Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SIA - ALFOplus kdo to u nás prodává, používá?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Re: SIA - ALFOplus kdo to u nás prodává, používá?

Příspěvekod KoZLiCeK » 8 years ago

KoZLiCeK píše:
Petr Jilemnický píše:Nabídnul bych vám všem ideálnější řešení.

Zjišťování na kolika voltech SIAE přestane spolupracovat mi přijde trochu z cesty. Když kupujete profesionální spoj, je určitě na místě přemýšlet i o profesionálním zdroji. Ve VanCo.cz používáme dlouhodobě na tyto aplikace zdroje s dvouhladinovým výstupem od IMCO POWER. Funguje to tak, že máte zdroj s hlavní větví buď 24V nebo 48V a má druhou větev s omezením výkonu podle toho, kterou potřebujete s větším výkonem. Podle hlavní větve se dávají záložní akumulátory.

Podívejte se na http://www.wifi-shop.cz/napajeni-a-ups-inteligentni-zalohovane-zdroje_c13172663.html

Pro menší řešení je ideální LS110 (140W na DIN nebo do racku), pro trochu větší LS150 (350W do 1U), nebo ještě větší PSI10 (840W). K dispozici jsou varianty 24V, 48V nebo obojí najednou. Vše může být osazeno perfektním dohledem přes web a SNMP, takže komplexní řešení. Zdroje absolutně bezporuchové, možný i pozáruční servis. Až 94% účinnost celkem sníží i spotřebu energie a práce s akumulátory (teplotně kompenzované dobíjení a včasné odpojení) prodlouží životnost článků i o 1/3. Meanwell sází v tomhle ohledu pouze na nízkou pořizovací cenu, lze si spočítat (dělal jsem) ze statistiky životnosti zdroje, životnosti baterií a díky nevyrovnanému výstupu i omezování životnosti napájené elektroniky) a reálných nákladů na servis, že se investovat do těchto zdrojů vyplatí.

Pokud budete chtít navrhnout vzorový systém nebo se jen na něco zeptat, klidně se mi ozvěte.

Petr Jilemnický
jilemnicky@vanco.cz


Prilis mnoho kacek za zdroj.... velice nevýhodný poměr cena/výkon
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

Petr Jilemnický píše:Nabídnul bych vám všem ideálnější řešení.

Zjišťování na kolika voltech SIAE přestane spolupracovat mi přijde trochu z cesty. Když kupujete profesionální spoj, je určitě na místě přemýšlet i o profesionálním zdroji. Ve VanCo.cz používáme dlouhodobě na tyto aplikace zdroje s dvouhladinovým výstupem od IMCO POWER. Funguje to tak, že máte zdroj s hlavní větví buď 24V nebo 48V a má druhou větev s omezením výkonu podle toho, kterou potřebujete s větším výkonem. Podle hlavní větve se dávají záložní akumulátory.

Podívejte se na http://www.wifi-shop.cz/napajeni-a-ups-inteligentni-zalohovane-zdroje_c13172663.html

Pro menší řešení je ideální LS110 (140W na DIN nebo do racku), pro trochu větší LS150 (350W do 1U), nebo ještě větší PSI10 (840W). K dispozici jsou varianty 24V, 48V nebo obojí najednou. Vše může být osazeno perfektním dohledem přes web a SNMP, takže komplexní řešení. Zdroje absolutně bezporuchové, možný i pozáruční servis. Až 94% účinnost celkem sníží i spotřebu energie a práce s akumulátory (teplotně kompenzované dobíjení a včasné odpojení) prodlouží životnost článků i o 1/3. Meanwell sází v tomhle ohledu pouze na nízkou pořizovací cenu, lze si spočítat (dělal jsem) ze statistiky životnosti zdroje, životnosti baterií a díky nevyrovnanému výstupu i omezování životnosti napájené elektroniky) a reálných nákladů na servis, že se investovat do těchto zdrojů vyplatí.

Pokud budete chtít navrhnout vzorový systém nebo se jen na něco zeptat, klidně se mi ozvěte.

Petr Jilemnický
jilemnicky@vanco.cz


zaujimava hracka. Ak som spravne pochopil tak clovek napoji na 230V a ide mu napatie 48V a 24V. Na zalohu ma dve baterky teda v pripade vypadku potom aby saie nespadlo premiena z 24v na 48v??? da sa stelovat aj nabijanie baterie aby sa dobijali 27,5??
0 x

Petr Jilemnický
Příspěvky: 3
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Petr Jilemnický » 8 years ago

pedro4444 píše:
Petr Jilemnický píše:Nabídnul bych vám všem ideálnější řešení.

