Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cambium ePMP 1000

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Rasmo
Příspěvky: 24
Registrován: 10 years ago

Re: Cambium ePMP 1000

Příspěvekod Rasmo » 10 years ago

menicks píše:
ad.rock píše:Dobrý den p. Mlejnek,
Není. Nám už nějakou chvíli ePMP jede na situ kde jsou jak staré PMP100ky tak UBNT. Pokud se frekvencí přiblížím k jiným RF systémům, TDD anic SYNC to nezachrání a propustnost jde razantně dolů - řekněme z 70Mbit na 25Mbit. Pokud sednu na kanál tak 2Mbit.
.

SYNC to nezachrání - že by to bylo tím že nejsou synchronizované? :D


Je jasné, že proti rušení nic nepomůže.
TDD a SYNC je nástroj, který Vám ušetří volné kanály a minimalizuje rušení Vaší vlastní sítě. Je to otázka přístupu a postoj "někdo mě ruší tak to opálím naplno" je vlastně vysvětlením současného stavu.

Výhody TDD a SYNC jsou jasné. Minimalizuji rušení ve vlastní síti a při zahušťování sítě si nezvyšuji rušení, ale kapacitu celé sítě.
0 x
********************
Radek Smok

Synchronizace je stejna, jako Rim. Kdo nevidel, nepochopi ....
http://www.epmp.cz

********************

raptor13
Příspěvky: 5
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod raptor13 » 10 years ago

Na úvod obecně - protože jsou fóra plná anonymů, kteří se schovávají za nicky, čili se v rámci elementární slušnosti ani nepředstaví a mohou si cokoliv a ve vlastním zájmu vymýšlet a často jen plivat síru nebo jen nesebekriticky lpět pouze na vlastním názoru, tak nerad na fóra píšu. To nemá nic společného s oponentním názorem v běžné argumentační diskusi, které jsem otevřený, ale rád komunikuji s lidmi napřímo a s otevřeným hledím. Kdo mě za ty roky zná, ví…

Ad.rocku, pokud umíte číst, tak jsem nepsal nic o modulačním zázraku. Psal jsem o shodnosti na RF části.

Ano, OFDM 64QAM je pořád jen jedna a ta samá věc +- dle citlivosti RF části pro všechny identická. Fyzika je pořád jen jedna…Pokud na kanále rozsvítím TDD a WiFi tak wifka na základní modulaci přenese pár Mbps, protože se bude trefovat do oken Tx a Rx… TDD systému..
V reálu nepojdede ani jedna. Šanci by mělo FSKčko, které to překryje, ale pořád bych musel mít odstup signál/šum (OFDM) aspoň 3db..(stará Canopy, to ale odbočuji).

Píšu, že primárním benefitem je funkční TDD a což nemá nic společného s odolnosti proti rušení.
Samozřejmě má co do činění s efektivitou pásma, např. kolik potřebuji 20 MHz kanálu na pokrytí 360° - 4 x 90° anténama na WiFi a kolik na ePMP ?
Kdo zná odpověď pochopí, že u ePMP získává + dva knály kam uhnout při rušení.. BINGO..
Takže z lidí blbce nedělám, ale pokud se tak vidíte, omlouvám se….
Spíš bych řekl opak o dělání blbců z lidí.. měsíc nemůžete ofic. nic testovat.. pokud tedy celé Cambium nelže.. ;). Docela by mě zajímalo, kterou verzi fw jste před měsícem "používál" ?

Jak jsem uvedl v předchozím příspěvku, odkazuji všechny neanonymní a které zajímají naše praktické zkušenosti nebo mají dotazy, ať se na nás již obrátí přímo.
Díky
0 x

ad.rock
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod ad.rock » 10 years ago

raptor13 píše:Ano, OFDM 64QAM je pořád jen jedna a ta samá věc +- dle citlivosti RF části pro všechny identická. Fyzika je pořád jen jedna…Pokud na kanále rozsvítím TDD a WiFi tak wifka na základní modulaci přenese pár Mbps, protože se bude trefovat do oken Tx a Rx… TDD systému..
V reálu nepojdede ani jedna. Šanci by mělo FSKčko, které to překryje, ale pořád bych musel mít odstup signál/šum (OFDM) aspoň 3db..(stará Canopy, to ale odbočuji).

Píšu, že primárním benefitem je funkční TDD a což nemá nic společného s odolnosti proti rušení.
Samozřejmě má co do činění s efektivitou pásma, např. kolik potřebuji 20 MHz kanálu na pokrytí 360° - 4 x 90° anténama na WiFi a kolik na ePMP ?
Kdo zná odpověď pochopí, že u ePMP získává + dva knály kam uhnout při rušení.. BINGO..
Díky


OK, bezva, s tím naprosto souhlasím.

PS: Ten předchozí příspěvek „a technologie která projde „Czechia battle field“ přežije vše“ + „Business prodeje Vám, je až na druhé koleji...“ jste si mohl odpustit....houpat můžete, ale přehupovat ne!!!
0 x

raptor13
Příspěvky: 5
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod raptor13 » 10 years ago

OK, bezva, s tím naprosto souhlasím.
PS: Ten předchozí příspěvek „a technologie která projde „Czechia battle field“ přežije vše“ + „Business prodeje Vám, je až na druhé koleji...“ jste si mohl odpustit....houpat můžete, ale přehupovat ne!!![/quote]


Poslechněte, Vy používáte manipulativní a nesrovnatelné moje rozdílné vyjádření a děláte mezi nimi rozpor. Jestliže vyjádřím, že když v rámci testování ..."Czhechia battle field" a pak něco co souvisí s tím, jak se stavíme k prodeji, tak to jsou odlišné věci a za každou z nich si stojím. Pak pouze řečnický obrat o přehupování je k ničemu.
Jen mi to znovu potvrzuje, že kam vede tento styl veřejné diskuse s anonymním člověkem nikam nevede. Howgh, sorry opravdu konec diskuse.

