Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Skryte SSID

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
netko
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Skryte SSID

Příspěvekod netko » 11 years ago

Ahojte pouzivame skryte SSID ale aj napriek tomu ze je skryte sa nam niekdo naburava na APcka poradte akym sposobom vie odhalit to skryte SSID menime ho raz za tyzden ale ani to nepomaha. Aky sposob na to je skusam cely den na to najst software ale nic neni cim nas moze odhalit.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Odposlechem ...

Ale hlavně, jak se mu to povedlo jednou, vícekrát to dělat nemusí. Ať měníš jak měníš. Pro připojení je totiž potřebná MAC adresa, v tomto případě se jí říká BSSID. A tu zaručeně neměníš. Pokud chceš opravdu zabezpečení, tak máš vlastně jenom jednu možnost - WPA2-PSK s dostatečně složitou frází. Ani skrytí SSID, ani MAC filtr, ani jiné typy šifrování (WEP, WPA) nejsou bezpečné.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 11 years ago

WPA2 co jineho chces?
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

netko
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod netko » 11 years ago

Daxxim píše:WPA2 co jineho chces?


ahojte chcem prist na to ako sa mu to podarilo lebo soft na toto sa mi nedari najst.
0 x

Standa99
Příspěvky: 216
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Standa99 » 11 years ago

Zkus si dát vyhledat na youtube "hidden ssid" a uvidíš. Vždyť to není žádná ochrana.
0 x

netko
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod netko » 11 years ago

Standa99 píše:Zkus si dát vyhledat na youtube "hidden ssid" a uvidíš. Vždyť to není žádná ochrana.


no az tak vela ich neni Kismet nefunguje tak porad.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

mám takový pocit, že na to stačí i Snooper z mikrotiku.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

netko
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod netko » 11 years ago

ludvik píše:mám takový pocit, že na to stačí i Snooper z mikrotiku.


mas zly dojem testujem to a ziadnu siet ktoru som skryl som nenasiel.
0 x

Standa99
Příspěvky: 216
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Standa99 » 11 years ago

Že ty to neumíš, tak neznamená, že to nejde. WiFi kartu musíš mít přepnutou do monitor (promiskuitního) modu. Potom to zjistíš i touhle blblou trialkou http://www.tamos.com/products/commwifi pod windows, pokud samozřejmě nainstaluješ jejich drivery. Tu http://www.tamos.com/products/commwifi/adapterlist.php jsou podporované chipsety.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Zase otázka zněla, jak zjistit SSID, když je skryté :-) A to opravdu snooperem nejde. Ale že tam ta síť je zjistit lze. Teď jsem to zkusil.
Akorát mě zarazilo, že už se tam neumí připojit android ... je teda fakt, že jsem to nikdy nezkoumal. Ale žiju v tom, že by to jít mělo.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

nejsem si jistej ale ssid slouží k tomu samímu asi jako dns. Pro nás tupý lidi který si nedokážou zapamatovat macovku tu je ssid stejně jako si nikdo nebude pamatovat ip adresu seznamu.

Pamatujete na dlink- DWL900+? to bylo sraní když se vyměnilo APčko že? protože ty mrchy se připojovaly na mac adresu apčka.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Tojo ... ale žiju v tom, že při připojení na skryté SSID lze vyslat z klienta paket a apčko se ozve. Už tedy nevím jestli jen "jo, to jsem já", nebo přímo SSIDčkem. Dost ovšem teď vařím z vody.

Jak zadat BSSID do androidu zatím netuším ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

andreas4all
Příspěvky: 411
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod andreas4all » 11 years ago

skryte SSID sa zistuje od klienta, AP ho nevysiela. Vysiela ho klient.

napr. vo windowsoch karta vysiela vsetky SSID, na ktore sa v minulosti pripojila.
0 x
Pripojenie na Slovensku.
http://www.citicom.sk

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 11 years ago

Když jsem si hrával s aireplay-ng, byla tam možnost odkrýt SSID:

To obtain the hidden SSID there are a few options:
- Wait for a wireless client to associate with the AP. When this happens, airodump-ng will capture and display the SSID.
- Deauthenticate an existing wireless client to force it to associate again. The point above will apply.
- Use a tool like mdk3 to bruteforce the SSID.


http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id= ... ids_length
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 11 years ago

Příjde mi legrační, že na fóru plném ajťáků z oboru neumí nikdo hacknout síť se skrytým ssid a na druhé straně, podle článků Kuby Čížka na Živě, zvládne hacknout AP "zabezpečené" mac filtrem každá druhá lama :D
0 x
T-T