Zjišťování na kolika voltech SIAE přestane spolupracovat mi přijde trochu z cesty. Když kupujete profesionální spoj, je určitě na místě přemýšlet i o profesionálním zdroji. Ve VanCo.cz používáme dlouhodobě na tyto aplikace zdroje s dvouhladinovým výstupem od IMCO POWER. Funguje to tak, že máte zdroj s hlavní větví buď 24V nebo 48V a má druhou větev s omezením výkonu podle toho, kterou potřebujete s větším výkonem. Podle hlavní větve se dávají záložní akumulátory.

Podívejte se na http://www.wifi-shop.cz/napajeni-a-ups-inteligentni-zalohovane-zdroje_c13172663.html

Pro menší řešení je ideální LS110 (140W na DIN nebo do racku), pro trochu větší LS150 (350W do 1U), nebo ještě větší PSI10 (840W). K dispozici jsou varianty 24V, 48V nebo obojí najednou. Vše může být osazeno perfektním dohledem přes web a SNMP, takže komplexní řešení. Zdroje absolutně bezporuchové, možný i pozáruční servis. Až 94% účinnost celkem sníží i spotřebu energie a práce s akumulátory (teplotně kompenzované dobíjení a včasné odpojení) prodlouží životnost článků i o 1/3. Meanwell sází v tomhle ohledu pouze na nízkou pořizovací cenu, lze si spočítat (dělal jsem) ze statistiky životnosti zdroje, životnosti baterií a díky nevyrovnanému výstupu i omezování životnosti napájené elektroniky) a reálných nákladů na servis, že se investovat do těchto zdrojů vyplatí.

Pokud budete chtít navrhnout vzorový systém nebo se jen na něco zeptat, klidně se mi ozvěte.

Petr Jilemnický
jilemnicky@vanco.cz


zaujimava hracka. Ak som spravne pochopil tak clovek napoji na 230V a ide mu napatie 48V a 24V. Na zalohu ma dve baterky teda v pripade vypadku potom aby saie nespadlo premiena z 24v na 48v??? da sa stelovat aj nabijanie baterie aby sa dobijali 27,5??


Zdroj se dolaďovat dá, ale myslím, že nedoceňujete jeho konstrukci. Žádné dolaďování není nutné. Vezmu pro příklad konkrétně LS150 v té dvouhladinové verzi:

http://www.wifi-shop.cz/zdroj-imco-power-ls150_d31265.html

Zdroj pracuje na 24V, ale při provozu ze sítě má napětí vyšší. To dodává na svorky modulu baterií, který záložní články šetrně dobíjí (dalším vstupem tohoto modulu je teplotní senzor, který se umísťuje na baterie a je parametrem měnícím dobíjení). Výstup jde pak na svorky 24V a paralelně k tomu do DC/DC konvertoru na 48V. Na svorkách 48V je tedy stále napětí 48V až do okamžiku úplného vybití baterií, kdy zasáhne odpojovač. Vestavěný konvertor má rozsah vstupu 18-36V při stálém výstupu 48V. Účinnost konvertoru je okolo 96%, takže ztráty nejsou významné - rozhodně menší než při použití AD155 s účinností 80-84%.

Ta účinnost je obecně docela podceňovaná. Úplně jednoduše si jde spočítat, že třeba tady je rozdíl účinnosti cca 6% (spíš 8%, ale budeme brát 6). Při odběru na PoPu 150W je rozdíl ve spotřebě 9W, což je za rok provozu 78,8kWh, a tedy 397,-. Životnost těchto zdrojů je opravdu extrémní, takže si klidně troufám tvrdit, že za 10 let je rozdíl v energii téměř 4.000,-. Další věcí je, že u zdrojů bez teplotní kompenzace dobíjení odejdou baterie o 1/3 dřív. A otázkou je i životnost jiného zdroje - nákup nového a servis jsou taky náklady. Na exponovanějším místě je to pak ještě více znát. Ale to už je na jinou diskuzi.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 8 years ago

Takze dle popisu je to v podstate 220/24V s UPS funkci + DC/DC menic 24/48V. za víc jak 7000kc... OK.
PS: za min jak 1/3 ceny mam to same s AD zdrojem a prevodnikem a s +- stejnou funkcnosti. 8)
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

