Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SIA - ALFOplus kdo to u nás prodává, používá?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Re: SIA - ALFOplus kdo to u nás prodává, používá?

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Problém může být třeba součástková základna. Ta omezuje možnosti novovýroby starších zařízení. Nemluvě o tom, že nové typy mají své výhody právě v bezlicenčních pásmech - vyšší citlivosti, vyšší modulace atp.
Ve výsledku prostě výroba stomegabitového rádia není rentabilní - bude to aktuální řekněme třístovka uměle omezená na propustnosti. Kolik pak jde slevit?
RAket píše: 1. po kterém je evidentně poptávka, 2. tu technologii už někdo vymslel a defakto už není třeba tolik investovat do vývoje?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

ako tieto Sia napajate???

v data pisu ze sa to moze napajat od 25V

tak uvazujem ze ci bude stacit ked to budeme napajat z AD 155B, ktora nam dava 27,5V kvoli nabijaniu bateriek.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 8 years ago

a z baterek to pujde jak ? :-) 24,5 ---> 23 volt :-(
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

presne nad tym som sa zamyslal chvilku by baterky dali aj vyse 25V ale presne ako pises klesne napatie a je to v haji.
Preto som aj otvoril tuto debatu ci to tak niekto pouzivat alebo teda vsetci mate AD-155c a 4 male 7,5AH baterie a niet o com..:)
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 8 years ago

my to napajime 48V. nepremejsleli jsme o nizsim napeti
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

to je dycky terno, 48-56V drzet pro jedinou vec (ray 1 - 17)... jsem linej a mam zatim 56V zdroj + 4x20Ah baterky a pak DC-DC menic na 24V pro Mikrotik hracky, ale uz to chystam naopak, zdroj 24V, ziskam vetsi kapacitu baterek a pak DC-DC na 48V a nazdar.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

pcwifi presne o tomto uvazujem ze ktorou cestou sa vybrat bud teda
1) 48V a budem musiet to pre mk menit na 24V
alebo
2) 24V a pre spoje na prijem 17Ghz menit na 48V

1 cesta ma vyhodu ze viac bateriek by mal spoj dlhsie potiahnut ked dam tie male 4x7,5ah

2) mozem mat vsade 24v a len kde mam spoje 48v sa dolozi menic. nevyhoda ak budem mat len 2x7,5 vydrzi to menej

zas na druhej stranke lepsiu ucinnosti mas ked ides zo 48 na 24v

alebo ty pcwifi co planujes ake baterky pouzit a aky 24v zdroj a teda nasledne menic na 48v??
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

ja sem svy uz rek, jedina vec na 48V a vse jine na 24V je jasny navod na napajeni a zalohovani 24V a dc-dc na 48V. baterky necham co mam, doba zalohy zatim neni znama, jak na svini se v dane lokalite EON dlouho v nicem nehrabal :lol: minule 2 roky to bylo co mesic dva nejaky odstavky... 7,5Ah to je takovy slaby slabsi zaklad, uz bych pod 15-20Ah nesel, tendence je posilovat. Na jednom kostele mam 6x RB, 1x UBNT a 24V/30Ah kapacity. Prezilo to 8hodinovy vypadek, silu to ma myslim i na dyl. Jinak vetsi sajty (ci kombinovane kde sem nemel cas zmenit zalohovani) s nekolika Ray zatim resim jen pres zalohu 230V by Intex tak aby drzely aspon 6-8 hodin.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

a ked das 24v zvladne AD155b potiahnut aj 4xubnt rocket lite, rb2011, a 1xsiae spoj s menicom na 48v...
alebo ake zdroje pouzivas??
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

zatim davam AD155 ale uvazuji pro rychlejsi nabijeni o necem jinem, prece jen 0,5A dobyt 30Ah je na delsi lokte a kdyz byla odstavka 2 dny po sobe 7-14hod tak druhy den byli baterky stezi v puli kondice...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

pcwifi píše:zatim davam AD155 ale uvazuji pro rychlejsi nabijeni o necem jinem, prece jen 0,5A dobyt 30Ah je na delsi lokte a kdyz byla odstavka 2 dny po sobe 7-14hod tak druhy den byli baterky stezi v puli kondice...