Rád však každého uvítám u nás nebo zodpovím dotazy k testování apod. něco málo jako rozebranou jednotku "na atom" a foto (integrované) jsem dal sem:

https://www.facebook.com/cambiumnetwork

FB bych chtěl udržet trošku neformální a jsem pro každou špatnost ;)... třeba i na to jak ten baseboard pomoci MMCX on board knt. (viz foto FB) připojit do nějaké hotové antení sestavy a Vaše zkušenosti. :)
0 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 10 years ago

raptor13 píše:...Abych předešel zbytečnému "poškozování" integrovaných jednotek tak jsem rozebral jednu na prvočinitele a nafotil. Co je zásadní info pro nás "české bastlíře" je že baseboard je s anténou propojen MMCX (na straně boardu sameček) prostřední knt. vertikální a rohovej horizontální ant. (MIMO) Co s tím?? No to je přece jasné, nababstlíme to do nějaké dobré klientské BOX antény :)))))) ... Jen doporučení na tišťáku jsou zemnící body... takže do kovového boxu s tím a pospojovat... BTW jeden ze základních bodů dobrého klienta je RF izolace....

https://www.facebook.com/cambiumnetwork

FB bych chtěl udržet trošku neformální a jsem pro každou špatnost ;)... třeba i na to jak ten baseboard pomoci MMCX on board knt. (viz foto FB) připojit do nějaké hotové antení sestavy a Vaše zkušenosti. :)


Uz se na tom pracuje.... 8)
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 10 years ago

Vidím dobře anténu od RF elements? Nevím, jestli je to vhodná volba :(
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 10 years ago

Pokud by nakonec byla mozna varianta, ze p. Stourac vyrobi dobrou antenu s odstinenym boxem, do ktere pujde koupit samostatny baseboard, posunulo by to cele reseni dal. Libilo by se mi reseni s kvalitni 19dB anetnou s dobrou smerovosti.

K.

stouracpetr píše:
raptor13 píše:...Abych předešel zbytečnému "poškozování" integrovaných jednotek tak jsem rozebral jednu na prvočinitele a nafotil. Co je zásadní info pro nás "české bastlíře" je že baseboard je s anténou propojen MMCX (na straně boardu sameček) prostřední knt. vertikální a rohovej horizontální ant. (MIMO) Co s tím?? No to je přece jasné, nababstlíme to do nějaké dobré klientské BOX antény :)))))) ... Jen doporučení na tišťáku jsou zemnící body... takže do kovového boxu s tím a pospojovat... BTW jeden ze základních bodů dobrého klienta je RF izolace....

https://www.facebook.com/cambiumnetwork

FB bych chtěl udržet trošku neformální a jsem pro každou špatnost ;)... třeba i na to jak ten baseboard pomoci MMCX on board knt. (viz foto FB) připojit do nějaké hotové antení sestavy a Vaše zkušenosti. :)


Uz se na tom pracuje.... 8)
0 x

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 10 years ago

Ako pozerám na tú dosku , tak tej moc ani netreba ďalšie ienenie .
Ad RFelements , neviem čo proti nim máte ako ok dojebabrali station box micro , ale pred ním mali kopec antén s ktorými sme boli spokojní . V16, micro8/12 , plastové paraboly , stationbox...
0 x

raptor13
Příspěvky: 5
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod raptor13 » 10 years ago

postnul jsem foto redukčního držáku na RF sektorku: https://www.facebook.com/cambiumnetwork
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

aaa už to začíná. Vemem nejhorší sektor na trhu a dáme k němu podle vás nejlepší wifi technologii která má zvládnout víc stejných kanálů na sajtu hlavně díky kvalitě anteny. Bravo, bravo :roll:
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

raptor13
Příspěvky: 5
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod raptor13 » 10 years ago

ještě jsem přidal foto konektorované jednotky.. Hele já tu RFkovou anténu nijak nepropaguji.. nic o ní nevím. Zda je či není v praxi dobra.. Jeden člověk chtěl vidět jak vypadá redukce... a popravdě jsem tyhle sektorky viděl poprvé až když přiletěli z USA na betatesty.. (se asi proletěli SK - USA - CZ :) :) .... Kdo rozumí proč, tak jeden ze základních parametrů pro úspěšnou ABAB konfiguraci s TDD železem je kvalitní anténa s FB aspoň 30db.. určitě na trhu jsou je to jen na Vás..
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Chlapi... 80€ za CPE preglgnem ale vyhodit 400e len za to GPS radio je podla mna totalna volovina.... Pri dnešných cenach netu tobôž. 540€ za jeden sektor.... :shock:
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

V Polsku je to APčko sice podstatně levnější jak u nás, ale myslím že zůstanu v klidu na UBNT 8) .
http://www.cyberbajt.pl/produkt/5683/ca ... radio.html
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 10 years ago

mám to namontovaný Titanium sektorce, zítra jde na site, kde to nahradí rocket na Titance a u 11ti klientů to nahradí NSM5, takže bude přímé srovnání

P1090207m.JPG
P1090207m.JPG (31.83 KiB) Zobrazeno 2105 x
0 x

bartes
Příspěvky: 80
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod bartes » 10 years ago

Tak dneska na stole cca 4m od sebe nesynchro AP a jeden klient. Testovano iperfem pomer 75/25 mereno vzdy v jednom semeru na down stabilne 90Mbps a na up 25Mbps. Pri obousmernem vytizeni DOWN/UP 25/20Mbps. Testoval jeste nekdo jak jste dopadli?
0 x