AD sype do aku stezi pul amperu, ano nekoho to treba az tak nepali, me v dobe vypadku alias zas s tim schukame obden - vas EON to celkem dost zajimalo. Proto davam AD jen tam, kde skutecne na nabiti az tak nespecham... na 230V zalohy Intex krmi baterie az 10A, znacka ideal...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 8 years ago

Super diskuze v tématu Siae kluci. Dovolím se tedy vrátit zpět k tomuto "výtvoru" značky SIAE
Spoj mě od doby nasazení, když už jsem si myslel, že všechny jeho neduhy a "webovou uživatelskou přítulnost" poznám, opět pěkně vypekl.
Po sundání spoje, zapnutí na stole, a pokusu o zalogování se, mi obě jednotky nechtěli umožnit přístup na web rozhraní. Vypisovali buď hlášku o neexistujícím uživateli, nebo nějakou chybu "255". Jelikož jednotky neberou více jak 8 znaků u hesla, a moje obvyklé používané heslo je delší, začal jsem pochybovat zda jsem zvolil právě toho heslo. Následovala panika a zkoušení všech možných hesel, které jsem kdy používal a různé jejich "zkrácené verze". Po asi hodině, kdy jsem se snažil heslo uhodnout, jsem zvolil "záchrannou ip adresu" kdy jednotka po asi minutě nabíhání je chvilku dostupná na nějaké ip, a je pak možno se dostat do tzv. rescue módu. Tento mód samozřejmě opět vyžaduje přístupové heslo, a pokud nevíte, smůla...
Telefonát dodavateli bohužel taky selhal, teoreticky by to mělo jít pomocí kablíku připojeného ke konektoru jednotky. Kablík bohužel stojí balík, a k dodání by byl kdoví kdy, zda vůbec.
U pingů na jednotku v normálním stavu, se vždycky po pokusu o zalogování se 2 pingy vypadli, poté zase začala jednotka reagovat. I vzpomněl jsem si na padání eth portu u jednotky z doby kdy jsem spoj nasazoval, tehdy byl na vině slabý zdroj. Po chvilce shánění a nahrazení phihong a dalších běžně dostupných zdrojů klasickým mikrotik Gbit poe z sxtček a zapojení na 2A 48V zdroj, proběhlo zalogování se naprosto v pořádku.
Při nasazování jsem řešil problém, kdy jednotka kolabovala při zapojení na konvertor BKE 48V 35W. Přitom mám zkušenost, že tyto konvertory dlouhodobě zvládají i 40W a více. Sice z nich pak teče plast, ale v tomto tekoucím stavu zvládají provoz i půl roku ;)
Špičkově je tedy potřeba u SIAE podstatně vyšší odběr než standartně změřených 30W.
1 x

krtko
Příspěvky: 38
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod krtko » 8 years ago

Ahojte,

siae radia pouzivame dlhsiu dobu uz a ziadne problemy ako su popisovane vyssie sme nezaznamenali. Pouzivame odporucane zdroje dodavatelom (60w). Konzolovy kablik neni nutne kupovat, da sa vyrobit velmi jednoducho, len treba trosku chciet, zapojenie je popisane priamo v manuali.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

Petr Jilemnický píše:
pedro4444 píše:
Petr Jilemnický píše:Nabídnul bych vám všem ideálnější řešení.

Zjišťování na kolika voltech SIAE přestane spolupracovat mi přijde trochu z cesty. Když kupujete profesionální spoj, je určitě na místě přemýšlet i o profesionálním zdroji. Ve VanCo.cz používáme dlouhodobě na tyto aplikace zdroje s dvouhladinovým výstupem od IMCO POWER. Funguje to tak, že máte zdroj s hlavní větví buď 24V nebo 48V a má druhou větev s omezením výkonu podle toho, kterou potřebujete s větším výkonem. Podle hlavní větve se dávají záložní akumulátory.

Podívejte se na http://www.wifi-shop.cz/napajeni-a-ups-inteligentni-zalohovane-zdroje_c13172663.html

Pro menší řešení je ideální LS110 (140W na DIN nebo do racku), pro trochu větší LS150 (350W do 1U), nebo ještě větší PSI10 (840W). K dispozici jsou varianty 24V, 48V nebo obojí najednou. Vše může být osazeno perfektním dohledem přes web a SNMP, takže komplexní řešení. Zdroje absolutně bezporuchové, možný i pozáruční servis. Až 94% účinnost celkem sníží i spotřebu energie a práce s akumulátory (teplotně kompenzované dobíjení a včasné odpojení) prodlouží životnost článků i o 1/3. Meanwell sází v tomhle ohledu pouze na nízkou pořizovací cenu, lze si spočítat (dělal jsem) ze statistiky životnosti zdroje, životnosti baterií a díky nevyrovnanému výstupu i omezování životnosti napájené elektroniky) a reálných nákladů na servis, že se investovat do těchto zdrojů vyplatí.