tak mi na velkych sajtoch kde to vazne uz papa mame toto
http://www.meanwell.co/napajacie-zdroje ... w/dr-ups40
a k tomu zdroj a nabija jedna radost aj 2*100AH baterky

na tych mensich beznych kedze hento je troska drahsie riesenie asi mas pravdu aj ked tam na prijem pojde sia AD155b bude stacit a k tomu ten menic z 24 na 48V bude lepsie.
Teraz vsade mame vela 12v sajtov a ideme ich prerabat, pretoze 12v je malo ked tam je aj skok (niekde cital ze aj spoje zrychlia ked sa daju aspon na 24V) a teraz kvovi sia alebo podobnemu radio davat vsade 48V nie je tiez riesenie. Presvedcil si ma ze 24v je cesta a ked bude treba radio da sa menic a to bude na 48V a baterky 2xcca15Ah musia stacit...
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

jaky zdroj mas k tomu DR-UPS40 ? taky se mi to vali na stole uz abych to nasadil...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

http://www.meanwell.co/napajacie-zdroje ... sdr-240-24

je tma uz dva roky a zatial musim zaklopat ako hodinky...
0 x

Petr Jilemnický
Příspěvky: 3
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Petr Jilemnický » 8 years ago

Nabídnul bych vám všem ideálnější řešení.

Zjišťování na kolika voltech SIAE přestane spolupracovat mi přijde trochu z cesty. Když kupujete profesionální spoj, je určitě na místě přemýšlet i o profesionálním zdroji. Ve VanCo.cz používáme dlouhodobě na tyto aplikace zdroje s dvouhladinovým výstupem od IMCO POWER. Funguje to tak, že máte zdroj s hlavní větví buď 24V nebo 48V a má druhou větev s omezením výkonu podle toho, kterou potřebujete s větším výkonem. Podle hlavní větve se dávají záložní akumulátory.

Podívejte se na http://www.wifi-shop.cz/napajeni-a-ups-inteligentni-zalohovane-zdroje_c13172663.html

Pro menší řešení je ideální LS110 (140W na DIN nebo do racku), pro trochu větší LS150 (350W do 1U), nebo ještě větší PSI10 (840W). K dispozici jsou varianty 24V, 48V nebo obojí najednou. Vše může být osazeno perfektním dohledem přes web a SNMP, takže komplexní řešení. Zdroje absolutně bezporuchové, možný i pozáruční servis. Až 94% účinnost celkem sníží i spotřebu energie a práce s akumulátory (teplotně kompenzované dobíjení a včasné odpojení) prodlouží životnost článků i o 1/3. Meanwell sází v tomhle ohledu pouze na nízkou pořizovací cenu, lze si spočítat (dělal jsem) ze statistiky životnosti zdroje, životnosti baterií a díky nevyrovnanému výstupu i omezování životnosti napájené elektroniky) a reálných nákladů na servis, že se investovat do těchto zdrojů vyplatí.

Pokud budete chtít navrhnout vzorový systém nebo se jen na něco zeptat, klidně se mi ozvěte.

Petr Jilemnický
jilemnicky@vanco.cz
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 8 years ago

Petr Jilemnický píše:Nabídnul bych vám všem ideálnější řešení.

Zjišťování na kolika voltech SIAE přestane spolupracovat mi přijde trochu z cesty. Když kupujete profesionální spoj, je určitě na místě přemýšlet i o profesionálním zdroji. Ve VanCo.cz používáme dlouhodobě na tyto aplikace zdroje s dvouhladinovým výstupem od IMCO POWER. Funguje to tak, že máte zdroj s hlavní větví buď 24V nebo 48V a má druhou větev s omezením výkonu podle toho, kterou potřebujete s větším výkonem. Podle hlavní větve se dávají záložní akumulátory.

Podívejte se na http://www.wifi-shop.cz/napajeni-a-ups-inteligentni-zalohovane-zdroje_c13172663.html

Pro menší řešení je ideální LS110 (140W na DIN nebo do racku), pro trochu větší LS150 (350W do 1U), nebo ještě větší PSI10 (840W). K dispozici jsou varianty 24V, 48V nebo obojí najednou. Vše může být osazeno perfektním dohledem přes web a SNMP, takže komplexní řešení. Zdroje absolutně bezporuchové, možný i pozáruční servis. Až 94% účinnost celkem sníží i spotřebu energie a práce s akumulátory (teplotně kompenzované dobíjení a včasné odpojení) prodlouží životnost článků i o 1/3. Meanwell sází v tomhle ohledu pouze na nízkou pořizovací cenu, lze si spočítat (dělal jsem) ze statistiky životnosti zdroje, životnosti baterií a díky nevyrovnanému výstupu i omezování životnosti napájené elektroniky) a reálných nákladů na servis, že se investovat do těchto zdrojů vyplatí.

Pokud budete chtít navrhnout vzorový systém nebo se jen na něco zeptat, klidně se mi ozvěte.

Petr Jilemnický
jilemnicky@vanco.cz


Prilis mnoho kacek za zdroj.... velice nyvýhodný poměr cena/výkon
0 x