MHz, nebude treba menit zelezo.
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 10 years ago

To by me zajimalo jak se s tim vyrovna diplexer
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 10 years ago

Nevim jak to maj u tech novych jednotek, ty jsem zatim nekuchal, protoze jsou v zaruce, ale u stary RAU1 se da ODU otevrit a filtr jednoduse prehodit. Dtto se z jakykoliv jednotky da udelat jinej subband, pripadne zmenit TX/RX horni/dolni.
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 10 years ago

Aha.. takže vyměnitelný potrubí.. Nic nového pod sluncem :))
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 10 years ago

Díky za informace, split cn510 jsem si nedávno osahal, moc pěkné, ale já to neupotrebim, jdu do pt2010, už mám vybráno, jen ladim servis...

Ad harmonizace. To jako že někdo přijde a řekne "jeee kuci, sorry, ale demontujte si těch několik tisíc beden a kupte si novy"? Nee, tomu prostě nevěřím...
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 10 years ago

proc ? jen dokoupis licence ... je to spis otazka kdy to udelaji a kdo to bude tlacit co nejdale .. nic jine ...
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 10 years ago

Nj, to beru, ale pokud ti někdo změní duplex, tak to softwarove neporesis...
0 x
Lukas Kristek

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 10 years ago

Insider píše:Aha.. takže vyměnitelný potrubí.. Nic nového pod sluncem :))


O nikoliv. U RAU2X(A) je duplex menitelny softwarove.
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 5 years ago

Měl bych zde dotaz zejména na fundovanější osoby. Je možné u Minilinku routovat provoz přímo v rámci magazínu nebo je potřeba si jednotlivé spoje vytáhnout ve vlanech a odroutovat si to routerem venku? Zahlédl jsem tu zmínku o podrobnější konfiguraci OSPF pouze z CLI, ale už se mi nedaří pořádně dohledat, zda umí NPU i L3 routing nebo jen čistě L2.

Děkuji.
0 x