Pokud budete chtít navrhnout vzorový systém nebo se jen na něco zeptat, klidně se mi ozvěte.

Petr Jilemnický
jilemnicky@vanco.cz


zaujimava hracka. Ak som spravne pochopil tak clovek napoji na 230V a ide mu napatie 48V a 24V. Na zalohu ma dve baterky teda v pripade vypadku potom aby saie nespadlo premiena z 24v na 48v??? da sa stelovat aj nabijanie baterie aby sa dobijali 27,5??


Zdroj se dolaďovat dá, ale myslím, že nedoceňujete jeho konstrukci. Žádné dolaďování není nutné. Vezmu pro příklad konkrétně LS150 v té dvouhladinové verzi:

http://www.wifi-shop.cz/zdroj-imco-power-ls150_d31265.html

Zdroj pracuje na 24V, ale při provozu ze sítě má napětí vyšší. To dodává na svorky modulu baterií, který záložní články šetrně dobíjí (dalším vstupem tohoto modulu je teplotní senzor, který se umísťuje na baterie a je parametrem měnícím dobíjení). Výstup jde pak na svorky 24V a paralelně k tomu do DC/DC konvertoru na 48V. Na svorkách 48V je tedy stále napětí 48V až do okamžiku úplného vybití baterií, kdy zasáhne odpojovač. Vestavěný konvertor má rozsah vstupu 18-36V při stálém výstupu 48V. Účinnost konvertoru je okolo 96%, takže ztráty nejsou významné - rozhodně menší než při použití AD155 s účinností 80-84%.

Ta účinnost je obecně docela podceňovaná. Úplně jednoduše si jde spočítat, že třeba tady je rozdíl účinnosti cca 6% (spíš 8%, ale budeme brát 6). Při odběru na PoPu 150W je rozdíl ve spotřebě 9W, což je za rok provozu 78,8kWh, a tedy 397,-. Životnost těchto zdrojů je opravdu extrémní, takže si klidně troufám tvrdit, že za 10 let je rozdíl v energii téměř 4.000,-. Další věcí je, že u zdrojů bez teplotní kompenzace dobíjení odejdou baterie o 1/3 dřív. A otázkou je i životnost jiného zdroje - nákup nového a servis jsou taky náklady. Na exponovanějším místě je to pak ještě více znát. Ale to už je na jinou diskuzi.


opsravedlnujem sa ze sme tu temu tu nejako zvrtli ale aj tka dakujem za ukazku takehoto zdroja na male sajty je jasne ze ad155 staci ale uz na korenove kde presne ako pise aj pcwifi je treba vacsi prud a stabilita vacsia a tak isto aj ten vykon treba viac je toto ako stvorene. Skoda ze sme to nepoznali ked sme riesili napajanie pre nasu chrbticu kde sme to riesili tymi zdrojmi co poslal vyssie a tie tiez musim zaklopat idu perfektne, super ucinost, dobijaci prud a ma to velku vyhodu ze ked budem mat slaby zdroj, tych 240w nebude stihat vymenim len ten zdroj a zvysim vykon a tak isto ked nieco odide vymenim len diel nie cele. Zas naopak to vase riesenie sa mi paci cenovo ked si tu celu zostavu poskaldam je to to iste a vy este mate navyse to meranie teploty baterie co povazujem za velky plus pri tom dobijani! :) vseko ma svoje + a - ale do buducnosti budeme uz aj nad vasimi vyrobkami uvazovat... :)
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 7 years ago

Podařilo se nám sehnat spoj s označením ALFOplus17/144 a máme k tomu jednu 30cm a jednu 60cm anténu, ale potřebovali by jsme sehnat druhou 60cm, ale jaksi jsem nikde nic nenašel. Nevíte někdo kde to sehnat?
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 7 years ago

pedro4444 píše:ako tieto Sia napajate???

v data pisu ze sa to moze napajat od 25V

tak uvazujem ze ci bude stacit ked to budeme napajat z AD 155B, ktora nam dava 27,5V kvoli nabijaniu bateriek.



Na 24V nejede, maji chybu v manualu. Mame 2 uplne nove spoje v 17tce a prez tu "konzole" diru to jede az od 36V.
0 x

Uživatelský avatar
milan.mocko@dcn.sk
Příspěvky: 23
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan.mocko@dcn.sk » 7 years ago

kure05 píše:Podařilo se nám sehnat spoj s označením ALFOplus17/144 a máme k tomu jednu 30cm a jednu 60cm anténu, ale potřebovali by jsme sehnat druhou 60cm, ale jaksi jsem nikde nic nenašel. Nevíte někdo kde to sehnat?

mame skladom 60cm anteny pre ALFO17GHz. cena 200 EUR bez DPH
0 x
Milan Mocko
DCN – Data Communication Networks, spol. s r.o.
www.dcn.sk
GSM: +421 903 702080

Uživatelský avatar
milan.mocko@dcn.sk
Příspěvky: 23
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan.mocko@dcn.sk » 7 years ago

​Aktualne ceny SIAE spojov:

1900 EUR SIAE ALFOplus 23GHz, 500Mbitps, 2x60cm / 2x30cm​ anteny
1900 EUR SIAE ALFOplus 38GHz, 500Mbitps, 2x60cm / 2x30cm​ anteny
1990 EUR SIAE ALFOplus 42GHz, 500Mbitps, 2x60cm / 2x30cm​ anteny
2250 EUR SIAE ALFOplus 24GHz, Tx power= +21dBm, 500Mbitps, 2x30cm anteny
2300 EUR SIAE ALFOplus 24GHz, Tx power= +21dBm, 500Mbitps, 2x60cm​ anteny
volitelne aj anteny Leax-Comhat 99cm - s doplatkom


naviac ponukame aj:
​SIAE ALFOplus 17GHz ​500Mbit
​SIAE ALFOplus 11/13/18GHz 500Mbit
​SIAE ALFOplus80HD 1Gbit/2Gbit
​SIAE ALFOplus2, 11/18/23/26GHz ​1Gbit/2Gbit
za najlepsie ceny na trhu !!!
0 x
Milan Mocko
DCN – Data Communication Networks, spol. s r.o.
www.dcn.sk
GSM: +421 903 702080

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 7 years ago

Zajímavá cenová politika, licence za 1900E, a volné pásmo za 2250E :)
Licence bývali vždy dražší, pochopil bych například nutnost vyššího výkonu. Teď to vypadá, že dražší jsou naopak spoje do volného pásma. Buď si z nás někdo dělal srandu dříve, nebo to dělá teď...
Proč není 24ka s nižším výkonem za 1900E?
0 x

Uživatelský avatar
milan.mocko@dcn.sk
Příspěvky: 23
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan.mocko@dcn.sk » 7 years ago

ceny na april2017 platia ako som uviedol.
0 x
Milan Mocko
DCN – Data Communication Networks, spol. s r.o.
www.dcn.sk
GSM: +421 903 702080

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 7 years ago

milan.mocko@dcn.sk píše:​Aktualne ceny SIAE spojov:

1900 EUR SIAE ALFOplus 23GHz, 500Mbitps, 2x60cm / 2x30cm​ anteny
1900 EUR SIAE ALFOplus 38GHz, 500Mbitps, 2x60cm / 2x30cm​ anteny
1990 EUR SIAE ALFOplus 42GHz, 500Mbitps, 2x60cm / 2x30cm​ anteny
2250 EUR SIAE ALFOplus 24GHz, Tx power= +21dBm, 500Mbitps, 2x30cm anteny
2300 EUR SIAE ALFOplus 24GHz, Tx power= +21dBm, 500Mbitps, 2x60cm​ anteny
volitelne aj anteny Leax-Comhat 99cm - s doplatkom


naviac ponukame aj:
​SIAE ALFOplus 17GHz ​500Mbit
​SIAE ALFOplus 11/13/18GHz 500Mbit
​SIAE ALFOplus80HD 1Gbit/2Gbit
​SIAE ALFOplus2, 11/18/23/26GHz ​1Gbit/2Gbit
za najlepsie ceny na trhu !!!


Mam zajem o dva spoje ​SIAE ALFOplus 17GHz ​500Mbit, 60cm, cenu predpokladam na urovni stejneho modelu do 23GHz a 38GHz.
Diky za odpoved, nebo nabidku do PM.
0 x